عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > تحریم های ناعادلانه آمریکا زمينه‌ساز آسيب‌شناسي و پوست‌اندازي اقتصاد کشور خواهد شد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تحریم های ناعادلانه آمریکا زمينه‌ساز آسيب‌شناسي و پوست‌اندازي اقتصاد کشور خواهد شد
    رييس گروه روابط پارلماني جمهوري اسلامي ايران با پارلمان اروپا،‌ با بيان اينكخ در شرایط فعلی باید با بررسی تهدیدها، آنها را به فرصت تبدیل کنیم،‌ گفت:‌تحریم های ناعادلانه آمریکا زمينه‌ساز آسيب‌شناسي و پوست‌اندازي اقتصاد کشور خواهد شد.

   

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نشست اعضای سفارت، نمایندگی و کنسولی ایران در بلژیک با گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلژیک با حضور دکتر کاظم جلالی رئیس هیات و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شوراي اسلامي، پیمان سعادت سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، اتحادیه اروپا و آکردیته در لوکزامبورگ، دکتر غلامرضا تاجگردون عضو هیات و رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، دکتر کمالی دهقانی فیروزآبادی عضو هیات و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دکتر سیامک مره صدق عضو هیات و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، دکتر مهدی فرشادان عضو هیات و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و دکتر زهرا ساعی عضو هیات و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

دکتر کاظم جلالی در این دیدار با تقدیر از تلاش های نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، اقدامات سفارت ایران در راستای پیگیری اهداف جمهوری اسلامی ایران را قابل ستایش دانست.

نایب رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی با اشاره به خروج و عهدشکنی آمریکا در برجام، صحبت از مذاکره مجدد را غیرقابل قبول دانست و تصریح کرد: در شرایط فعلی باید با بررسی تهدیدها، آنها را به فرصت تبدیل کنیم و زمینه از بین بردن ضعف های کشور را با اراده ملی پدیده آوریم.

وی با بیان اینکه در عرصه ملی همه باید پای منافع ملی بایستیم، تاکید کرد : وقتی در خارج از کشور به عنوان سفیر، نماینده و یا هیات پارلمانی حضور پیدا می کنیم همه ما باید پیگیر منافع ملی باشیم.

رئیس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا یادآور شد: تحریم های ناعادلانه آمریکا باعث خواهد شد تا با عزم و اراده ملی اقتصاد کشور پوست اندازی کند .

وی ادامه داد: در شرایط فعلی تحريم‌ها فرصت‌های جدیدی برای ایران پدید آمده است و آن اینکه نقاط ضعف اقتصاد کشور در اين شرايط شناسايي مي‌شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: در شرایط فعلی می‌توان اقتصاد کشور را آسیب شناسی کرد و بر اساس آن نواقص اقتصادی کشور از جمله وابستگی به درآمدهای نفتی را برطرف کرد.

پیمان سعادت نيز در این نشست با اشاره به شرایط مثبت جمهوری اسلامی ایران در مناسبات بین‌المللی گفت: باید بتوانیم فضاهای موجود برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور در جامعه جهانی را پیدا کنیم تا اهداف خود را در این فضاها به پیش ببریم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک ادامه داد: در راستای پیگیری مناسبات و تعاملات دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی تلاش‌هایی را به کار بسته و در این راستا دیدارهایی را از مجموعه های صنعتی در اروپا انجام داده و پیگیری‌ها در این زمینه همچنان ادامه دارد.

شایان ذکر است گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا که به منظور دیدار با مسئولان سیاسی و مقامات پارلمان اروپا به این منطقه سفر کرده است تا کنون دیدارهایی با نخست وزير و رييس پارلمان منطقه فلاندرز بلژیک، وزیر امور خارجه و رئیس مجلس لوکزامبورگ داشته است./
پایان پیام
چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099