عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > ابراز امیدواری برای توسعه همکاری های پالایشگاهی ایران و رومانی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

ابراز امیدواری برای توسعه همکاری های پالایشگاهی ایران و رومانی
    رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی گفت: امیدواریم با برگزاری هر چه سریعتر جلسه آتی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و رومانی همکاری های فیمابین را بویژه در بخش های فروش نفت خام و فراورده های نفتی و همکاری های پالایشگاهی توسعه دهیم.

   

خبرگزاری خانه ملت نوشت؛ دانیل پوپسکو رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران امروز (یکشنبه 21آبان ماه 96) با کاظم جلالی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر جلالی در ابتدای این دیدار ضمن خیرمقدم به همتای رومانیایی گفت: گفتگوی گروه های دوستی پارلمانی ایران و رومانی می تواند در تسهیل و تسریع همکاری های بخش های خصوصی و دولتی به نفع مردم دو کشور موثر باشد.

وی افزود: در همین راستا پارلمان ایران از ارتقاء سطح مناسبات خود با پارلمان رومانی استقبال می­کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های فراوان اقتصادی دو کشور گفت: در بخش های صنعتی، انرژی، کشاورزی و گردشگری دو کشور می توانند همکاری های بیشتری داشته باشند و پارلمان­های رومانی و ایران نیز باید حرکت تجار و دولت های دو کشور را در این مسیر پشتیبانی کرده و تسهیل نمایند.

وی افزود: با توجه به سابقه­ی مناسب همکاری­های دو کشور هیچ مانعی بر سر راه توسعه روابط فیمابین وجود ندارد و ایران و رومانی باید با بهره­ گیری از فضای کنونی مناسبات ایران و اروپا، روند گسترش همکاری­ها را شتاب دهند.

دکتر جلالی همچنین گفت: امیدواریم با برگزاری هر چه سریعتر جلسه آتی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و رومانی همکاری های فیمابین را بویژه در بخش های فروش نفت خام و فراورده های نفتی و همکاری های پالایشگاهی توسعه دهیم.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی در پایان این دیدار توضیحاتی در خصوص ساختار و نحوه عملکرد مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و با همتای خود به تبادل تجربیات در حوزه امور پارلمانی پرداخت. پتروشیمی، زیرساخت‌ها، عمران، ماشین‌آلات‌صنعتی و کشاورزی زمینه همکاری ایران و رومانی است.

 دانیل پوپسکو رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: این سفر با هدف توسعه روابط پارلمانی و تسهیل همکاری های اقتصادی دو کشور انجام می شود.

وی افزود: در حوزه پتروشیمی، زیرساخت ها، عمران، ماشین آلات صنعتی و کشاورزی ظرفیت زیادی برای همکاری میان دو کشور وجود دارد که امیدواریم با گفتگوی پارلمان ها و دولت های دو کشور از آنها در راستای ارتقای مناسبات تجاری فیمابین استفاده شود.

دانیل پوپسکو رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران همچنین توسعه صنعت گردشگری میان دو کشور را یکی از محورهای مهم همکاری ها دانست و گفت: تسهیل ورود گردشگران به دو کشور منجر به شناخت متقابل مردم از همدیگر و ارتقاء سطح همکاری های تجاری فیمابین خواهد شد.

وی در پایان گفت: دیدار گروه های دوستی پارلمانی دو کشور باید به صورت دوره ای و در فواصل نزدیکتر انجام شود و دو پارلمان با یک برنامه و نقشه­راه کاری مناسب همکاری های دوستانه را پیش ببرند.

دانیل پوپسکو در پایان گزارشی از روند کار پارلمان رومانی ارائه کرد.
يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099