صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > منطقه توران نیازمند توجه جدی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

منطقه توران نیازمند توجه جدی
    ...تصمیم گیری شده بود که سازمان مذبور و محیط زیست با امضا تفاهمنامه ای عملاً کار مشترکی را جهت تسهیل در جذب توریست در منطقه انجام دهند که با تغییر دولت و...

   

*پرسش:

با سلام و احترام

نماينده محترم ضمن تشكر از پيگيري ها و مدير كل محترم ميراث فرهنگي ،قطعا" جنابعالي به منطقه خارتوران سفر نموده ايد؟براي اين كه گردشگر به يك جا برود كه درامد زايي بالايي هم براي منطقه دارد،چند چيز لازم است:

-راه دسترسي مناسب

-محل اسكان

-اياب و ذهاب

-امنيت مناسب

جناب آقاي دكتر كدام يك در اين منطقه طي اين چند سال مهيا شده.

راه نيمه كاره بيارجمند بردسكن كه فراموش شده . ميليارد ها سرمايه گزاري انجام شده بلا استفاده مانده است.

محل اسكان در منطقه توران چند واحد جهت توريست ساخته شده است؟

برادر عزيز جشن واره خوب است اما چه فايده اي براي منطقه دارد فقط  تبليغات خوبي دارد شما به خوبي مي دانيد اين راه چاره اساسي جذب توريست نيست؟  تا مشكلات فوق الذكر حل نشود منطقه توران فقط براي اسم بين المللي و تبليغات شهرستان مناسب مي باشد نه براي توسعه منطقه محروم توران؟بياييم واقعي فكر كنيم و تصميم بگيريم

  آن وقت همه دنبال برگزاري جشنواره خواهند بود خواهش مي كنم پاسخ شفاف و پيگيري جدي بفرماييد. با درود فراوان

 

*پاسخ:

با سلام وتحیت

متاسفانه چند سالی مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری در استان ما تعطیل بوده است و با آمدن مدیر جدید عملاً یک نفس تازه ای در این مجموعه دمیده شده است. البته در مورد توران موضوع فقط به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ختم نمی شود بلکه نیازمند یک هماهنگی بین این سازمان و سازمان محیط زیست می باشد. در دولت قبلی در جریان سفر ریاست وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به شاهرود و حضور در توران تصمیم گیری شده بود که سازمان مذبور و محیط زیست با امضا تفاهمنامه ای عملاً کار مشترکی را جهت تسهیل در جذب توریست در منطقه انجام دهند که با تغییر دولت و عملاً عدم توجه مسئولین سازمان میراث فرهنگی به استان و شهرستان ما این کار معطل باقی مانده است. الان با آمدن جناب آقای یزدانی یک تحرک جدیدی ایجاد شده است.

ما فکر می کنیم که منطقه توران ظرفیت بالایی نه تنها برای توسعه گردشگری استان بلکه گردشگری کشور را داراست. امروز یکی از شقوق جدی گردشگری توریست طبیعی و طبیعت گرد است و ما با آماده کردن زیرساخت ها در توران می توانیم زمینه جذب چنین گردشگری را به کشور فراهم آوریم اما متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما بخشی نگری است. هر دستگاهی به کار ویژه و مسئولیت خود می نگرد. مثلاً محیط زیست می گوید مسئولیت من جذب توریست نسیت بلکه صیانت از محیط زیست است و اتفاقاً حضور گردشگر می تواند به این مسئولیت ذاتی من لطمه وارد آورد. این نیازمند هماهنگی فرابخشی است که در این خصوص نیز ضعف جدی داریم و الا اگر دو سازمان محیط زیست و گردشگری در کنار هم قرار گیرنداز ظرفیت منطقه ای مثل توران بسیار می توان بهره برد. منطقه توران را می توان همانند نشنال پارک (National Park) در برخی کشورها در آورد که مردم بتوانند از گونه های جانوری و گیاهی به خوبی بازدید نموده و حتی تحقیقات علمی انجام دهند. امیدواریم بتوانیم به این مرحله دست یابیم.

سه شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/14 14:32
0
0
اولين قدم راه دسترسي به مناطق ديدني است متاسفانه هيچ حركتي در اين زمينه از اداره كل راه و ترابري نمي بينيم جاده جنگل ابر چندين سال قبل در زمان استانداري آقاي عبداللهي مقرر شد آسفالت شود ولي تا كنون هيچ اتفاقي نيفتاده در حاليكه آوازه اين جنگل همه كشور را فرا گرفته است.
کاربر مهمان
1390/02/13 20:44
0
0
با سلام. حقا جناب آقای یزدانی مدیر کل محترم میراث فرهنگی مدیری توانمند ،ولایت مدار و عدالت محورند دست ایشان را می بوسم که روح جدیدی در میراث فرهنگی شاهرود بعد از چهل سال ایجاد کردند.درود بر ایشان و درود بر احمدی نژاد که چنین مدیری را در استان سمنان منصوب کرد .ما نیازمند مدیرانی دلسوز و عدالت محور هستیم تا به نقطه نقطه استان توجه نماید و در شاهرود نیز مدیران متعهد و شجاع نیاز داریم .ما باید به توصیه حضرت علی (ع) توجه کنیم و حق خود را بستانیم.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099