صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار مجلس 
اخبار > ما سر سفره دفاع مقدس نشسته ایم


نسخه چاپي  ارسال به دوست

ما سر سفره دفاع مقدس نشسته ایم
    کاظم جلالی : دشمنان در تلاش بودند ایران را به دامن غرب و آمریکا باز گردانند و چون قبل از انقلاب که ایران زیر یوغ سلطه آنان قرار داشت نگذارند لحظه ای طعم آزادی از فضای غبار آلود اسارت و استعمار را بچشد

   

با تثبیت نظام، ایستادن در مقابل دشمن دیگر شعار نیست

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر جمعه در آغازین روز هفته دفاع مقدس در مراسم رژه نیروهای مسلح ضمن تبریک دهه کرامت و هفته دفاع مقدس است حماسه آفرینی ها و رشادت های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس را پاس داشت.

دشمنان در تلاش بودند ایران را به دامن غرب بازگردانند

کاظم جلالی در این مراسم با اشاره به 31 شهریور 59 و برنامه گسترده دشمن برای نابودی انقلاب ایران گفت: دشمنان در تلاش بودند ایران را به دامن غرب و آمریکا باز گردانند و چون قبل از انقلاب که ایران زیر یوغ سلطه آنان قرار داشت نگذارند لحظه ای طعم آزادی از فضای غبار آلود اسارت و استعمار را بچشد.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس افزود: دشمن برنامه ریزی کرده بود ایران را ساقط کند و نگذارد پیام ایران به دنیا صادر شود به همین دلیل عراق را انتخاب کرد.

هدف استکبار ایجاد دشمنی ریشه دار و تاریخی بود

جلالی با اشاره به اینکه عراق به دلیل این که قرابت و نزدیکی تاریخی و مذهبی با ایران داشت انتخاب شد، تاکید کرد: سفر زائرین ایرانی به عتبات عالیات و زیارت و مراوده مردم ما با مردم عراق زمینه ساز گسترش انقلاب ایران در منطقه می شد.

وی خاطر نشان کرد: دشمن با انتخاب منطقه استراتژیک عراق سعی داشت دشمنی ریشه دار و تاریخی ایجاد کند و تا می توانست این ترز فکری خود را بسط و گسترش داد و جنگ را پیش برد و تا مدت ها این دشمنی وجود داشت.

با تثبیت نظام، ایستادن در مقابل دشمن دیگر شعار نیست

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از فواید انقلاب و دفاع مقدس است، تصریح کرد: دشمنان این نظام سخن از حمله به ایران می گویند ولی جرئت حمله ندارند چون می دانند آن زمانی که نیروهای ما محتاج گلوله و سیم خاردار بودند آن گونه مقابل دنیا ایستادند و امروز که بی نیازند در صورت جنگ، دشمنی باقی نخواهند گذاشت.

جلالی با یادآوری این مساله که ایستادن جلوی دشمنی دنیا دیگر شعار نیست و همه دنیا پذیرفته اند که "ایران می تواند"، عنوان کرد: امروز ما مجهز به سلاح ها و تجهیزات پیشرفته هستیم و موشک دور برد یک واقعیت است نه شعار.

وی داشتن نیروی مسلح با ایمان، ارتش قوی، متدین، انقلابی و گوش به فرمان رهبر، سپاه درخشان، نیروی انتظامی محبوب و مردمی و بسیج متشکل از آحاد مردم ایران و پشت رهبری و کنار ملت را از ارمغان های مهم انقلاب دانست و اظهار داشت: همه این ها دشمنان را به ترس وا داشته است.

امروز صدای ملت ایران در دنیا طنین انداز شده است

نماینده مجلس با بیان این مطلب که دشمن نمی خواست شعار انقلاب از مرزهای ایران خارج بشود و نگذارد ملت ایران پرواز کند و به رشد اقتصادی و تکنولوژی برسد گفت: اما اکنون با این اتحاد و همبستگی، ایران در دنیا درخشید و صدای ملت ما در دنیا طنین انداز شد است.

جلالی تاکید کرد: تشکیل گروه هایی چون حزب الله در لبنان که صدای شیعیان جهان است، حماس در فلسطین، مصر، تونس، لیبی و ... همه از نتایج انقلاب اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: کشورها به حرکت در آمده اند و حکومت های جور خود را کنار گذاشته اند و از مساجد صدای خود را به سراسر جهان می رسانند و مراجع دینی پیشتاز این عرصه هستند.

چهره پیامبر(ص) با یک فیلم خدشه دار نمی شود

وی با اشاره به توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) افزود: این فیلم زمانی منتشر شده که انقلاب های شکل گرفته مسلمانان به میدان آمده اند، همه با تمام قوا با جوش و خروش از پیامبر(ص) و دین خود دفاع  کردند.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن یادآوری چهره درخشان و شاخص پیامبر(ص) در طول تاریخ خاطر نشان کرد: دشمن با ساختن یک فیلم نمی تواند به چهره پیامبر (ص) خدشه وارد کند.

جلالی افزود: شعار پیامبر بعد از هزار و چهارصد سال هنوز به گوش مسلمانان جهان می رسد و در دنیا ولوله ایجاد کرده است. شعار پیامبر است که به خیزش و انقلاب های دنیا دامن زده و آن ها نمی توانند چنین انقلاب و پیامبر و شعار انقلابی را بر بتابند.

ما سر سفره دفاع مقدس نشسته ایم

جلالی با یاد آوری اینکه ما امروز سر سفره دوران دفاع مقدس نشسته ایم، گفت: انقلاب به ما آموخت که می توانیم ایثار گر، ادامه دهنده راه ولایت و پیرو رهبر انقلاب و رهرو راه شهیدان باشیم و آن ها را از یاد نبریم.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس به ما پاسداشتن ایثارگران و جانبازان و خانواده های معظم شهدا را آموخت، یاد داد تا وابستگی ها را قطع کنیم و در عرصه علم و تکنولوژی پیش رویم و از انقلاب و دینمان دفاع نمائیم.

ملت ایران به سادگی از میدان مبارزه با دشمنان ولایت بیرون نمی رود

عضو مجمع نمایندگان استان سمنان همچنین افزود: تحریم ها، فشارها، تهدید و توطئه های دشمن برای  از پا در آوردن ایران هرگز به ثمر نخواهد نشست چرا که ملت ایران با ایثارگری های خود در زمان جنگ مسلحانه و اکنون در جنگ تحریم ها دشمن را به رعب و وحشت انداخت و نشان داده که به سادگی از میدان مبارزه با دشمنان دین و ولایت بیرون نخواهد رفت.

جلالی از همه نیروهای مسلح، نظامی، انتظامی، ارتش، سپاه، بسیج برای برپایی با شکوه این رژه تشکر و قدر دانی و تصریح کرد: با اتحاد، اراده و توسل به حبل الله و حرکت در مسیر پیامبر (ص) و استعانت از روح شهدا با حرکت در مسیر بقیه الله و نائب بر حقش می توان به راحتی از این پیچ تاریخی عبور کرد.

وی در پایان اتحاد نیروهای مسلح با یکدیگر و اتحادشان با مردم و ولایت را عامل قدرت نظام و پشتوانه خوب مردمی جمهوری اسلامی و پیروزی در هر میدان جنگی دانست.

مراسم رژه نیروهای مسلح شاهرود با حضور نیروهای پیاده و سواره لشکر 58 تکاور ذوالفقار، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی همراه با استقبال با شکوه مردم فهیم، ولایت مدار و انقلابی شاهرود با شکوه هر چه تمام تر پیش از ظهر در میدان ولایت شاهرود برگزار شد.

 

شنبه ١ مهر ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099