صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > شهرک صنعتی در کما


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شهرک صنعتی در کما
    ...واحدهای صنعتی موجود کم رمقند و بی تردید باید دولت، با عنایت به هدفمندسازی یارانه ها...

   

*پرسش:

با سلام و عرض تبريك سال نوبه شما آقاي دكتر جلالي و همچنين به همه شاهروديان صبور.

جناب آقاي دكتر جلالي نماينده محترم شهرستانمان ، اينجانب از شما چند سوال داشته و خواهشمندم پاسخ اين حقير را مرقوم فرمائيد .

1- آقاي جلالي سرانجام بودجه شهرستان چه شد و اين بودجه به چه ميزان است . و آيا رديف هاي ايجاد اشتغال نيز در همين بودجه مشخص و تخصيص ميگردد .

2- به گفته آقاي دكتر احمدي نژاد امثال قرار بر اين است كه 2500000 هزار نفر شغل ايجاد گردد . جناب آقاي دكتر سهم استان ما از اين ايجاد اشتغال چقدر است و آيا سهم هر شهرستان تفكيك شده است ؟ سهم شهرستان ما چه ميزان است ؟

3- جناب آقاي دكتر جلالي عزيز آيا تا به حال در شهرك صنعتي در كماي شهرمان پياده راه رفته ايد ؟ چه حسي به شما دست ميدهد ؟ جز اين است كه هيچ جاني در تن اين شهرك نيست ! با هدفمند شدن يارانه ها تعداد كثيري از اين اقل توليديها به تعديل نيرو و يا كاهش فعاليت و حتي توقف فعاليت فكر ميكنند . با اين قضيه چه ميكنيد شما مردان خانه ملت چه فكر و راه حلي براي اين مشكل در كل كشور و شما شخصا براي اين شهرك نهيف كرده ايد .

4- در تاريخ 21/1 در اخبار شبكه سمنان مدير عامل شركت گاز استان فرمودند  براي 1100 نفر قبض هاي گاز بالاي پنجاه هزار تومان صادر شده است . آيا شما باور داريد ؟ ما كه هركجا و از هركس از اهالي بسطام و مجن و ... كه از آشنايان هستند پرسيديم چيز ديگري دستگيرمان شد. به نظر مي آيد در اين قضيه هم دارن حق شهروندان اين شهرستان را ضايع ميكنند. مثل اينكه شهر هايي مثل كلات خيج ، بسطام ، مجن و... را با سمنان و مناطقش از نظر آب و هوا يكي كرده اند البته سمنان كه ابر شهر ايران است يك وقت حمل بر جسارت نشود !!! باز در همان خبر از قول مدير كل هواشناسي استان آمده كه قرار بر اين است كه مجددا منطقه بندي شود . خواستم بگويم مواظب باشيم حقمان را نخورند . در صداقت آقايان هواشناس آنقدر بگويم كه اگر شب و روز شهرهاي ديگر استان برف و باران بيايد ولي سمنان نبارد هيچ خبري منتشر نمي شود ولي معاذالله يك قطره باران در سمنان ببارد آنوقت از كارشناسان هواشناسي استمداد مي طلبند تا مخابره به ايران زمين كنند .

5- جناب آقاي دكتر كاظم جلالي برادر بزرگوارم اينجانب جواني مجرد 25 ساله هستم  يك موضوع را صادقانه و براي يك نمونه از هزاران نقل ميكنم .اين حقير دو سه سالي است كه قصد ازدواج داشته و دارم اما به دليل بيكاري و نبود كاري مربوط به رشته تحصيلي و حتي نا مربوط هنوز موفق به پيدا كردن شغل و در نهايت ازدواج كه آ رزوي هر جواني است نشده ام و دختري كه براي من انتخاب شده بود قصد ازدواج با كس ديگري دارد شما بگوئيد من جوان چه گناهي مرتكب شده ام ميدانيد چه ضربه اي به من وامثال من وارد ميشود ؟ تو را به خدا داد جوانان اين شهرستان پهناور را به مسئولين برسانيد .اگر گوششان بدهكار نبود مردم كه هنوز نمرده اند آنها را به صحنه بياوريد تا ببينند كه حرف شما صادقانه است .خواستم بدانم كي اين مهم اتفاق مي افتد ؟

با تشكر از شما مجددا خواهش ميكنم سوالات اين حقير را پاسخ دهيد خدا به شما توفيق دهد .

دفعه دوم است ارسال مي كنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

مطالب دردمندانه جنابعالی را به دقت خواندم. در خصوص بودجه کمی صبوری کنید تا ببینیم پس از تصویب در مجلس، معاونت برنامه ریزی راهبردی ریاست جمهوری و نهایتاً مدیریت استان چگونه عمل خواهند کرد. بنده در حال پی گیری و مراقبت هستم و به موقع اطلاع رسانی خواهم کرد.

در مورد اشتغال، استاندار محترم در ابتدای سال در شورای اداری ضمن تبیین این نکته که بزرگترین معضل شاهرود بیکاری است گفتند که ما برنامه هایی برای اشتغال داریم که بنده هم هنوز از برنامه های عزیزانمان اطلاعی ندارم اما خود ما همانگونه که در پیام نوروزی گفتم چند پروژه در دست اقدام داریم که آن ها را باید با همت مردم عزیزمان و مسئولان دلسوز شاهرود پی گیری نماییم. اگرچه خود می دانم امسال، سال بسیار دشواری است و بسیاری به دنبال این هستند که اثبات نمایند نماینده ناکارآمد است لذا امسال سنگ لای چرخ گذاشتن بسیار بیشتر از سال های قبل خواهد بود. اما حقیر به مدد الهی امیدوارم.

شهرک صنعتی ما به لحاظ فراهم بودن زیرساخت ها وضعیت نسبتاً مناسبی دارد و طی سالیان گذشته اقدامات بسیار مناسبی انجام شده اما همانطور که ذکر کردید واحدهای صنعتی موجود کم رمقند و بی تردید باید دولت، با عنایت به هدفمندسازی یارانه ها، فکر جدی برای وضعیت صنعت و کشاورزی داشته باشد. ما در مجلس پی گیر هستیم اما همه اهرم ها در دست دولت است.

در خصوص قبوض گاز ما هم اعتراض جدی کردیم. مقرر شد بازنگری نمایند و ما منتظر این بازنگری هستیم.

در پایان از جنابعالی تقاضا می کنم با دفتر بنده تماس گرفته و وقتی تنظیم نمایید تا پس از پایان بررسی بودجه مجلس شما را زیارت نمایم.

شنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/11 17:31
0
0
برادر عزیز یکبار در ارتباط با موضوع خودروسازی به جناب استاندار و مدیریت ایشان دل خوش کردید نتیجه اش شد همان چیزی که همه حدس می زدند جز شما ،این بار باز می خواهید به صحبت های آقای استاندار امید وار باشید .؟
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099