صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > قاره کوچک


نسخه چاپي  ارسال به دوست

قاره کوچک
    ...

   

*پرسش:

اقای دکتر در عصری که جهان به دهکدهای مبدل شده چرا میخواهید شهری را به قاره کوچک بشناسید

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

این که جهان به یک دهکده تبدیل شده هیچ منافاتی با قاره کوچک بودن شاهرود ندارد. منظور از تبدیل جهان به دهکده حذف جغرافیا و نادیده گرفتن جغرافیا در جهان نیست بلکه به دلیل دخیل شدن یک عنصر به نام رسانه و سرعت انتقال اطلاعات و اخبار و فائق شدن بشریت بر ابزارهای جدید اطلاع رسانی که روز به روز در حال پیشرفت است دیگر دنیا تبدیل به یک دهکده شده است. توضیح بیشتر آن که چگونه مردم در یک دهکده کوچک از اطلاعات نزدیکی نسبت به هم برخوردارند و امروز نیز دنیا در یک چنین وضعیتی قرار دارد. حال با این توضیح مگر جغرافیا و قاره ها و دریاها و دریاچه ها و کوه ها و زیبائی ها طبیعت هم حذف شده است.

شاهرود از آن منظر چونان قاره کوچکی است که همه جاذبه ها در یک محیط کوچک در کنار هم جمع شده است و جنگل، کویر، کوهپایه، دشت، مرتع و ... آب و هوای متنوع که از یک طرف محصولات سردسیری مثل گردو و سیب زمینی عمل می آید و از طرف دیگر محصولات گرمسیری همانند خرما. گونه های متنوع گیاهی، جانوری و ... مسیر دسترسی به این همه تنوع در یک محیط نسبتاً‌ کوچک کاملاً فراهم است. پس این هیچ منافاتی با دهکده جهانی ندارد.

شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/08/01 10:26
1
2
مرسي از اين جواب محكم و قانع كننده كه نشان از معلومات بالا و تجربه وافر دارد.
کاربر مهمان
1390/08/01 10:22
1
2
از اینکه در چنین شهرستان با پتانسیلی زندگی میکنیم باید به خود ببالیم وای کاش بتوانیم باز هم در داشتن چنین نماینده با پتانسیلی کوشا باشیم وباز هم دکتر جلالی کرسی شهر ما را در مجلس در دست گیرند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099