صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > قانون نظام وظیفه و بازگشت از شورای نگهبان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

قانون نظام وظیفه و بازگشت از شورای نگهبان
    ...

   

*پرسش:

با عرض سلام و تحیت و احترام! وقت جنابعالی بخیر. طرح اصلاح مواردی از قانون نظام وظیفه مصوب 1363 ردیف 217، بعد از 20 روز ماندن در شورای محترم نگهبان، متاسفانه به دلیل همان دو ایراد قبلی و همیشگی رد شد. ایراد اول مربوط به تاییدیه رهبری می باشد. دقیقا به یاد دارم که در جلسه 7 شهریور شما همین دو ایراد رو مطرح کردید. اما ایراد اول رای گیری نشد و هیئت رئیسه فرمودند که نامه به شماره 74541 به تاریخ 9/8/1388 را که به منظور رفع ایراد شماره 1 شورای نگهبان بود، به شورای نگهبان ارسال خواهد کرد. در مورد ایراد دوم هم که ماده الحاقی که شما زحمت تصویب آن را کشیدید به شرح زیر است: بار مالی ناشی از اجرای این قانون در سال 1390 بر اساس بند 82 قانون بودجه سال 1390 کل کشور تامین شد. «بار مالی در سال های آتی در بودجه سنواتی تامین می شود». که فکر می کنم دقیقا ایراد فعلی دوم شورای نگهبان را دقیقا تامین می کند. از نظر ما، طرح هیچ مشکلی ندارد. اما پس چرا شورای محترم نگهبان باز این دو ایراد را گرفته اند؟ ضمن اینکه هنگامی که مشروح مذاکرات شما را می خواندم به یاد دارم که شما در تذکری فرمودید طرح یا لایحه ای که از شورای محترم نگهبان بر می گردد، در اولویت بررسی قرار دارد. با این تفاسیر، امیدوارم که این دو ایرادی که از نظر ما تامین شده است، زودتر تامین شود. لطفا بفرمایید که عاقبت چه خواهد شد؟ با تشکر فراوان، نماینده جمعی از کاربران

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

همان طور که شما ذکر کردید شورای محترم نگهبان مجدداً بر مصوبات مجلس در خصوص اصلاح موادی از قانون نظام وظیفه عمومی دو ایراد قبلی را وارد دانستند.

در خصوص ایراد دوم رفع آن بر طبق پیشنهاد شورای محترم نگهبان کاملاً قابل انجام است و لذا مشکلی وجود ندارد اما در مورد ایراد اول دو راه حل پیش روی مجلس شورای اسلامی است:

1-      اصرار بر مصوبه خود در خصوص معافیت برادر سوم و در این صورت طبعاً ارجاع آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام

2-      حذف این ماده از مصوبه

بنده به عنوان یک فرد از مجموعه نمایندگان مجلس راه سومی هم به ذهنم خطور می نماید و آن با مقدمه ای به شرح ذیل می باشد:

این پیشنهاد که در صورت خدمت دو برادر، برادر سوم معاف شود توسط نمایندگانی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طرح و توسط کمیسیون تصویب و در نهایت در مجلس شورای اسلامی نیز به تصویب رسید که به تعبیر بسیاری از جوانان ای کاش هیچ گاه چنین امری به تصویب نمی رسید. متاسفانه بعد از تصویب دو برادری، برخی از نمایندگان مجلس و افرادی از ستاد کل و سازمان نظام وظیفه مصاحبه کرده و بر روی این مصوبه مانور داده اند. در چنین حالتی جوانان مشمول این مصوبه شادمانی کرده و با این تصور که این مصوبه دیگر قانون است برای زندگی خود برنامه ریزی و اقدام به ازدواج و یا فارغ التحصیلی از دانشگاه و ... نموده اند. برای جبران این میزان از عقب ماندگی و متضرر شدن این بخش از جوانان پیشنهاد ذیل ارائه می شود.

حال اصل پیشنهاد این است که ما راه بینابینی را در پیش گیریم و صرفاً جوانانی که از سال 88 تاکنون مشمول این مصوبه مجلس می شده اند با همکاری ستاد کل از معافیت برخوردار شوند و این به شکل قانون دائم برای سال های آتی در نیاید.

اما سخنی با شما جوانان و دوستان عزیزم: این که هر روز از من به شکل ایمیل یا سوال، پاسخ بخواهید این برایم مقدور نیست چرا که هر روز و هر لحظه من دارای اطلاعات نو و جدیدی نیستم و از طرف دیگر پاسه این حجم از ایمیل ها و سوالات با توجه به جلسات و مشغله ها میسور نیست. لطفاً‌ بنده را هم درک نمائید. من یک نماینده از مجموعه دویست و نود نماینده مجلس هستم و مرا در این قضیه آن قدر سیبل ننمائید که کاملاً خرد شوم و عده ای با عنوان این که گویی بنده طمعی در محبوبیت دارم مرا مورد هجمه قرار دهند. مطمئن باشید در حد توانم پی گیر راه سوم هستم اما در این خصوص هیچ وعده ای نمی دهم و سخن من را صرفاً در حد یک از دویست و نود تلقی نمائید و ای بسا در کمیسیون و مجلس دو راه ذکر شده در بالا به تصویب برسد. بنده از روز اول همه چیز را روان و با صداقت با شما در میان گذاشتم.

شاید شما توقع داشته باشید همین هفته یا هفته بعد این طرح در دستور کار مجلس قرار گیرد و هر روز هم سوال نمائید، در این خصوص نیز عرض می کنم کمیسیون بی تردید مهلتی را برای رایزنی باید در دست داشته باشد و اگر هفته آینده در دستور کار کمیسیون قرار گیرد هفته بعدی آن در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت. لذا زودتر از هفته اول یا هفته دوم آبان در دستور کار مجلس قرار نخواهد گرفت و این چون بازگشتی از شورای محترم نگهبان است خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار می گیرد. البته منظور از خارج از نوبت بررسی لحظه ای نیست. مجلس از هم اکنون تا شش ماه آتی دستورات مختلفی را در نوبت دارد که بازگشتی هایی از شورای نگهبان پس از بررسی در کمیسیون در آغاز هر هفته در ابتدای دستور مجلس قرار می گیرد. البته این نکته را نیز متذکر شوم منظور از خارج از نوبت این نیست که در وسط یک دستور هم بشود ان را بررسی کرد.

دوشنبه ١٨ مهر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/07/23 10:48
0
5
با سلام دکتر خواهش میکنم روز 26 مهر ساعت 14 که وقت بررسی طرح در کمیسیونه نذارین حقمون زیر پا له بشه اجازه ندین شما میتونین نظر دوستان خودتون را در کمیسیون متقاعد کنیین و سریع برگردونین صحن خواهش میکنم در صحن بازم ضمیمه طرح کنین که دیگه به بودجه و رهبری گیر ندن چون خود رهبر عزیزم طی اعلام قبل شما در صحن اعلام موافقت کردن بابا شما مجلس این مملکت اید و تاییدیه رهبری را دارین از ستاد نباید کم بیارین فقط این دفعه جوری با اقتدار عمل کنین تا همه چی درست بشه یه توصیه هم دارم لطفا نظر نهایی روز 26 کمیسیون را شبش اعلام کنین و در ضمن روز صحن با هیئت رئیسه بخوابن وقت بدن و وسط حرفتون نپرن و همه را میخکوب کنین هر چه خدمت کنیم، کم است. امام خمینی رحمه الله ، به این علت که به طور کامل از گرفتاری های مردم اطلاع داشتند، همیشه به مسؤولان نظام تأکید می کردند که هر چه می توانید به این مردم خدمت کرده و به حدّ خاصّی کفایت نکنید. در یکی از سخنان امام رحمه الله چنین آمده است: �من به شما آقایان سفارش می کنم که با این که موفق بودید، باید دنبال موفق تری بروید. قناعت نکنید به این که ما حالا فلان کار را کردیم. ما هر چه خدمت بکنیم به این ملّت، کم خدمت کرده ایم؛ برای اینکه این ملّت بود که همه این گرفتاری ها به دست او رفع شد. دولت شاهنشاهی به دست آنها ساقط شد و هر چه ما داریم، از آن هاست. ما باید خدمتگزار باشیم، واقعاً خدمتگزار باشیم و هر چه خدمت بکنیم، باز کم است. ... شکر این ملّت قهرمان و مظلوم، همان شکر خداست. کسی که شکر این ها را به جا نیاورد، شکر خدا را به جا نیاورده است؛ برای این که این ها بندگان خدا هستند. این ها کسانی هستند که برای خدا دارند خدمت می کنند به این کشور و شکر، این است که ما به آنها خدمت بکنیم. هر کس در هر مقامی که هست، خدمت بکند�.
کاربر مهمان
1390/07/22 23:41
0
7
چون تقدیر چنینه چه تدبیر کنیم؟ چاره حتما جز اینه که ناله شبگیر کنیم!
کاربر مهمان
1390/07/22 17:35
0
5
جناب دکتر خواهش میکنم سه شنبه 26 مهر ما رو در جریان تصمیمی که گرفتید بذارید.دکتر به نظرم مجمع تشخیص بهتر از راهه سومه آخه میترسم ستاد دوره مون بزنه.در هر صورت دکتر زندگی عده ی زیادی به تصمیمات شما بستگی داره .به خدا توکل کنید خداوند هم شما رو درین روز سرنوشت ساز در مسیر حق قرار خواهد داد. خدایا ما بعد تو فقط دکتر جلالی رو داریم...
کاربر مهمان
1390/07/22 17:10
5
5
کم آوردی دکتر ؟ دکتر خودتم میدونی خدمت یه خلق خدا کار سختیه ، اگه از پسش بر نیایی ، یه روزی مورد بازخواست قرار میگیری دکتر خواهش میکنم تا آخرین لحظه حداکثر تلاشتو بکن . از تمامی تلاشهات تشکر میکنم .
کاربر مهمان
1390/07/21 22:17
0
7
سلام. اگر که آقای جلالی این نظرات را مشاهده نمی کنند از مدیر سایت می خواهم به اطلاع ایشان برسانید. ایراد شماره 1 شورای محترم نگهبان در هر سه نظری که تا کنون شورای نگهبان داده اند موجود می باشد. توجه داشته باشد که ایراد به شکل زیر بوده است: نظر به اينكه در مورد بند (1) ايراد اين شورا هيچگونه اصلاحي به عمل نيامده، اشكال قبلي كماكان به قوت خود باقي است. یعنی اینکه نامه شماره 74541 به شورای محترم نگهبان نرسیده است. زیرا گفته اند که در ایرادات قبلی گفته اند که " در مورد ایراد اول شورا هیچ پاسخی داده نشده است". و اکنون نیز گفته اند هیچگونه اصلاحی به عمل نیامده است. من فکر می کنم نامه مذکور باید به قانون اضافه شود. مثلا "ماده الحاقی-موارد مورد نیاز تایید مقام معظم رهبری بر اساس نامه شماره 74541 به تاریخ 9/8/88 به تایید معظم له رسیده است."
کاربر مهمان
1390/07/21 21:45
0
3
سلام. تو را به قرآن 2 ساله که بلاتکلیفم. واقعا در منگنه قرار دارم. مشمول یه ماده دیگه میشم که نه مشکل مالی داره و نه تاییدیه. امیدوارم که دیگه شورای نگهبان کشش ندن و در نیمه اول آبان ماه قانون بشه. آخه تا بخواد ابلاغ بشه و آیین نامه اش هم درست بشه خودش 6 ماه طول میشکه. امیدوارم که اشتباه کنم.
کاربر مهمان
1390/07/21 20:40
0
4
سلام آقای دکتر! به نظر شما با وجود تهدید های احتمالی نظامی آمریکا و عربستان به ایران، به نظر شما باز ستاد کل با معافیت ها موافقت میکنه؟ آخه نظام وظیفه بد داره فشار میاره به سربازهای غایب و فراری.مثل طرح ارسال اخطارنامه برای مشمولان غایب توسط کلانتری های محل. همچین اوضاع یه کم مشکوک هست. لطفا دیدگاه خودتون رو بفرمایید. با تشکر
کاربر مهمان
1390/07/21 17:13
0
2
با سلام جناب دكتر جلالي : آقای دکتر من خودم دانشگاه صنعتی شاهرود درس خوندم و از تلاشهای شما برای مردم این شهر باخبرم و الان هم مشمول این طرح دو برادری میشم و ازتون عاجزانه درخواست دارم که تمام تلاشتون رو برای اجراش بکنید . با تشکر
کاربر مهمان
1390/07/21 13:18
0
5
آقای دکتر تو رو خدا یه کاری بکنید. نذارید دوبرادری حذف بشه. خواهش میکنم. جون بچه هات کمکمون کن. فقط برای رضای خدا نه کس دیگه!
کاربر مهمان
1390/07/21 11:34
8
3
سلام آقای دکتر شما که حرف از عدالت میزنید ای عدالته که ایثارگری که فرزند ذکور نداه از تسهیلات کسری خدمت محروم باشه؟؟؟؟؟معافیت دامادها(ازدواج دانشجویی) و تک پسرها که ازطرف دفتر رهبری اعلام شد چرا در قانون جدید نیست؟امیدوارم فقط و فقط دنبال کارهای تبلیغی انتخاباتی نباشید.ممنون
پاسخ ها
کاربر مهمان
1390/07/22 7:7
با سلام خدمت دوست عزیز . من نیز داماد جانباز بالای 70% (قطع دو پا ) هستم که ایشان فرزند پسر ندارد و تو سن 31 سالگی منتظر این قانون بودم ولی متاسفانه به دلیل نا معلوم این قانون در کمیسیون مجلس حذف شد خدمت دیگر دوستان بگویم که چرا این قانون به داماد ها می تواند تامیم بابد. اول اینکه قبول دارید به دور از مسائل اعتقادی این افراد در زمانی از جون و خانواده خود گذشتن و برای این کشور به جنگ رفته اند و دچار معلولیت وشهادت شده اند و از بسیار مشکلات برای این افراد به وجود آمده ؟ مثلاً مانند هر آدم سالمی شما به پیک نیک میروید کنار رود و خوش می گذرانید این افراد در کنار ماشین می مانند و از دور خوشی شما را نگاه می کنند!!! من که پدر همسرم را کولم می گذارم و می برم ابته این نمونه بود در نظر بگیرید مهمانی ،کوه و گردش و مسافرت و هزاران مورد دیگر به خاطر محدودیت های جسمی هم برای آنها هم برای خانواده آنها وجود ندارد با با مشکلات و محدودیت ها حالا چرا داماد ها؟؟ چون این افراد مانند دیگر افراد مسن روز های ناخوشی هم دارند کی به آنها رسیدگی می کنه پسر نداشته آنها جالب بدونین برادر پدر همسر من نیز جانباز قطع نخایی هستش 3 پسر داره هر سه ازدواج کردن رفتن 2 تامعاف هم شدن و یکی سربازی رفته و در مواقعی که مشکلی پیش می آید همسرش دیگر توان نداره دیسک کمر گرفته نمی تونه بلندش کنه!!! اینها را گفتم بدونید جانبازان واقعی با این مشکلات صداشون در نمیاد و هیچ منتی برای ما ها نمی گذارن که بخاطر ما ها رفتن پدرام

کاربر مهمان
1390/07/21 10:52
0
2
آقای دکتر میشه لطف بفرمایید بگید چجوری میتونیم با آقای دکتر لاریجانی ارتباط داشته باشیم؟
کاربر مهمان
1390/07/21 8:18
0
4
با سلام جناب دكتر جلالي دستت درد نكنه كه پاينقدر پيگير معافيت هستي و از راه سومت هم ممنونم هر چند من شامل اين نوع معافيت نمي شم ولي راه منطقي به نظر مي رسه تا دوستاني كه از اين قضيه متضرر شده اند براشون جبران بشه.
کاربر مهمان
1390/07/21 7:21
0
8
جناب دکتر مطلع شدیم هنوز یک هفته از اعلام نظر شورای نگهبان نگذشته که شما طرح را مجددا در برنامه کمیسیون امنیت برای سه شنبه 26 مهر قرار داده اید.با این وضع بوروکراسی کشور حقیقتا تلاش شما قابل ستایش است.از ما هم کاری جز دعای خیر برای شما و خانواده ی محترمتان ساخته نیست. خداوند شما را برای ما حفظ کند.
کاربر مهمان
1390/07/20 21:30
0
7
دکتر جان امیدوارم رهنمودهای رهبر معظم را در کرمانشاه شنیده باشید و مانند همیشه دست یاری مارا بفشارید گویا هفته دیگه تو کمیسیون راجب ما صحبته تو را به خوبان عالم قسم فقط سخن از حذف 2 برادری را از کلام دیگران پاک کنید و هم اینکه دیگر موارد هم به سر منزل مقصود برسد تا دوستانی که از 2 برادری هم عاجزن به مراد دلشان برسند
کاربر مهمان
1390/07/20 16:11
0
2
به امید اجرایی شدن هر چه سریعتر معافیت پسر سوم و دیگر موارد قانون نظام وظیفه///
کاربر مهمان
1390/07/20 0:59
8
4
سلام. دوبرادری را حذف کنید تا طرح سریعتر مورد تایید شورای محترم نگهبان قرار بگیرد. دوبرادری را از طریق ستاد پیگیری کنید.
کاربر مهمان
1390/07/19 22:8
1
5
دکتر جان میدونم خسته ای دوست دارم ولی تو را به پیر و پیغمبر قسم هر چه میکنی بکن فقط نذار حذف بشه
کاربر مهمان
1390/07/19 20:6
6
2
آقای دکتر یک پیشنهاد دیگه هم میتوان کرد .. شما موضوع را به شورای عالی امنیت ملی ارجاع دهید .. در صورت تصویب آنها دیگر میشود موضوع سریعا اجرا شود .. دور زدن قانون است منتها در آنجا مسئولین مربوطه از ستاد کل و رئیس جمهور و .. هستند و راحت تر به یک نظر میرسند .. اگر اجراعی باشد میشود .. منتها اگر همان آقایان نخواهند .. سنگ میندازن و شورای نگهبان هم رد میکند و تشخیص مصلحت هم همینطور .
کاربر مهمان
1390/07/19 19:26
12
7
درود.بند دو برادری را حذف و از ستاد پیگیری کنید. اینطوری بهتره.
کاربر مهمان
1390/07/19 17:46
1
7
ببخشد خیلی مزاحم شدیم میشه متن نامه 74541 بذارید ؟ مرسی . ستاد کل نیروهای مسلح طی نامه شماره 74541 مورخ 9/8/88 موافقت فرمانده کل قوا را اعلام کرد.
کاربر مهمان
1390/07/19 17:2
13
9
امیدوارم بند دوبرادری حذف بشه تا طرح قانون نظام وظیفه قبل از تمام شدن مجلس اجرا بشه.
کاربر مهمان
1390/07/19 14:17
2
5
چي ميگي آقا. خودخواه نباش و تابستون سال بعد خيلي دروره
کاربر مهمان
1390/07/19 12:28
5
8
سلام و درود خدمت آقای دکتر جلالی! آقای جلالی، انتخابات از 3 دی رسما شروع خواهد شد! تورو خدا این طرح را به سرانجام برسانید. ماده دو برادری را حذف کنید تا این قانون به نتیجه برسد، تبصره دو برادری از طریق رهبری و ستاد به صورت مصوبه پیگیری بشه. چند ماه دیگه من اعزام هستم. خواهش می کنم این طرح را سریع تر تصویب کنید تا ما سربازها از مزایای اون استفاده کنیم.
کاربر مهمان
1390/07/19 11:15
0
3
سلام و خسته نباشید دکتر نظریه سوم شما واقعا هوشمندانه است چون در اون موقع که قانون تصویب شدو لغو شد در هردو دوره ما فشار بسیاری رو متحمل شدیم ولی به نظر من در صورتی این موضوع مطرح شود که هیچ راهی دیگر نباشدو عملا قانون در شرف حذف از مصوبه مجلس باشد در ضمن جناب آقای دکتر جلالی از زحمات این چند وقت بابت این قانون از شما صمیمانه تشکر میکنم و همه ما به وجودتون افتخار میکنیم و بی ادبی برخی دوستان نسبت به شمارو ازتون میخوام به دل نگیرین اینها چیزی از ارزشهای شما کم نمیکنه با تشکر
کاربر مهمان
1390/07/19 10:39
0
2
جناب دکتر، ممنونم از اطلاع رسانی شما. آیا کاری هست که ما مشمولین قانون برای تسریع تصویب نهایی انحام دهیم؟ لطفا جواب را به صراحت بیان کنید.
کاربر مهمان
1390/07/18 21:17
1
12
سلام بر مرد پر تلاش! من برای خودم متاسفم که مردی فرهیخته چون شما را اینچنین تهمت می زنند. البته فراموش نباید کرد که مردان راستین همیشه این حرف ها همراهشان است. این موارد را نه از باب چاپلوسی و نه از باب اینکه شما را برای پیگیری نرم کنم! هرگز! این ها را گفتم چون من شما را درک می کنم. من مشمول ماده دوبرادری نمی شوم. من تا چند ماه دیگر اعزام خواهم شد. و از باب اینکه حداقل از مزایای این قانون که زحمت بسیار و جلسات فراوانی را گرفته اید، تنها پیشنهادم، سریع ترین راه برای تصویب کل قانون هست. با تشکر و احترام بسیار فراوان.
کاربر مهمان
1390/07/18 20:52
0
5
آقای دکتر تو رو خدا این پیشنهادتونو عملی کنید. ما فقمکمون کنید. یا علی مدد
کاربر مهمان
1390/07/18 19:15
0
3
با سلام من از طرف همه بچه ها از شما تشكر ميكنم كه واقعا صادقانه از همان ابتدا مسئله را با ما درميان گذاشتيد و ميگم اي كاش شما و نمايندگان با اختصاص زمان و تمركز بيشتر روي اينطرح ،محكمكاري ميكرديد تا اين طرح دوباره از شوراي نگهبان برنگرده... ازتون ميخوام با وجود همه حرفايي كه خيلياش ميدونم حق شما نيست و اين توهين ها به اين شكل سزاورا برادر بزرگي مانند شما نيست با ز هم به رضاي خداوند تلاش خودتون رو ادامه دهيد تا انشا الله اين مسئله هم حل بشه و همه ي جونا دعا گوتون باشند .با سپاس فراوان از شما
کاربر مهمان
1390/07/18 18:58
1
3
ممنون از زحمت های زیادی که برای انجام دادید... اما فقط یه جمله میگم و بیشتر نمیگم... افسرده گی گرفتیم... بیچاره مون کردید...
کاربر مهمان
1390/07/18 16:27
1
3
با خسته نباشید به آقای دکتر جلالی. از اینکه پیگیر قضیه 2 برادری هستید سپاسگذارم.امیدوارم این قانون برای همه 2 برادریا اجرا شود.راه حل سوم شما هم اگر قرار باشد قانون 2 برادری برای همه اجرا نشود،منطقی بنظر میرسد،چون بیشترین ضربه روحی به کسانی وارد شد که مشمول این قانون شدند و این خبر خوش راسال 88 از اخبار شنیدند و بعد نتیجه ای نگرفتند.از آنجائیکه فرصت چندانی برای آن دسته از مشمولان قانون 2 برادری در سال 88 باقی نمانده است،خواهشمندیم به نمایندگی از عده ای جوان نا امید شده،ما را تنها نگذاشته و تمام تلاش خود را برای هر چه سریعتر رفع شدن ایرادهای شورای محترم نگهبانو قانونی شدن معافیت 2 برادری بکار گیرید،به امید از خدا،با تلاش جنابعالی و همکارانتان قانون 2 برادری تصویب شده و موجب شادی این دسته از خانواده ها می گردد.به امید موفقیت.
کاربر مهمان
1390/07/18 14:13
0
8
با سلام خدمت يكي از خوبان از همه زحمات شما در رابطه بادوبرادري ممنون و قدردانم ، در رابطه با اينكه ما فقط از شما سوال مي پرسيم اين است كه فقط شما پاسخگو هستيد ، من خودم به هر نماينده اي كه مي شناختم نامه نوشتم ولي پاسخگو نبودند شما به جاي ما باشيد چه كار مكنيد آيا شما تنها روزنه اميد را ازبين مي بريد شما تنها طناب ما براي چنگ زدن هستيد و خواهيد بود با تشكر از شما نماينده به معناي واقعي
کاربر مهمان
1390/07/18 13:33
0
3
پیشنهاد شما کاملا معقول و منصفانه به نظر می رسد. امیدوارم بتوانید سایرین را متقاید کنید و به اجرا شدن آن کمک کنید تا این قضیه دو برادری بالاخره به یک سرانجام خوش برسد و آنهایی که واقعا لایق این معافیت هستند بتوانند معاف شوند.
کاربر مهمان
1390/07/18 13:4
0
4
دکتر جان یک دنیا ممنون ما فقط همین صداقتو میخوایم دکتر نمیدونی جقدر حسودیم میشه به شما ثواب عظیمی میبرید تمجید ها/توهین ها و... همه و همه یک سعادت است برای شما یعنی با مردم بودن
کاربر مهمان
1390/07/18 13:0
0
5
ممنون دکتر جان . دوست عزیز ! در مورد سوالی که از دکتر کردی ! همین الان خود دکتر دارن میگن مشخص نیست و خواهش کردن که سوال نکنید تا خودشو پیگیری کنن اونوقت پشت سرش شما در اومدی میگی تا تابستون اجرا میشه ؟؟ ای بابا واقعا که !
کاربر مهمان
1390/07/18 12:50
0
2
,سلام، تشکر دکتر، ولی آخه یه سوال، در متن نوشته شده بود موافقت رهبری نه مقوله دو برادی؟؟من اینو متوجه نشدم.آخه شوارا که به دو برادی اشکالی نگرفته فقط گفته باید نظر رهبری باشه نه اینکه به بند خاصی ایراد بگیره، این یعنی چی؟؟؟
کاربر مهمان
1390/07/18 11:52
0
6
فقط باید به داشتن چنین نماینده ای افتخار کرد
کاربر مهمان
1390/07/18 11:51
1
4
با سلام و احترام جناب آقای دکتر ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بی شائبه حضرتعالی بنده یک پیشنهاد دارم. بنده دومین بار است که به حضرتعالی پیام می دهم. در پست قبلی مختصرا وضعیت شخصیم را شرح دادم و نظر مشورتی از شما خواستم. اما آنچه که در این پیام می خواهم عرض کنم بنده از انجایی که فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی هستم مصاحبه هایی با افراد مشمول انجام دادم که حاووی نکات جالبی است. پیشنهاد می کنم فرصتی به بنده داده شود تا نتایج این تحقیق کیفی را در جلسه ای برایکمسیون محترم ارائه دهم. همچنین با توجه به حجم بالای پیام ها و مشغله زیاد حضرت عالی آگه ممکن است به گونه ای بنده را در سایت به عنوان رابط شما با دوستان معرفی فرمایید تا رضایت همگان فراهم گردد. با تشکر
کاربر مهمان
1390/07/18 10:54
4
18
خسته نباشید دکتر بابت همه زحماتی که واسه مقوله دور برادری کشیدید واقعا ممنونم.....وقتتون رو نمیگیرم....به نظرتون این قانون تا تابستون سال آینده به اجرا درمیاد؟؟؟
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099