عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > ترور شهيد فخري زاده اقدامي بزدلانه در مسير پیشرفت برنامه صلح آمیز هسته ای ايران بود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

ترور شهيد فخري زاده اقدامي بزدلانه در مسير پیشرفت برنامه صلح آمیز هسته ای ايران بود
    سفير جمهوري اسلامي ايران در مسكو طي يادداشتي در روزنامه «ماسکوفسکی کامسامولتس» نوشت؛ ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای ايران از سلسله اقدامات بزدلانه تروریستی برای سلب حقوق اولیه ملت ایران در پیشرفت و شکوفایی برنامه های صلح آمیز علمی، فناوری و هسته ای در سال های گذشته بوده است.

   

سال هاست ایرانیان عزم خود را برای مقاومت در برابر فشارهای غیر قانونی و اقدامات یکجانبه قهرآمیز و تحریم های روزافزون اقتصادی، علمی و فناوری راسخ کرده اند و بر خواست خود مبنی بر حق اولیه توسعه و زندگی عزت مندانه ثابت قدم مانده اند. در این مسیر، دستیابی به انرژی هسته ای و بهره بردن از کاربردهای حیاتی و انسانی آن از حقوق اساسی کشورهاست که در مراجع و نهادهای ذی ربط بین المللی و از جمله توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی و معاهده منع اشاعه (NPT) مورد تأیید و تأکید قرار گرفته است. حق مسلمی که مدت هاست دستمایه غرض ورزی های سیاسی و اعمال فشار از سوی برخی قلدرهای جهانی بر ایران قرار گرفته است.

 ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده از سلسله اقدامات بزدلانه تروریستی برای سلب حقوق اولیه ملت ایران در پیشرفت و شکوفایی برنامه های صلح آمیز علمی، فناوری و هسته ای در سال های گذشته بوده است. دکتر فخری زاده، دانشمند برجسته ای در حوزه پدافند هسته ای و شیمیایی و از مدیران موفق در صنایع نوین بوده و دارای سوابق علمی درخشان در این حوزه ها می باشد. از آخرین خدمات ایشان به ملت ایران، تولید کیت های تشخیص کووید-19 و مدیریت یک پروژه ملی تولید واکسن این بیماری است. ترور بی رحمانه ایشان، علاوه بر ابعاد غیر انسانی و غیراخلاقی، مصداق بارز تروریسم دولتی، نقض آشکار حقوق بین الملل، قانون بین المللی حقوق بشر و مخالف صریح منشور ملل متحد و هنجارهای شناخته شده بین المللی می باشد.

 ایرانیان انتظار دارند تمامی کشورها و نهادهای بین المللی به خصوص مدعیان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم واکنشی اصولی و قابل ملاحظه به این اقدام گستاخانه و شرورانه نشان داده و حساب خود را از دولت های تروریست و رژیم های منحوسی چون رژیم صهیونیستی اسرائیل جدا کنند؛ دولت هایی که علی رغم ادعاهایشان مخالف صلح، ثبات و امنیت جهانی و ابزار انسانی دیپلماسی و گفتگو بوده و مروج خشونت، افراط گرایی، ناامنی و انواع و اقسام تروریسم در منطقه خاورمیانه و کل صحنه بین المللی می باشند.

  جمهوری اسلامی ایران جامعه بین المللی را به کنار گذاشتن استانداردهای دوگانه و محکوم کردن این عمل تروریستی دولتی و اجرای عدالت در مورد بانیان آن فرا خوانده و حق طبیعی پاسخ مقتضی و راهبردی به این اقدام وحشیانه را برای مردم ایران محفوظ می دارد.

 کاظم جلالی –سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه
دوشنبه ١٧ آذر ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099