عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > انتقاد دکتر جلالی از سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات صورت گرفته در یمن و بحرین


نسخه چاپي  ارسال به دوست

انتقاد دکتر جلالی از سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات صورت گرفته در یمن و بحرین
    رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با اشاره به توافق هسته‌ای ميان ايران و گروه 1+5، گفت: با توجه به اینکه فرانسه یکی از طرف‌های مذاکره با ایران در مذاکرات هسته‌ای بود می‌بایست ضمن پایبندی به تعهدات مندرج در سند برجام، تلاش لازم را برای اجرا و جلوگیری از نقض این توافق توسط سایر اطراف قرارداد به کار گیرد.

   

خانم دلفین-او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی و آقای فیلیپ بونکار رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه که همراه وزیر خارجه این کشور به تهران سفر کرده اند  امروز (دوشنبه 14 اسفند) با دكتر کاظم جلالی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه در مجلس شورای اسلامی و رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي دیدار و گفتگو کردند.

دكتر كاظم جلالی در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در تسهیل مناسبات کشورها، گفت: گروه‌های دوستي پارلماني ایران و فرانسه نقش مهمی در تسریع و فراهم کردن بسترهای قانونی همکاری‌های فیمابین دارند و در این راستا گروه دوستي پارلماني ایران و فرانسه در مجلس شورای اسلامی آمادگی افزایش سطح همکاری‌های خود با پارلمان فرانسه را دارد.

وی در ادامه با اشاره به توافق هسته‌ای ميان ايران و گروه 1+5، گفت: با توجه به اینکه فرانسه یکی از طرف‌های مذاکره با ایران در مذاکرات هسته‌ای بود می‌بایست ضمن پایبندی به تعهدات مندرج در سند برجام، تلاش لازم را برای اجرا و جلوگیری از نقض این توافق توسط سایر اطراف قرارداد به کار گیرد.

رييس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه در ادامه این دیدار با اشاره به تحولات منطقه، مهمترین تهدید کشورهای دنیا را افراطی گری و تروریسم عنوان کرد و گفت: نابودی تروریسم نیاز به مبارزه جدی و صادقانه همه کشورها دارد.

 وی افزود: اکنون برخی کشورها در حالی که پرچم مبارزه با تروریسم را بر افراشته اند، از تروریست ها حمایت کرده و درصدد مسلح كردن و احیای مجدد آنها در منطقه هستند.

دكتر جلالی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر نقش برجسته ای در مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه داشته است.

 وی افزود: سوریه باید در وهله اول از لوث وجود تروریسم پاک گردد، سپس نیروهای خارجی خاک این کشور را ترک کنند و در نهایت سرنوشت این کشور توسط مردم سوریه تعیین گردد.

رييس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود به اوضاع اسف بار یمن اشاره کرد و گفت: باعث تاسف است که عربستان سعودی با تجاوز به یمن، مردم بی پناه این کشور را به خاک و خون می کشد اما مجامع بین‌المللی سکوت کرده اند و عزمی جدی برای جلوگیری از این جنایات ندارند.

وی در ادامه گفت: در بحرین نیز شاهد تبعیض ، فشار ، زندان و کشتار بسیاری از مردم بیگناه و در کنار آن سکوت رسانه ها پی غربی هستیم.

خانم دلفین-او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران نیز در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی ایران و فرانسه گفت: گفتگوهای خوبی میان مقامات دو کشور در جریان است و ما بعنوان پارلمان فرانسه نیز از تقویت گفتگوهای پارلمانی فیمابین استقبال می کنیم.

وی گفت: فرانسه بعنوان یکی از اطراف مذاکرات هسته ای با ایران، از حفظ برجام و ایفای تعهدات طرفین حمایت کرده و بر آن تاکید دارد.

وی افزود: ما برجام را عنصری مهم و سندی تاثیرگذار در حفظ صلح و امنیت منطقه تلقی می کنیم.

دلفین-او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی این کشور همچنین گفت: هدف ما از سفر به ایران تقویت همکاری های دو جانبه است و خواستار گفتگوهای چند جانبه هم با حضور ایران در مسائل منطقه هستیم.

وی با اشاره به اوضاع منطقه گفت: از آنجایی که فرانسه یکی از قربانیان اصلی حملات تروریستی به اروپا بوده، هدف ما در منطقه مبارزه با تروریسم به ویژه ریشه کن کردن داعش است.

وی در خصوص اوضاع یمن گفت: سناتورهای فرانسوی فعالانه به دنبال پایان دادن به تحریم های غذایی و ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور هستند.

فیلیپ بونکار رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه نیز در این دیدار بر اهمیت گفتگوهای فیمابین تاکید کرد و گفت: دولت، دستگاه دیپلماسی و پارلمان های فرانسه مجموعه ای واحد را برای گفتگوی با ایران و ارتقا سطح روابط فیمابین تشکیل داده اند.
دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099