صفحه اصلی > تمام اخبار > آرشيو اخبار 
اخبار > راه حل قضیه فلسطین طرح ایران برای برگزاری رفراندم و یا مقاومت است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

راه حل قضیه فلسطین طرح ایران برای برگزاری رفراندم و یا مقاومت است
    سفير ايران در روسيه تنها راه حل قضیه فلسطین را طرح ایران برای برگزاری رفراندم و یا مقاومت دانست و عنوان داشت: کشورهای اسلامی به جز برگزاری جلسه و در نهایت صدور بیانیه اقدام عملی انجام نمی دهند این در حالی است که رژیم صهیونیستی بر هیچ تعهدی پایبند نیست.

    دمیر محی الدین معاون شورای مفتیان روسیه روز دوشنبه ۳ خرداد با حضور در سفارت ج.ا.ایران در مسکو با کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه دیدار کرد

 در این ملاقات که اکبری جدی رئیس مرکز اسلامی مسکو و هادوی مسئول بنیاد مطالعات اسلامی و انتشارات صدرا  حضور داشت، معاون شورای مفتیان روسیه از همکاریهای سفارت، انتشارات صدرا و مرکز اسلامی تشکر کرد و عنوان داشت جمهوری اسلامی ایران و اندیشه های امام خمینی باعث هویت بخشی به مسلمانان در جهان بویژه در روسیه شد .

 دمیر محی الدین با اشاره به دغدغه امام‌خمینی برای مشکلات مسلمانان و آینده نگری وی در فروپاشی شوروی بر ضرورت بازاندیشی پیام مهم و تاریخی امام‌خمینی به گورباچف در شرایط کنونی را مورد تاکید قرار داد .

 معاون شورای مفتیان همچنین برقراری روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را خیانت این کشورها به آرمان فلسطینیان ارزیابی کرد. وی حمایت از مردم فلسطین و وحدت و انسجام مسلمانان در این جهت را مهم و سرنوشت ساز دانست  و از ایران بخاطر مواضع اصولی در این خصوص تشکر کرد و آن را الگویی برای مسلمانان روسیه دانست.

 در این دیدار سفیر کشورمان ضمن تشکر از مواضع ایشان، از همکاری های شورای مفتیان در برگزاری مراسم مذهبی از جمله روز جهانی قدس در مسجد جامع و خیمه رمضان تشکر کرد .

دكتر جلالی تنها راه حل قضیه فلسطین را طرح ج.ا.ایران برای برگزاری رفراندم و یا مقاومت دانست و عنوان داشت: کشورهای اسلامی به جز برگزاری جلسه و در نهایت صدور بیانیه اقدام عملی انجام نمی دهند این در حالی است که رژیم صهیونیستی تنها به فکر گسترش سرزمینی و انقراض نسل فلسطینی ها است و بر هیچ تعهدی پایبند نیست.

دكتر کاظم جلالی در این ملاقات آمادگی سفارت ج.ا.ایران در روسیه را برای توسعه همکاری ها با شورای مفتیان اعلام نمود و بر ضرورت حفظ و تقویت هویت اسلامی، همبستگی ادیان و مذاهب برای مقابله با توطئه های دشمنان که از هر فرصتی برای تفرقه بین مسلمانان و ادیان الهی استفاده می کنند، تاکید نمود.
شنبه ١ خرداد ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099