عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه نفت و انرژی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه نفت و انرژی
    وزیر نفت با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر همکاری نزدیک و تنگاتنگی در حوزه نفت و انرژی ، بین دوکشور ايران و روسيه وجود داشت تاکید کرد : ما همچنان خواستار تعمیق این همکاری‌ها به منظور بی اثر کردن پیامدهای تحریم هستیم.

   

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران که برای بررسی وضعیت بازار جهانی نفت به مسکو سفر کرده است ، دوشنبه اول دی ماه ۹۹ با الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه و نیکلای شلگینوف وزیر انرژی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران ، ساعدی نماینده مجلس ، رحیمی مظفری از اعضای هیات رئیسه کمیسیون انرژی و بهروز نعمتی مشاور وزیر نفت کشورمان و نیز اعضای هیات بلندپایه روسی حضور داشتند.

بیژن زنگنه در این دیدار با اشاره به همکاری‌های رو به گسترش تهران و مسکو در حوزه‌های مختلف و بویژه در زمینه نفت و گاز گفت : خوشبختانه این همکاری‌ها روز به روز در حال گسترش است.

وی با اشاره نقش مهم و مثبت روسیه در اوپک و اوپک‌پلاس افزود : در شرایط کنونی ، از جمله تحمیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر ایران و روسیه ، تقویت همگرایی و همکاری دوکشور بسیار مهم و تاثیرگذار است.

آقای زنگنه با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر همکاری نزدیک و تنگاتنگی در حوزه نفت و انرژی ، بین دوکشور وجود داشت تاکید کرد : ما همچنان خواستار تعمیق این همکاری‌ها به منظور بی اثر کردن پیامدهای تحریم هستیم.

وزیر نفت کشورمان با بیان اینکه در عرصه بین المللی تغییر و تحولات بسیاری شکل گرفته است ، گفت : در هر شرایطی روابط ایران و روسیه دچار تغییر نخواهد شد و تهران مصمم به تحکیم روابط با روسیه است.

معاون نخست وزیر روسیه هم در این دیدار با ابراز خرسندی از مناسبات رو به افزایش دو کشور گفت : روسیه نیز بطور قطع خواستار همگرایی بیشتر با ایران در همه زمینه‌ها و بویژه در حوزه نفت و انرژی است.

الکساندر نوواک افزود : در سال‌های اخیر رایزنی بین اعضای اوپک و اوپک پلاس موثر بوده و روسیه تلاش کرده است نقشی سازنده ایفا کند.

الکساندر نوواک گفت : ایران و روسیه در حوزه نفت و انرژی همواره همکاری‌های نزدیک و روبه رشدی داشته اند و این همکاری‌ها همچنان تداوم خواهد یافت.

شایان ذکر است که طرفین در این دیدار نقشه راه تداوم و توسعه همکاری‌های دو کشور فارغ از تحولات سیاسی بین المللی را ترسیم نمودند. همچنین پیگیری و اجرای توافقات و تفاهمات مربوط به حوزه انرژی در قالب کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور را مورد تاکید قرار دادند.








دوشنبه ١ دی ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 






تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099