صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار مجلس 
اخبار > مرکز پژوهش های مجلس، مرکز بیان ضعف های نظام نیست


نسخه چاپي  ارسال به دوست

مرکز پژوهش های مجلس، مرکز بیان ضعف های نظام نیست
    رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرکز پژوهش های مجلس، مرکز بیان نقاط ضعف نظام نیست، گفت: این مرکز به دنبال نقد منصفانه ای است که با ارائه راهکارهای کاربردی بتواند ضعف ها را تقویت کند؛ لذا رسوا کردن یک نهاد یا ارگان، کار این مرکز نیست.

   

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی که در نشستی با معاونان، مدیران و کارشناسان این مرکز سخن می گفت، ضمن بیان این مطلب افزود: رسالت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تامین مصلحت نظام است و بر آن اساس، محورهای کاری و پژوهشی خود را دنبال می کند.
وی با تاکید بر اینکه این مرکز باید در معاونت ها و دفاتر مطالعاتی، کارهای کارشناسی را به گونه ای تهیه و تدوین کند که از لحاظ محتوایی در بیان راهکارها تحولات یکسال آینده را پیش بینی کند، اظهار داشت: پژوهش هایی که تنها جنبه توصیفی داشته باشد از کارآیی لازم برخوردار نخواهد بود.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی خطاب به کارکنان مر کز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: شما کارشناسان و مدیران، خوراک فکری قوا و ارگان ها را تهیه می کنید لذا در ظاهر شاید این مرکز کوچک ومحقر دیده شود اما در واقع، نقش مهمی را در ارائه پیشبرد طرح ها برعهده دارد.
جلالی در ادامه تصریح کرد: این مرکز در واقع منبع تغدیه فکری مجلس شورای اسلامی به شمار می رود، بنابراین باید کارهای پژوهشی به روز و کارآمد باشد.
وی از معاونان و مدیران این مرکز خواست تا با رصد کردن دستگاه ها و مطلع کردن نمایندگان در مسائل روز کشور، از اهرم های نظارتی جهت پیشبرد منافع نظام در امور پژوهشی و علمی استفاده کنند و دراین موارد، حضور جدی تری را داشته باشند چرا که این مرکز از میزان تاثیر گذاری بالایی برخوردار است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست صمیمانه اظهار داشت: در نظر داریم تعداد معاونت های این مرکز را ارتقاء دهیم. در حال حاضر پس از تعطیلات تابستانی مجلس با هیئت امناء جلسه ای به همین منظور خواهیم داشت.
وی گفت: از جمله معاونت هایی که دراین مرکز تشکیل می شود شامل: معاونت سیاسی و حقوقی، اقتصادی ، فرهنگی واجتماعی، امور زیر بنایی، تولیدی و انرژی، فرهنگی و اجتماعی است،البته تشکیل این معاونت ها منوط به موافقت هیئت امناء مجلس شورای اسلامی است.
جلالی در هدف از تشکیل این معاونت ها خاطر نشان کرد: با تشکیل هریک از این معاونت ها، کارها به صورت تخصصی و با کیفت بالا اداره خواهد شد و از سویی دفاتر مطالعاتی زیر نظر این معاونت ها قرار خواهد گرفت تا نگاه پژوهشگر به موضوعات، تخصصی تر شود؛ البته این امر نیاز به زمان دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست به حفظ امانت داری در کارهای پژوهشی اشاره کرد و گفت: همه ما سرباز پژوهش نظام بوده و در قبال انجام کارهای پژوهشی و حفظ امانت اطلاعات، مسئول هستیم .
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخوردهای غیر اخلاقی برخی افراد که ملاقات ها و دیدارهای رئیس مرکز با شخصیت ها و نمایندگان را به گونه نادرست در رسانه ها منعکس می کنند، گفت: این جا مرکزی است که باید به دور از حواشی به کار حرفه ای بپردازد و نباید افراد باتجربه و فهیمی که به این مرکز می آیند، به شخصیت آنها و مرکز پژوهش های مجلس لطمه ای وارد شود.
وی با بیان این نکته که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی یک باشگاه سیاسی نیست که افراد به جای پرداختن به کارهای پژوهشی، کار سیاسی انجام دهند، تاکید کرد: در صورت تکرار چنین رفتارهایی به طور جدی با افراد متخلف برخورد می شود.
در ادامه این نشست، کارکنان مرکز پژوهش های مجلس نقطه نظرات خود را با رئیس این مرکز در میان گذاشتند.
گفتنی است: رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه به منظور تبیین و تشریح برنامه های خود، نشستی را با حضورکارکنان این مرکز برگزار کرد.
يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099