صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > کمیته حقوق بشر بین المجالس جهانی و بحرین


نسخه چاپي  ارسال به دوست

کمیته حقوق بشر بین المجالس جهانی و بحرین
    ...با کمال تاسف در اجلاسیه اخیر این نهاد هیچ گونه شکایتی از طرف نمایندگان مستعفی و یا سایر نمایندگان مجلس بحرین به این کمیته واصل نشده است. اجلاس آتی ...

   

*پرسش:

سلام

آقای جلالی شما که عضو اصلی کمیته حقوق بشر  بین المجالس جهانی به نمایندگی از قاره آسیا و اقیانوسیه هستید ، برای دفاع از حقوق مردم مظلوم بحرین و جلوگیری از نسل کشی وهابیون عربستان سعودی در کشور بحرین چه کاری انجام داده اید و چرا تا کنون هیچ موضع گیری از شما (بعنوان یک عضو کمیته حقوق بشر بین المجالس) در رسانه ها مشاهده نکرده ایم و چرا جنابعالی با این ابزاری که در دست دارید قاطعانه از حقوق مردم مسلمان بحرین دفاع نمی کنید .

متشکرم

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

اولاً بنده به عنوان یک فرد مسلمان و عضو و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل منطقه و تضییع حقوق مردم مسلمان و مظلوم بحرین بسیار موضع گیری کرده ام که این موضع گیری ها در دو بخش بود. بخشی از طرف خودم و بخشی نیز با بیانیه هایی از طرف مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده است. البته حجم جنایات انجام شده در بحرین آن قدر بالا و شوک آور است که حق با جنابعالی و همه شهروندان ایرانی است که از امثال ماها مطالبات جدی داشته باشید.

ثانیاً: کمیته حقوق بشر بین المجالس جهانی که دارای پنج عضو اصلی است و بنده نیز به نمایندگی از قاره آسیا و اقیانوسیه عضو آن کمیته هستم اصلی ترین کار ویژه اش دفاع از حقوق نمایندگان مجالس جهانی است. متاسفانه یک ساز و کار در این نهاد و کمیته وجود دارد که فقط به شکایات رسیدگی می کند و باز هم با کمال تاسف در اجلاسیه اخیر این نهاد هیچ گونه شکایتی از طرف نمایندگان مستعفی و یا سایر نمایندگان مجلس بحرین به این کمیته واصل نشده است. اجلاس آتی این کمیته در تیر ماه است که امیدواریم تا آن زمان همکاران مجلسی بحرینی ما بتوانند شکایاتی را به این کمیته ارسال نمایند تا موضوع به شکل جدی مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

پنج شنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099