صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > چرا در قبال سخنان اعراب سکوت کرده اید؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

چرا در قبال سخنان اعراب سکوت کرده اید؟
    ...یکی از پروژه های غرب در خصوص این تحولات مدیریت آن و استفاده از این تهدید به عنوان یک فرصت است. نگذاریم غرب به این فرصت ها دست یابد. یکی از اهداف غرب ...

   

*پرسش:

جناب آقاي دكتر

با سلام.

خواهشمند است شما و همه نمايندگان مجلس در برابر سخنان چند ... كه حالا به قدرت پول خود مينازند ساكت نشينيد.

ايران آمادگي جنگ با عربستان را داراست.

امكانات موشكي و پدافند زكميني ما بگونه اي زير سازي شده است كه در صورت استقرار در مكان هاي مشخص قادر خواهد بود زير ساخت هاي اعراب را با خاك يكسان سازد.

پس چرا سكوت كرده ايد؟؟

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

1-      جمهوری اسلامی دارای سیاست های مشخص و شفافی است. ما همواره خواهان بهترین روابط با همسایگان بوده و هستیم و از طرف دیگر در راستای گسترش روابط با کشورهای اسلامی و ایجاد وحدت در بین امت اسلامی گام برداشته ایم.

2-      در خصوص خیزش عظیم اسلام خواهی از یک طرف آن را پژواک صدای ملت ایران در هیمنه شکنی از جریان نامشروع ساختار قدرت خصوصاً ایالات متحده آمریکا می دانیم و تحولات در منطقه همه به گونه ای رقم خورده که دشمنان نظام ما و دیکتاتورها کنار زده شده اند. زود هم نباید قضاوت کرد و در سیاست باید صبور بود. مثلاً در مورد عراق هنگامی که آمریکایی ها به آن کشور لشکرکشی کردند خیلی ها تصور می کردند دیگر جمهوری اسلامی ایران باخته و این آمریکایی ها هستند که در منطقه خصوصاً در عراق ترکتازی خواهند کرد. خوب امروز می توان قضاوت کرد کی در عراق برد و کی باخت. در مورد بحرین هم همین گونه است. شاید برخی این گونه تحلیل نمایند که سعودی وارد بحرین شد و صدای ملت بحرین را خاموش کرد پس آل سعود و آل خلیفه بردند. فکر کنم این تحلیل سطحی و عجولانه است. در آینده ای نزدیک خواهید دید که بازنده ترین ها در بحرین اول آل سعود و آل خلیفه و بعد هم آمریکایی ها و برخی دیگر از دیکتاتورهای منطقه هستند.

3-      اتفاقاً جمهوری اسلامی قائل است که دخالت های اجنبی در این کشورها خطاست. از یک طرف باید حاکمان صدای ملت های خود را بشنوند و زمینه اصلاحات فراگیر را فراهم نمایند و از طرف دیگر نباید خارجی ها در شئون مردم دخالت نمایند و جمهوری اسلامی به این راهبرد ایمان دارد حال چگونه خلاف رویکرد اصولی و منطقی و صحیح خود گام بردارد و وارد جنگ شود؟ این سخنان انسان را به یاد برخی تحلیل های غلطی می اندازد که پس از حمله ی صدام به کویت در کشورمان وجود داشت و صدام را خالد بن ولید می نامیدند و ...

4-      امروز برخی از دیکتاتورها فقط و فقط با حربه کهنه و دروغ دخالت ایران، برخی از ملت های خود را سرکوب می کنند و تلاش دارند این خیزش عظیم اسلامی و مردمی را به عنوان دخالت ایران کنترل نمایند. بی تردید تحلیل هایی از نوع نوشته جنابعالی و برخی دیگر از افراد، دقیقاً‌ بازی در سناریوی رقیب است. آن ها اتفاقاً اصلاً بدشان نمی آید جمهوری اسلامی دست به چنین اقداماتی بزند تا بهانه های جامعی از سرکوب مردم خودشان داشته باشند.

5-      من در صدد این نیستم که از برخی نقدهایی که به دولت و دستگاه سیاست خارجی ما که اتفاقاً آن ها را وارد می دانم دفاع نمایم. حتماً ما می توانستیم بهتر عمل نمائیم. اما بدانیم علیرغم این نقدها، این جریان اسلام خواهی و خیزش عظیم مردمی در منطقه یک سونامی جدی است و نه با کم کاری ما و نه با بدخواهی غرب و آمریکا و دیکتاتورها قابل انحراف، کنترل و .. نیست. امروز ملت ها بیدار شده اند. مصر تحولات بزرگی را تجربه خواهد کرد و آن تجربه ها نفس تازه ای در حرکت ملت ها خواهد دمید. فقط باید بدانیم در این گونه تحولات نباید شتابزده تحلیل کرد. بیش از سه دهه پیش ملت ایران انقلاب کردند و امام ما آن روز پیش بینی تحولات بزرگ را در منطقه کرد و امروز نشئه ای از آن تحولات نمودار شد. تحولات سیاسی و اجتماعی نیازمند صبوری مبتنی بر تدبیر و هوشیاری است.

6-      فراموش نکنیم یکی از پروژه های غرب در خصوص این تحولات مدیریت آن و استفاده از این تهدید به عنوان یک فرصت است. نگذاریم غرب به این فرصت ها دست یابد. یکی از اهداف غرب به هم ریختن کل سیستم روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه خصوصاً اعراب است. مراقب باشیم چنین فرصتی را برای آمریکا و دشمنان این مرز و بوم فراهم نکنیم و این نیازمند یک سیاست خارجی دقیق و چند وجهی است.

سه شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/06 22:4
0
0
اولا چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است برادر گرامی سوال کننده.چرا جنگ ؟؟؟؟ مگه تا کی ما باید شهید بدیم؟ این همه شهید دادیم بس نیست که به همین راحتی میگی بریم با عربستان جنگ کنیم ؟؟؟ یا واقعا نمیدونی جنگ چیه که به همین راحتی به زبون میاری ویا نفست از جای گرم در میاد.دوما شما بهتره که به فکر شهر خودتون باشید وهر موقع مشکلات اصلی شهرخودتون حل شد اون موقع بیایید از این نظرات خیلی بزرگ بدید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099