عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > امیدواریم راه حل های اروپا به کسب مطالبات مشروع ایران از برجام منتهی شود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

امیدواریم راه حل های اروپا به کسب مطالبات مشروع ایران از برجام منتهی شود
    رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه، خروج آمریکا از برجام را مْهر تاییدی بر بی اعتمادی به این کشور دانست و گفت: امیدواریم راه حل های اروپا به کسب مطالبات مشروع ایران از برجام منتهی شود.

   

فیلیپ بونکار رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه و دلفین او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه و هیات همراه امروز (یکشنبه 29 مهرماه) با کاظم جلالی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه، دیدار و گفتگو کردند.

دکتر کاظم جلالی در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه، دیدارها و گفتگوهای دوجانبه را زمینه‌ساز ارتقای سطح مناسبات فیمابین دانست.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه، نمایندگان مجالس و پارلمان‌ها را برآمده از میان مردم دانست و تاکید کرد: گفتگوهای پارلمانی گامی در مسیر توسعه دیپلماسی پارلمانی در راستای تعاملات دو چندجانبه است که این مهم با نشست و گفتگوهای بین نمایندگان مجالس ایران و فرانسه تقویت شده است.

وی با اشاره به روابط دوستانه مجالس ایران و فرانسه گفت: گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و فرانسه نیز می‌توانند با اتکای بر این ظرفیت، نقش مهمی در تحکیم روابط دوستانه و تسهیل و تسریع همکاری‌های فیمابین داشته باشند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه افزود: ما به فرانسه به عنوان کشوری موثر نگاه می‌کنیم و روابط بین دو کشور را بر اساس دیدگاهی پایدار و با اهدافی درازمدت برای همکاری‌های مشترک دنبال می‌نماییم و معتقدیم می‌توانیم در همه زمینه‌‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی همکاری‌ها را تقویت کنیم.

نماینده مردم تهران، ری،‌شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امضای توافقنامه برجام و اقدامات کارشکنانه و عهدشکنانه آمریکا و شخص ترامپ در خروج از این توافق، تصریح کرد: این اقدام آمریکا مْهر تاییدی بر سال‌ها دشمنی و خصومت این کشور با جمهوری اسلامی ایران و دلیل بر بی‌اعتمادی به این کشور است.

وی با اشاره به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران، یادآور شد: 12 گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دوران پسابرجام، بیانگر پایبندی ایران به تمامی توافقات ذکر شده در برجام است.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سوابق مذاکرات و گفتگوهای هسته‌ای، یادآور شد: مذاکرات هسته‌ای ابتدا میان جمهوری اسلامی ایران و چند کشور اروپایی آغاز شد و بعد از آن چین و روسیه نیز به این گفتگوها اضافه شدند و در نهایت آمریکا هم به این جمع پیوست و حال برجام دستاورد راهی است که اروپا آغاز کرده است و هرگونه بدعهدی و شکست در این توافق به معنای عدم وزن اروپا در معادلات جهانی است.

وی در ادامه به اشاره مذاکرات فعلی ایران و اروپا در خصوص برجام و ساز و کارهای تقویت همکاری های‌فیمابین در شرایط کنونی، گفت: حمایت‌های سیاسی اروپا از تداوم برجام آشکار و قطعی است لذا امیدواریم اراده واقعی و راه‌حل‌های عملی اتحادیه اروپا منجر به کسب منافع و مطالبات مشروع اقتصادی ایران و ادامه مسیر کنونی شود.

دکتر جلالی درپایان گفت: متاسفانه تاکنون شاهد تدابیر اجرایی اتحادیه اروپایی برای مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا و بهره‌مندی ایران از منافع اقتصادی برجام نبوده‌ایم و در این شرایط طراحی مکانیسم‌های اجرایی و ایجاد کانال‌های مالی مشخص می‌تواند موثر واقع شود.

دلفین او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، گفت: مجالس ملی و سنای فرانسه از تقویت گفتگوهای نمایندگان دو کشور استقبال می‌کنند و این سفر نیز در همین راستا صورت گرفته است.
يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099