صفحه اصلی > تمام اخبار > آرشيو اخبار 
اخبار > بازدید سفیر ایران در مسکو از مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بازدید سفیر ایران در مسکو از مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری
    کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه روز سه شنبه 28/5/1399 از مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری ایران بازدید نمودند.

   

 سفیر ایران در این بازدید از مرکز دائم صادرات به عنوان فرصتی برای توسعه همکاری های اقتصادی بین ایران و فدراسیون روسیه یاد کرد و تشکیل این مرکز را گام مناسبی برای حل بسیاری از چالش های موجود در تجارت بین ایران و روسیه  دانستند.

جلالی تاکید کرد: "شرکت های ایرانی در قالب این مرکز می توانند ضمن آشنایی با بازار بزرگ فدراسیون روسیه که ظرفیت واردات آن بالغ بر ۲۴۰ میلیارد دلار است، از یکی از بهترین بازارهای هدف برای کشور ایران به منظور توسعه صادرات غیر نفتی بهره برداری نمایند.

سفیر ایران حوزه اقتصاد و فرهنگ را دو بخش مهم در توسعه روابط بین دو کشور نام برد و اشاره کرد که توسعه بخش اقتصاد می تواند سرعت بیشتری در این حوزه داشته باشد.

شایان ذکر است حجم صادرات کالای ایرانی به کشور روسیه در سال گذشته به طور رسمی در حدود ۵۰۰ میلیون دلار بوده است و این رقم در بازار بزرگ روسیه بسیار ناچیز بوده و  ظرفیت فراوانی برای توسعه دارد.

شناخت حوزه اقتصادی و سیاسی روسیه با الگوی صحیح یکی از چالش های مهم تجار ایرانی در روسیه است که می تواند توسط شرکت های مدیریت صادرات به صورت عمیق و صحیح مورد توجه قرار گیرد

چهارشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099