صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > سومين نشست هيئت امناي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود با حضور دكتر جلالي برگزار شد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سومين نشست هيئت امناي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود با حضور دكتر جلالي برگزار شد
    سومين نشست هيئت امناي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود با محوریت ارائه گزارش حسابرسی سال 1393 دانشگاه، روز دوشنبه (28 دي ماه) در تهران در محل دبيرخانه هيات امنا وزارت بهداشت برگزار شد.

   

شايان ذكر است اين جلسه با حضور دکتر امين‌لو مشاور وزيربهداشت درامور برنامه و بودجه و دبير مجامع وهيات امنا دانشگاههاي علوم پزشكي، دكتر كاظم جلالي، دکتر علي اكبر رجبی، دكتر محمد شريعتي، دكتر سيد اميرمحسن ضيائي، اعضاي هيات امنا دانشگاه، دکترسيد عباس موسوي رئيس دانشگاه، كارشناسان دبيرخانه هيات امنا، نمايندگان معاونت‌هاي وزارت بهداشت، معاونين ومديران دانشگاه تشكيل شد.

دكتر كاظم جلالي در اين نشست  بر لزوم برنامه‌ريزي مدون جهت پيشبرد دانش پزشكي در دانشگاه علوم پزشكي شاهرود به منظور ارائه خدمات هرچه مطلوب‌تر به شهروندان شاهرود و ميامي در حوزه بهداشت و درمان تاكيد كرد.

نماينده مردم شاهرود و ميامي همچنين با اشاره به روند تخصيص رشته‌هاي جديد به اين دانشگاه و تجهيز مراكز درماني امام حسين (ع) و فاطميه (س)، تقويت خدمت‌رساني به مردم را از راهكارهاي اهتمام جدي به بحث درمان دانست.

دکتر حسن امین‌لو درسومین جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ، درمان بیماران ، تربیت دانشجو ونیروی انسانی متخصص را از دیگر وظایف وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی اعلام کرد.

وی ادامه داد: مسوولان وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی باید کاری کنند که شاخص Daly و شاخص های ارتقای سلامت تبدیل به ریال شود.

دکتر امین لو در تشریح این امر گفت: تبدیل شاخص های ارتقای سلامت به پوول به این معنی است که عملکرد حوزه بهداشت در ارتقای سلامت قابل روئیت باشد و معادل ریالی آن تعیین گردد.

مشاور وزیربهداشت درامور برنامه و بودجه و دبیر مجامع وهیات امنا دانشگاههای علوم پزشکی افزود : توانمندی و ویژگی های اعضای هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به گونه ای است که می توان این کارمهم را انجام دهند.

در این جلسه دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گزارش اجرایی شدن مصوبات هیات امنا در سالهای 93 و 94 را به اطلاع اعضای هیات امنای این دانشگاه رساند.این دانشگاه در سال 1350 با عنوان آموزشگاه بهیاری زیر نظر جمعیت هلال احمر شروع به کار نمود و در سال 1352 تحت پوشش وزارت بهداری آن زمان به مدرسه عالی مامایی تغییر نام داد.

در سال 1361 با نام دانشکده پرستاری و مامایی شهید باهنر و از سال 1371 بدنبال انتزاع از دانشگاه علوم پزشکی سمنان با عنوان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت به فعالیت خود ادامه داد.

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هم اکنون دارای 4دانشکده پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و مامایی است.

شايان ذكر است در اسفندماه سال 1393با پيگيري‌هاي دكتر جلالي و رايزني با وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي، دو رشته جديد به دانشگاه علوم پزشكي شاهرود اعطا شد.

بنابراين گزارش به دنبال درخواست نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس از دكتر سيدحسن قاضي‌زاده هاشمي، به دستور وزير بهداشت دو رشته تخصص داخلي و روانپزشكي به دانشگاه علوم پزشكي شاهرود اختصاص يافته بود كه مراسم آغاز آموزش اولين دوره پذيرش اين رشته‌ها شهريور ماه سال جاري برگزار شد.

پنج شنبه ١ بهمن ١٣٩٤
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099