صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > نشست پيگيري رفع مشكلات شهرداري‌هاي شاهرود، ميامي، بسطام، بيارجمند، مجن، كلاته‌خيج و روديان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

نشست پيگيري رفع مشكلات شهرداري‌هاي شاهرود، ميامي، بسطام، بيارجمند، مجن، كلاته‌خيج و روديان
    نشست بررسي مشكلات شهرداري‌هاي شاهرود، ميامي، بسطام، روديان، بيارجمند و كلاته‌خيج با حضور دكتر كاظم جلالي نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي و مهندس هوشنگ خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، برگزار شد.

   

دكتر كاظم جلالي در اين نشست كه با حضور شهرداران و اعضاي شوراي اسلامي شهرهاي منطقه برگزار شد، با تبريك ايام ا... دهه فجر و با گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب و امام راحل (ره)، گفت: امروز در جمع شهرداران و عزيزان فعال در شهرداري‌هاي منطقه هستيم.

وي افزود: امروز برخي از شهرداري‌هاي شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي با مشكلاتي همچون تامين منابع مواجه هستند.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در ادامه تصريح كرد: انصافا جاي اميد براي كاركردن است.

وي با اشاره به انجام برجام، تاكيد كرد: با اجراي برجام بسياري از كارهاي كشور با سرعت بيشتري پيش خواهد رفت.

 رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس  خريد هواپيماي جديد از سوي ناوگان هوايي كشور را اقدامي موثر دانست و يادآور شد: سفر رييس جمهور به ايتاليا و فرانسه، سفرهاي اميدبخش و خوبي بود.

وي ادامه داد: مشاهده مي‌كنيد كه هيات‌هاي تجاري مرتبا به ايران سفر مي‌كنند و اميدوارم از دوراني كه در آن بوديم گذر كنيم.

دكتر جلالي خطرنشان كرد: بايد از مسئولان در مديريت شرايط قبل تشكر كرد چراكه معتقدم مسئولان فعلي از مظلوم‌ترين مسئولان تاريخ جمهوري اسلامي هستند چراكه در زماني كه دست‌ها خالي است اداره كردن مجموعه‌هايي همچون شهرداري‌ها سخت است.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس تاكيد كرد: اميد است مطالبات شهرداري‌هاي منطقه با نگاه ويژه‌اي مورد توجه قرار گيرد و براي رفع مشكلات تمهيدات مناسبي اتخاذ گردد.

مهندس هوشنگ خندان دل در اين نشست با تبريك ايام دهه فجر و گراميداشت ياد و خاطره امام و شهدا، با بيان اينكه دكتر جلالي همواره باعث رحمت و خير هستند، گفت: دكتر جلالي با اثرگذاري خوبي كه در مجلس دارند همواره كمك كار ما بوده‌اند.

وي افزود: متاسفانه  تاكنون سال مالي خوبي نداشته‌ايم اما براي آنكه آينده خوبي داشته باشيم گام‌هاي بلندي برداشته‌ايم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور خاطرنشان كرد: سال گذشته با شرايطي همچون تامين قير و ماشين‌آلات كه فراهم كرديم براي شهرهاي كوچكتر سال خوبي بود كه اميدوار بوديم تا اين شرايط در سال 94 نيز ادامه پيدا كند اما متاسفانه منابع موردنياز براي ادامه اين مسير تامين نشد.

وي افزود: البته براي تامين اين اعتبارات پيگيري‌هاي زيادي را انجام داده‌ايم و در حال ادامه آن هستيم و جلسات متعددي با مسئولان دولت به ويژه رياست محترم جمهور و رييس محترم سازمان مديريت و برنامه‌ريزي داشته‌ايم.

مهندس خندان دل با بيان اينكه ما از چند جهت به كمك به شهرداري‌ها واقف هستيم، گفت: ما با همديگر يك مدل اداره كشور را تجربه مي‌كنيم.

وي درخصوص تخصيص قير رايگان، تاكيد كرد: اين قانون ابلاغ شده و با مكاتباتي كه با وزارت نفت داشتيم مقرر شد تا اين قير تامين شود اما با مشكلاتي روبرو شد كه با جلساتي كه با معاون اول رييس جمهور داشتيم اميدواريم بتوانيم قير را در اختيار شهرداري‌ها قرار دهيم.

مهندس خندان دل در خصوص تامين ماشين آلات مورد نياز، گفت: در مورد ماشين آلات نگراني نداشته باشيد چراكه قراردادهايي در اين خصوص بسته شده است و به زودي ماشين آلات مورد نياز در اختيار شهرداري‌ها قرار خواهد گرفت اما اكنون هم مي‌توانيد تا زمان تحويل ماشين‌آلات جديد از ميان تجهيزات فعلي هر دستگاه مورد نياز را انتخاب كنيد تا در اختيار شما عزيزان قرار دهيم.

وي در مورد نوسازي ناوگان اتوبوسراني، تصريح كرد: طي جلسه‌اي كه داشتيم اميدواريم آغاز نوسازي ناوگان اتوبوسراني نيز به زودي پس از آغاز نوسازي ناوگان تاكسراني كليد بخورد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در ادامه در خصوص تامين منابع مالي مورد نياز و پرداخت تسهيلات در آينده‌اي نزديك قول مساعدت جدي داد.

موسوي عضو شوراي شهر ميامي در اين نشست، گفت: شهرستان ميامي به گونه‌اي است كه وقتي وارد اين حوزه مي‌شويم سيماي ميامي را مشاهده مي‌كنيم كه اگر اين سيما زيبا باشد در ذهن افراد با ورود به اين منطقه، ماندگار خواهد شد.

وي با اشاره به مشكلات شهري ميامي، خاطرنشان كرد: شهر ميامي يك پارك ورودي به نام آب مرجان دارد كه با مشكل كم‌آبي روبرو است كه اميدواريم با تخصيص تسهيلات لازم زمينه بهبود وضعيت درختان جهت استفاده شهروندان و اسكان زائران حرم رضوي فراهم گردد.

عضو شوراي شهر ميامي با اشاره به تاسيس شهرداري ميامي در سال 1372، به موضوع آسفالت كوچه‌هاي اين شهر و نياز به رفع آن تاكيد كرد.

آقايي مديرعامل شركت تعاوني دهياري‌هاي بخش مركزي ميامي در اين نشست، توضيح داد: بحث تجميع زباله‌هاي منطقه توسط اين شركت تعاوني انجام مي‌شود، كه فعلا 13 روستا را دربر مي‌گيرد و مشكلي كه وجود دارد اين است كه ماشين جمع زباله وجود ندارد كه اگر امكان دارد ماشين آلات مكانيزه مورد نياز جمع آوري زباله در اختيار ما قرار گيرد.

وي افزود: اگر اين اتفاق بيفتد و بتوانيم سيستم جمع‌آوري زباله را مكانيزه كنيم بخش عمده‌اي از  مشكلات اين بخش مرتفع خواهد شد.

مديرعامل شركت تعاوني دهياري‌هاي بخش مركزي ميامي يكي ديگر از مشكلات اين شركت را كمبود اعتبارات جهت تامين نيازهاي ورزشي روستاهاي منطقه دانست.

سلطاني شهردار كلاته خيج در اين نشست بيشترين مشكل شهرداري‌ها در پايان سال را پرداخت حقوق و مزايا دانست و تصريح كرد: متاسفانه پرداخت حقوق و مزايا در شهرداري اين شهر با مشكل روبرو است كه اميد مي رود با راهكاري مناسب اين مشكل مرتفع شود.

مجيد آقايي شهردار مجن نيز در اين نشست، با تقدير از دكتر جلالي و مهندس خندان دل از برگزاري اين نشست، گفت: با توجه به اينكه قانون سختي كار براي كارگران شهرداري‌ها اجرا شده است طبعا اكثر نيروها درخواست بازنشستگي در 20 سال را كرده‌اند، كه شهرداري مبالغ بسياري را براي پرداخت حق بيمه 10 سال آنها پرداخت مي‌كند كه مشكلاتي را ايجاد مي‌كند كه اميد است با تمهيداتي اين مشكل رفع شود.

وي افزود: شهرداري مجن با يك شركت كشت و صنعت منبع درآمدي را براي خود ايجاد كرده است كه براي تجهيز آن نيازمند مساعدت مالي هستيم.

شهردار مجن تصريح كرد: انجام مطالعات تامين آب و خاك يكي از نيازهاي شهرداري مجن است كه جهت انجام آن به تامين اعتبار نياز داريم.

بياري شهردار روديان نيز در اين نشست يكي از مشكلات اين شهر را كمبود سرمايه‌گذاري دانست و گفت: درآمد شهرداري روديان به دليل كمبود زمين، كم است چراكه همه املاك در اين منطقه خصوصي هستند.

وي مشكل حمل و نقل عمومي و بين شهري را يكي از مسائل اصلي شهر روديان دانست و گفت: تامين منابع مورد نياز براي دفع آب وفاضلاب و احداث آتش نشاني روديان و تامين ماشين‌آلات از نيازهاي شهرداري روديان است.

باراني عضو شوراي شهر ميامي در اين نشست تصريح كرد: احساس مي‌شود كه شهرداري‌ها، دهياري‌هاي و شوراهاي شهر نياز به آموزش و بازآموزي دارند و اميد است يك موسسه وظيفه آموزش را برعهده گيرد چراكه امور اداره شهر نيازمند علوم جديد است.

ميرفاني شهردار شاهرود نيز در اين نشست، با تشكر از دكتر جلالي و مهندس خندان دل براي تشكيل اين نشست، گفت:در جلسات گذشته‌اي كه داشتيم به مشكلات متعدد حوزه شهري شاهرود اشاره كرده‌ام كه اميد است به رفع مشكلات اين شهر نگاه ويژه‌اي شود.

 وي نردبان بلند آتش‌نشاني را از نيازهاي شهرداري شاهرود دانست و خاطرنشان كرد: جداسازي آب شرب از آب خام از نيازهاي اصلي شهرداي شاهرود است.

شهردار شاهرود همچنين با اشاره به مشكلات كم آبي، توضيح داد: از سال گذشته تا كنون سيصد كيلومتر لوله كشي در شاهرود ايجاد شده است كه با تامين اعتبار مورد نياز امكان اتمام اين پروژه وجود دارد.

ميرفاني خواستار پرداخت حقوق و مزاياي كارمندان مثل ساير كاركنان شد و تصريح كرد: دوستان ما در مجموعه شهرداري‌ها خيلي مظلوم واقع شده‌اند.

شهردار بسطام در اين نشست با مطرح نمودن مشكلات اعتباري در اين شهر، گفت: تامين اعتبار مورد نياز جهت آتش‌نشاني و مشكلات پرداخت‌هاي حقوق و مزايا از مشكلات شهرداري اين شهر است.

وي افزود: تامين قير رايگان و مشكل تامين اعتبار مورد نياز جهت بازنشستگي پيش از موعد از مشكلات عمده شهرداري بسطام است.

وي با اشاره به باغ شهر بودن و توريست پذير بودن بسطام خاطرنشان كرد: اميداست تا مشكلات شهرداري شاهرود با نگاهي ويژه مورد توجه قرار گيرد و تامين دستگاه آتش نشاني در دستوركار قرار گيرد.


سه شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٤
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099