صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار مجلس 
اخبار > جلالي در پاسخ به ايسنا: فراكسيون واحد اصولگرا را در مجلس نهم نداريم


نسخه چاپي  ارسال به دوست

جلالي در پاسخ به ايسنا: فراكسيون واحد اصولگرا را در مجلس نهم نداريم
    دبير فراكسيون رهروان ولايت در مجلس، با بيان اينكه سه ضلع اصولگرايي با يكديگر در اين دوره مجلس، مثلث اصولگرايي را تشكيل مي‌دهند، گفت: بر اين اساس فكر نمي‌كنم كه فراكسيون واحد اصولگرا همچون مجلس هشتم در اين دوره مجلس تشكيل شود و بر اين اساس هر فراكسيوني رييس و هيات رييسه خود را داشته باشد.

   

دبير فراكسيون رهروان ولايت در مجلس، با بيان اينكه سه ضلع اصولگرايي با يكديگر در اين دوره مجلس، مثلث اصولگرايي را تشكيل مي‌دهند، گفت: بر اين اساس فكر نمي‌كنم كه فراكسيون واحد اصولگرا همچون مجلس هشتم در اين دوره مجلس تشكيل شود و بر اين اساس هر فراكسيوني رييس و هيات رييسه خود را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كاظم جلالي در حاشيه جلسه علني امروز دوشنبه مجلس، در پاسخ به پرسش ايسنا در مورد تعيين و تكليف فراكسيون واحد اصولگرايي در مجلس نهم،‌ گفت: فراكسيون‌ اصولگراي رهروان ولايت و دوستان ديگر در جبهه پايداري و رهپويان مي‌توانند فراكسيون خود را تشكيل دهند، البته اين سه ضلع و مثلث اصولگرايي داراي گفتمان واحد هستند و با يكديگر برادرند ولي باز هم فكر نمي‌كنم كه فراكسيون واحد اصولگرايي در مجلس نهم داشته باشيم.

وي با تاكيد بر اينكه در مجلس نهم سه ضلع اصولگرا مثلثي را تشكيل مي‌دهند،‌گفت:‌هر كدام از اين فراكسيون‌ها مي‌توانند رييس و هيات مديره خود را داشته باشند اما در نهايت هر سه فراكسيون با تعامل برادرانه و اخوت كارها را بر اساس گفتمان اصولگرايي پيش مي‌برند.

منتخب مردم جاجرود در مجلس در ادامه با اشاره به برخي مطالب منتشر شده در سايت‌ها مبني به اينكه لاريجاني با كاهش 25 درصدي آراء نسبت به مجلس هشتم ، رياست مجلس نهم را به عهده گرفت گفت: از ابتدا بحث ما اين بود كه به هيچ وجه نبايد تخريب انجام شود و همواره بر اين موضوع تاكيد كرديم كه موضوع انتخاب رييس و اعضاي هيات رييسه بحث داخلي مجلس است و كشاندن آن به عرصه جامعه و تشويش اذهان عمومي كاري غلط به شمار مي‌آيد.

جلالي ادامه داد: متاسفانه دوستان در اين رابطه مرتكب اشتباه شده‌اند، اكنون شرايطي است كه همه بايد آتش‌بس بدهند و دست در دست هم امور را به پيش ببرند، دوران رقابت تمام شده و از الان به بعد همه رفيق هستيم، رفقايي كه در چارچوب‌ها و بر اساس معيارها حركت مي‌كنيم.

دبير فراكسيون رهروان ولايت در مجلس نهم با اشاره به انتخابات انجام شده در مورد رييس و هيات رييسه مجلس گفت: اين انتخابات به خوبي وزن فراكسيون‌ها را نشان داد و مشخص شد كه اكثريت قاطع اعضاي هيات رييسه منتخب نمايندگان از افراد پيشنهادي ليست رهروان ولايت راي آورده‌اند.

وي با بيان اينكه روش دوستان در تخريب و در دست گرفتن تابلوي اصولگرايي غلط بود، افزود: آنها در رويكردي فراكسيون اصولگرايي رهروان ولايت را با "ر. و" خطاب مي‌كردند، رويكردي كه براي متهمان رديف اول و دوم به كار برده مي‌شد.

جلالي افزود: اين دوستان هميشه تصور مي‌كنند كه بايد جلوي صف باشند و رقيب پشت آنها حركت كند اين تصور خطاست، بهتر است مقداري رفتارهايشان را عوض كنند و چشمها را بشويند، نگاه‌ها را بايد متعادل، عقلاني و منطقي كرد.

وي در پاسخ به پرسشي در مورد دليل كاهش 25 درصدي راي رياست لاريجاني نسبت به دوره هشتم مجلس گفت: در دوره قبلي قرار بود كه رقابت به صحن كشيده نشود، در آن موقع رقيبي در صحن براي آقاي لاريجاني وجود نداشت، رويكردي كه در دوره نهم تغيير پيدا كرد و حتي مي‌توان با توجه به حجم فشارها و تخريب‌هاي وارد شده به دكتر لاريجاني، اينگونه نتيجه‌گيري كرد كه راي ايشان نسبت به دوره قبل حتي افزايش پيدا كرده است و اينكه مجلسي نهم، مجلسي بالغ به شمار مي‌آيد.

منتخب مردم شاهرود در مجلس با تاكيد بر اينكه نمي‌توان براي نمايندگان مجلس از طريق ارسال پيامك‌هاي تخريبي تصميم‌گيري كرد، افزود: امروز برخي از دوستان همانگونه كه در تذاكرات‌شان مطرح ‌كردند، فكر مي‌كردند كه كارمندان مجلس نيز مي‌توانند در نظر نمايندگان براي انتخاب رييس تاثيرگذار باشند، موضوعي كه به هيچ وجه درست نيست، اين آقايان در آخرين تلاش‌هاي خود در پيامك‌هايشان از همه مقدسات استفاده كردند تا آقاي لاريجاني را تخريب كنند.

جلالي اضافه كرد: دوستان براي القاي نظرخود همه رسانه‌ها را به خدمت گرفتند و حتي اسم اصولگرايي را استخدام خود كردند به طوري كه هشتاد نفري كه در جايي جمع شده بودند نام خود را اصولگرا مي‌گذشتند و 160 نفر نماينده‌‌اي كه در جايي ديگري جمع شده بودند را اصولگرا نمي‌دانستند آيا اين كار درستي است؟

در ادامه خبرنگاري از جلالي پرسيد كه سه روحاني مجلس در نامه‌اي به منتخبان، آنها را براي شركت در جلسه فراكسيون اصولگرا دعوت كرده‌اند چرا لاريجاني به عنوان رييس فراكسيون اصولگراي هشتم مجلس در واكنش به اين بدعت‌گذاري كاري نكرد؟ كه وي در پاسخ به اين پرسش با تاكيد بر اينكه موضوع انتخاب هيات رييسه و مسائلي از اين جنس به پايان رسيده است، گفت: در اين رابطه عملكردهاي انجام شده قابل نقد است كه بايد در درون خانواده اصولگراي انجام و اصلاح شود، ما نيز برخي كارهاي انجام شده را در راستاي تقويت اصولگرايي نمي‌دانيم.

وي تاكيد كرد كه بايد گذشته‌ها را فراموش كرد و از حالا به بعد با آسيب‌شناسي رفتارهاي انجام شده، به سمت حركتي نو پيش رفت.

دبير فراكسيون رهروان ولايت در پاسخ به پرسشي در مورد دليل انتخاب لاريجاني با وجود تركيب مجلس نهم گفت: دكتر لاريجاني مديري قوي و فردي داراي متانت، شجاعت و تدبير است و با آشنايي كامل از مسائل بين‌المللي در مورد اين مسائل تحليل دارد.

وي افزود: لاريجاني با جدي بودن در كارش، عملكرد قوي در اداره مجلس دارد كه انتخاب نمايندگان نشان دهنده قضاوت آنها نسبت به كارنامه عملكرد لاريجاني در چهار سال گذشته و عملكرد 33 ساله‌اش در نظام جمهوري اسلامي است.

جلالي در پاسخ به پرسش ديگري در مورد اظهارات مطرح شده در خصوص تاثير كاركنان مجلس در راي نمايندگان گفت: اين زشت‌ترين فحش و توهيني است كه مي‌توان به يك نماينده داد، نمايندگان عصاره فضائل ملت‌اند كه در فرآيند دموكراتيك انتخاب شده‌اند، آنها داراي شعور و سطح تحصيلات بالايي هستند كه عليرغم اختلاف نظر و ديدگاه با برخي به خوبي مي‌دانند كه چه كسي را انتخاب كنند.

وي افزود: بنده ضمن احترام به آحاد ملت اما به ين موضوع نيز تاكيد دارم كه نمايندگان از چند نفر كارمند و پرسنل مجلس خط نمي‌گيرند، فكر مي‌كنم اين جنس صحبت‌ها جفايي به مقام نمايندگي است.

منتخب مردم شاهرود در مجلس در پاسخ به پرسش ديگري در مورد چگونگي تعامل مجلس نهم با دولت گفت: مشي مجلس نهم، كار برادرانه همراه با تعامل است اما معناي تعامل اين نيست كه قوه‌اي مثل قوه مقننه زير بليط ديگري قرار گيرد، قوه مقننه قوه‌ي بالادستي به لحاظ قانونگذاري و نظارت است، البته در اين بين قوه مجريه بار اجرا را به دوش دارد كه مقام معظم رهبري در اين رابطه تاكيد كردند كه بايد به قوه مجريه كمك كرد و آن را تقويت نمود.

به گفته وي، مسير تقويت قوه مجريه، مسير توام با آرامش و حفظ وزن قوا در كنار صيانت از حيثيت مجلس است موضوعي كه در دستور كار مجلس نهم قرار دارد.

جلالي در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينكه گفته مي‌شود جلالي به دنبال سهم‌خواهي در جايگاه هيات رييسه بوده است،‌گفت: خيلي از دوستان با اظهار لطف از من مي‌خواستند كه براي عضويت در هيات رييسه كانديدا شوم اما احساس من اين بود كه بهتر است به عنوان خدمتگزار كوچكي، دوستان را دور هم جمع كنم و اگر بخواهم كانديداي هيات رييسه شوم ممكن است تلقي سهم‌خواهي به وجود آيد.

وي افزود: دوازده نفر عضو هيات رييسه هستند و طبيعي است كه 278 نفر نتوانند به عضويت هيات رييسه درآيند، بنابراين بنده به اين نتيجه رسيدم كه بهتر است در صحن علني در كنار نمايندگان باشم چون در اين صورت نمي‌توانستم كار قوي منسجمي را انجام دهم و حتي ممكن است تفاسير از جنس سهم‌خواهي در ذهن‌ها به وجود آيد، با جميع اين دلايل ترجيح دادم كه خدمتگزار دوستان در صحن باشم.

دوشنبه ٨ خرداد ١٣٩١
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1391/03/20 11:6
1
1
اقای دکتر سلام... این دو برادری چی شد؟ یه قانونی تصویب کردیدکه ضررشو ما کردیم... پیگیری هم که هیچکس نمیکنه...
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099