صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > بيانيه عدم حضور دكتر جلالي در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بيانيه عدم حضور دكتر جلالي در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي در بيانيه‌اي با سرآغاز «سلام بر مردمان نجيب سرزمينم، شاهوار سرفراز» عدم حضور خود در دهمين دوره انتخابات مجلس و دلايل آن را بيان كرد.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، متن بيانيه دكتر كاظم جلالي نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس به شرح زير است:

به‌نام خداوندگار ايمان

سلام بر مردمان نجيب سرزمينم، شاهوار سرفراز

بس نکته غیر حسن بباید که تا کسی/ مقبول طبع مردم صاحب نظر شود (حافظ)
در شرايط حساس كنوني تصميم به نگارش اين نامه گرفتم تا شايد بتوانم با تبيين آنچه در روزگار گذشته بر من و ديارم گذشت، عملكرد خويش را در برابر راي اعتماد مردم به نظاره بنشينم و با نگاهي به آينده در قبال آنچه كه پيش‌رو است تصميمي روشن و تاريخي اتخاذ نمايم.
از روزهاي آغازين ورودم به دانشگاه در تهران و سال‌هاي پس از آن در دوران حضور در وزارت امور خارجه و انتخاب به عنوان نماينده شما مردم بزرگوار و حضور در خانه ملت، تلاش كردم تا با حفظ اصالت خويش، شاهرود را به عنوان بخشي ارزشمند از ميهن عزيزمان بشناسانم و قاره كوچكمان را بر بلنداي تاريخ و تاريخ اين ديار را به فرهنگ ديرين اين سرزمين پيوند زنم، چراكه همواره شاهرود و همشهريانم را مردماني وارسته، پاكدامن، متدين و فرهنگ‌پيشه دانسته و مي‌دانم كه در قلب كوير، خاطره‌اي از انديشه و فرهنگ و تبار را در ذهن انسان متبادر مي‌نمايانند.
شاهرود و ميامي و مردمانش نگيني درخشان در قلب ايران اسلامي هستند كه اركان حكمت خراساني و فهلوي كه كليدواژه آن فتوت و مردانگي است را پي‌ريزي و در دل خويش تربيت نموده و به جامعه بشري تقديم داشته‌اند. به راستي ديار بايزيد بسطامي، ابوالحسن خرقاني و اين‌يمين فريومدي آنچنان شايسته افتخار بود كه رهبر معظم انقلاب اسلامي در سفر به شهرستان شاهرود، مردمان اين خطه را «باصفا» و اين منطقه را شهر «معلمان دين و اخلاق» ناميدند. افتخار و عزتي كه بخشي از آن به حرمت و پاكي بيش از هزار شهيد سرافراز و ايثارگر اين خطه در دفاع از ناموس و شرف اين سرزمين كهن به دست آمده است.
بي‌ترديد خدمت به چنين مردم «باصفا»، دلنشين و استواري، مستلزم عزم، توان و پشتكاري عظيم است كه بنده در طول 16 سال نمايندگي شما عزيزان تلاش كردم تا با همت و تلاشي مضاعف در عمل به اين تعهد و پيمان بسته شده با شما، فعال باشم، چنانچه در تمام اين ساليان با گريه شما مردم نازنين گريستم و با شادي شما خنديدم؛ هرچند طي اين مسير، بدون برخي ضعف‌ها و نشيب‌ها نبوده است اما همواره تلاش بر آن بوده تا با دعاي خير پشتوانه شما عزيزان و بزرگواران در پيمودن اين مسير بدون لغزش حركت كنم.
اينك كه در حال نگارش اين سطور و صحبت با شما بزرگواران با نگاهي به گذشته، دلايل حضورم در عرصه نمايندگي اين خطه و امتداد آن را جز تلاش جهت توسعه و عزتمندي مردم و منطقه‌ام نمي‌يابم. حال دريافته‌ام كه اين امر روزي با ماندن و زماني با نماندن محقق مي‌شود و اكنون گاه نماندن است.
چهار دوره حضور در مجلس شوراي اسلامي و افتخار نمايندگي مردمي از جنس خاك و پاكي، زمينه‌ انجام اموراتي را فراهم آورد كه هدف تنها خدمت و انجام وظايف محوله بود. هرچند در اين مسير قول‌ها و وعده‌هايي بدون تحقق باقي ماند اما مطمئن هستم كه در راستاي برآورده‌شدن آنها تمام تلاش خويش را به كار گرفتم و اگر وقفه‌اي در به اتمام رساندن آن به‌وجود آمد مشكل از اتفاقات غيرقابل انتظار و روند كارهاي اجرايي خارج از توان و اختيارات بنده بود كه اميددارم تا مردم بزرگوار ديارم بر بضاعت مزجات من ببخشند. در اين ميدان البته گاه با طعنه‌ها و ناملايمات و گاه تلخند‌هايي مواجه مي‌شدم اما خدا را گواه مي‌گيرم كه هيچ‌كدام از اين موارد خدشه‌اي در استمرار مسير تعالي شاهرود و ميامي عزيز و خدمت به مردمان تلاشگر اين منطقه به وجود نياورد.
شاهرود، ميامي، بسطام، بيارجمند، مجن، روديان و كلاته‌خيج و ذره ذره خاك اين مناطق و مردمانش تشنه خدمت و ملزوم نگاهي توسعه‌اي هستند تا به جايگاه ويژه خويش كه همواره لايق آن بوده‌اند، دست يابند. كه اينجانب تمام تلاش خويش را مصروف اين هدف مهم نموده‌ام.
اكنون نگاهي كه به گذشته مي‌اندازم 16 سال همزباني و همنشيني با مردمي را مي‌بينم كه وقتي مستمع دردودل‌ها و مشكلاتشان مي‌شدم عرقي از شرم از روي ذره‌اي تعلل در انجام وظايف بر پيشاني‌ام نقش مي‌بست. به تعبير حضرتش «صراحی می‌کشم پنهان و مردم دفتر انگارند»، وقتي مردم دل‌نگران از بحران بي‌‌آبي، كاهش محصول و كمبود درآمد و خشكيدن مزارع خود را بيان مي‌داشتند، وقتي دستان چروكيده و چشمان خسته كارگران تلاشگر معادن زغال‌سنگ البرزشرقي از فرط خستگي بر پيشاني مي‌نشست، وقتي چشمان مقاوم و زحمتكش پيمانكاران از شرم پاسخ به خانواده و كارگران، خيس مي‌شد و وقتي جواني در دردودل‌هاي خويش با وجود توانايي بسيار و تحصيلات عالي، دغدغه اشتغال را فرياد مي‌زد، خدا گواه است كه در تمام اين دقايق و لحظات در كنار شما بودم و با شما دل‌نگران به وظيفه خطير خويش مي‌انديشيدم تا چگونه از راهكارهاي موجود، مسيري براي حل مشكلات برگزينم. كه اگر به نتيجه‌اي منتهي مي‌شد لبخند رضايت شما پشتوانه‌اي براي ادامه كار بود و در غيراينصورت شرمي بر من در امتداد مسير سنگيني مي‌كرد.
راي اعتماد شما مردم عزيز در طول 4 دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، وظيفه سخت خدمت را هر روز سنگين‌تر مي‌كرد. البته در اين ميان همواره تلاش كردم تا در مسير عمل به وظيفه خويش در حيطه قانونگذاري و نظارت، با ايجاد جلسات و نشست‌هايي، پيگير مطالبات شما بزرگواران باشم. اين روند تا بدانجا ادامه داشت كه به پشتوانه راي و نظر مثبت شما عزيزان، موفقيت‌ها و دستاوردهاي مهمي همچون رياست مـرکز پژوهش هـای مجلس شـورای اسلامـی در عرصه داخلي و عضويت در کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی، عضويت در کمیته اجرایی و شورای بین المجـالس اسـلامـی و رياست گروه روابط پارلمانی جمهوری اسـلامی ایـران با پارلمان اروپا در عرصه بين‌المللي حاصل گرديد كه البته اين جايگاه‌ها نيز زمينه‌اي براي پيگري مطالبات شما عزيزان ايجاد كرد.
گواه مي‌دهم در طول 16 سال حضور در عرصه مجلس و مناصبي در اين حوزه، همواره تلاش نمودم تا با اجتهاد سياسي مصالح و منافع بلندمدت ملتم را بر سود و سهم‌خواهي جريان‌هاي سياسي و نگاه‌هاي فردي و جناجي ترجيح دهم و تصميمي اتخاذ نمايم كه در برابر قضاوت تاريخ و مردم و كشورم شرمنده نباشم، خاصه در مسائل اخير در خصوص توافق هسته‌اي و تصويب طرح برجام و در زماني كه برخي مواضع‌شان بر منافعشان گره خورده بود تلاش كردم تا در مسير تصميمات استراتژيك نظام و تحقق آرمان‌هاي انقلاب حركت كنم.
دلم زصومعه بگرفت و خرقه سالوس/ كجاست ديرمغان و شراب ناب كجا
حال در آستانه دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، زمينه‌اي ديگر از تصميم جهت ورود به ميدان عمل ايجاد شد. ميداني كه حضور در آن مستلزم سنجش عوامل بسيار بود. نگاهي به آينده اما بيانگر اين موضوع است كه راه براي ادامه مسير توسعه شاهرود و ميامي عزيز نيازمند اتحاد و همدلي آحاد مردم اين خطه است.
از همين‌رو اميددارم تا آنچه از كم‌وكاستي‌ها در خدمت به شما مردم عزيز در طول 16 سال ايجاد شد را بر ديده بزرگواري نهيد و از لطف، حلاليت را نصيبم گردانيد. اميددارم تا در ساير مسئوليت‎‌ها و وظايف محوله در كنار امور كاري بتوانم به عنوان سربازي كوچك در خدمت شما مردم عزيز و بزرگوار و لايق خدمت باشم.
در اين نگاره جا دارد از تمامي علما، بزرگان، جوانان، بانوان، دوستان و سروران ارجمند كه از تمامي نقاط شاهوار سرفراز، با حضور در دفتر كار، ارسال پيامك و يا مذاكره شفاهي خواستار حضور بنده در انتخابات دوره دهم مجلس شوراي اسلامي بودند تشكر كنم و به دليل عدم حضور، پوزش بطلبم.
همچنين ضمن ابراز ارادات و احترام خويش به بزرگان و سروران ارجمند ملي كه طي ملاقات‌هاي مختلف خواستار حضور بنده به عنوان نامزد انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي از حوزه انتخابيه تهران بودند، عدم ثبت‌نام خويش از تهران را حفظ حرمت و احترام به مردمان بزرگوار شاهرود و ميامي مي‌دانم كه 16 سال با آرا خويش، پشتوانه محكمي در حضور بنده در خانه ملت بودند.
در پايان ضمن ابراز احترام به تمامي عزيزاني كه به عنوان نامزد در عرصه پرتلاطم نمايندگي مردم در مجلس شوراي اسلامي وارد شدند و براي تعالي منطقه و مملكت آبروي خود را در طبق اخلاص نهاده‌اند، عرض مي‌نمايم كه چون حركات قيم‌مابانه را در تضاد با خردجمعي مي‌بينم از ابراز نظر راجع به شخص خاصي خودداري كرده و تنها راي خود را در روز انتخابات همگام با حماسه‌سازان ايران اسلامي، به صندوق راي خواهم انداخت.
از نزديكان و منسوبين خود نيز مي‌خواهم كه در اين عرصه ضمن تلاش براي هرچه‌ پرشكوه‌تر برگزار كردن انتخابات و پرهيز از هرگونه تخريب انتخاباتي و فارغ از مصاديق، حفظ اخلاق، مودت و وحدت را سرلوحه كار خويش قرار دهند و همچون مردمان ساير ايران اسلامي پرشور و شعور در پاي صندوق‌هاي اخذ راي حاضر شوند و حماسه‌اي ديگر در 7 اسفندماه بيافرينند.
سعدی ز خلق چند نهان راز دل کنی/ چون ماجرای عشق تو یک یک به در فتاد
كاظم جلالي
 


 

پنج شنبه ٣ دی ١٣٩٤
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099