صفحه اصلی > تمام اخبار > آرشيو اخبار 
اخبار > اتحادیه اوراسیا اتحادیه ای مهم و آینده دار برای سرمایه گذاری است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

اتحادیه اوراسیا اتحادیه ای مهم و آینده دار برای سرمایه گذاری است
    سفير ايران در روسيه با بيان اينكه اتحادیه اوراسیا اتحادیه ای مهم و آینده دار برای سرمایه گذاری است، گفت: ایران می تواند تسهیل کننده تجارت کشورهای اوراسیا باشد.

   

   
دكتر کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو گفت اتحادیه اقتصادی اوراسیا اتحادیه ای مهم و آینده دار برای فعالان اقتصادی است
کاظم جلالی در پنل تخصصی اوراسیا افزود توافقنامه تجارت ترجیحی موجود میان ایران و اتحادیه اوراسیا در نتیجه مذاکرات طولانی و اهتمام طرفین بدست آمده و طی یک سال و نیم که از این توافقنامه می گذرد تاثیر چشمگیری در افزایش حجم مبادلات تجاری میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا داشته است.

وی با تاکید بر اهتمام ایران برای توافق تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا، رویکرد دبیرخانه اتحادیه و کشورهای عضو را نسبت به این مسئله مثبت ارزیابی کرد و افزود: در رویکرد روسیه و شخص آقای پوتین نیز ارزیابی مثبتی را برای گسترش روابط با ایران در قالب اتحادیه اقتصادی اوراسیا و عضویت ایران در این اتحادیه شاهد هستیم.

وی همچنین به تلاش ایران در حوزه لجستیکی اشاره کرد و افزود: ایران می تواند از طریق کریدورهای منطقه ای تسهیل کننده تجارت کشورهای اوراسیا باشد.

دكتر جلالی به دو مسیر ریلی و دریایی اشاره کرد و افزود، در حوزه ریلی دو نقطه مرزی بسیار مهم راه آهن رشت- آستارا و چابهار – زاهدان در حال اتمام است که در مورد راه آهن رشت – آستارا بدلیل عدم انجام فاینانس از سوی جمهوری آذربایجان مشکلاتی ایجاد شده است ولی راه آهن چابهار – زاهدان با منایع داخلی رو به اتمام می باشد.

سفیر ایران در روسیه مسیرهای ریلی مختلف به جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان را به عنوان‌ کوریدورهای شمال-جنوب، شرق به غرب و مسیر میانی مهم ارزیابی و برای احیای این مسیرهای ریلی ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین بر نقش مسیر دریایی دریای خزر برای توسعه تجارت مستقیم بخصوص با روسیه و قزاقستان تاکید کرد.

دكتر جلالی با اشاره به مشکلات موجود در راه توسعه تجارت میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا ابراز امیدواری کرد که با بالاتر رفتن سطح استانداردهای تجار ایران و رسیدن به سطح کشورهای اوراسیا و تقویت گمرک ایران تجارت میان طرفین بهبود یابد و با آسیب شناسی و اصلاح ایرادات موجود، تاثیرگذاری توافقات انجام شده میان کشورها بیشتر شود.

جلالی با تاکید بر نقش موثر تجار بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی و رابطه میان تجار، عدم آشنایی تجار با قوانین کشورهای دیگر را از معضلات اصلی در مسیر تجارت میان طرفین عنوان و راه حل ان را آموزش آنلاین و ایجاد بانک اطلاعاتی تجار کشورها دانست.

دكتر جلالی درپایان پشتکار و همت را برای توسعه روابط را مورد تاکید قرار داد.
شنبه ١٩ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099