صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > دستگاه ديپلماسي سياست خود را مبتني بر قدرت مردم پيش ببرد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دستگاه ديپلماسي سياست خود را مبتني بر قدرت مردم پيش ببرد
    عضو كميسيون امنيت ملي مجلس اظهار داشت:‌ در نظام‌هاي دنيا، كشورها داراي مؤلفه‌هاي قدرت دروني و بيروني هستند كه در قدرت بيروني بسياري از كشورها سعي مي‌كنند خود را با نظام‌هاي بين المللي به گونه‌اي هماهنگ كنند كه با اتكاء به قدرت‌هاي عرصه بين‌المللي در حاكميت باقي بمانند.

   

كاظم جلالي در گفتگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، با اشاره به بيانات رهبر انقلاب اسلامي در ديدار با سفرا، ديپلمات‌ها، كاردان و كاردارهاي وزارت امور خارجه در كشورهاي خارجي، اظهار داشت:‌ سخنان مقام معظم رهبري وظيفه سنگين‌تري را بر دوش نمايندگان مجلس گذاشته است كه بيش از پيش به امر نظارت بپردازند و دستگاه ديپلماسي را با منويات رهبري مورد سنجش قرار دهند.
عضو كميسيون امنيت ملي مجلس اظهار داشت:‌ در نظام‌هاي دنيا، كشورها داراي مؤلفه‌هاي قدرت دروني و بيروني هستند كه در قدرت بيروني بسياري از كشورها سعي مي‌كنند خود را با نظام‌هاي بين المللي به گونه‌اي هماهنگ كنند كه با اتكاء به قدرت‌هاي عرصه بين‌المللي در حاكميت باقي بمانند.
وي با اشاره به قدرت دروني كشورها گفت: اين كشورها متكي به مؤلفه‌هاي قدرت در درون سيستم خود هستند كه يكي از بزرگترين مؤلفه‌هاي قدرت، پشتيباني مردم از يك نظام سياسي است.
جلالي با تأكيد بر حمايت مردمي از نظام سياسي، گفت: اگر مردم از سيستم نظام سياسي حمايت كنند اين نظام مي‌تواند با اين مؤلفه قدرت، در عرصه بين‌المللي نشو و نما و جلوه‌گري كرده و مطالبات ملي خود را پيگيري كند.
عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با تصريح بر سخني از مقام معظم رهبري بر همين معنا، افزود: وقتي كه مردم ايران پشت سر نظام قرار گيرند، پشيباني و حمايت خود را از سران و سياسيت‌هاي نظام اعلام مي‌كنند، چنين موقعيتي به عنوان مؤلفه‌هاي جدي قدرت در جمهوري اسلامي ايران ظهور پيدا كرده و دستگاه دبپلماسي كشور نيز بايد از اين مؤلفه قدرت‌زا، ظرفيت‌هايي را ايجاد كند كه به خوبي بتواند در عرصه بين‌المللي از آن ظرفيت‌ها استفاده كرده و سياسيت خارجي خود را مبتني بر اين قدرت پيش ببرد.
جلالي با بيان اينكه حضور مردم در عرصه بين‌المللي منجر به اقتدار نظام مي‌شود، عنوان كرد: حضور مردم جايگاه نظام اسلامي را در صحنه جهاني ارتقاء مي‌دهد و در اين‌صورت نظام مي‌تواند از موضع مستحكم‌تري عمل كرده و وضعيت نظام اسلامي از يك عظمت بين‌المللي برخودار ‌شود.
وي نتيجه تبليغات صهيونيزم و غرب عليه ايران و اسلام را بسيج شدن افكار عمومي عليه صهيونيزم دانست و اظهار داشت: دنياي غرب هيچ نفعي در دوري از اخبار جهان اسلام نمي‌برد و اگرچه با برخي اخبار دچار رنج و عذاب هم بشوند مجبورند به آن بپردازند.
جلالي تاكيد كرد: نگرش و اقدام عليه اسلام در رسانه‌هاي ماهواره‌اي و اينترنتي غرب منجر به تنفر جهان اسلام نسبت به سردمداران غربي شده است.
عضو كميسيون امنيت ملي گفت: زماني كه رسانه‌هاي غربي به مقدسات اسلامي توهين مي‌كنند انزجار بيشتري از طرف مسلمانان نسبت به دولتمردان غربي‌ صورت مي‌گيرد و وقتي كه نگاهشان به ايران متوازن و عادلانه نيست موجب برانگيخته شدن احساسات بيشتر مردمي ايران عليه غرب و صهيونيزم مي‌شود.

شنبه ١٥ اسفند ١٣٨٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099