صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > حقی برای ما دختران نیز قائل شوید


نسخه چاپي  ارسال به دوست

حقی برای ما دختران نیز قائل شوید
    ...

   

*پرسش:

با سلام

اميدوارم يك حقي براي ما دخترات اين مرز و بوم بزاريد

به طور مختصر چند سوال از نماينده محترم و دلسوز دارم.١-چرا نظامي كه براي مقدس هست و نظامي كه هميشه فرقي بيت دختر و  پسر نميزارن نميتونيم حرف خودمون رو بزنيم؟

آيا اين انصاف هست تمام دخترهايي كه مثل من برنامه ريزي كرديم براي ازدواج خودمون الان با مشكل سربازي شوهر آيندمون مواجه بشيم؟

٢-آيا اين انصاف وقتي بدوني رسانه ايران يك رسانه قابل اعتماد هست و سال ٨٨ مطلبي رو عنوان كنن مبني بر اينكه معافيت دو برادري اجرا خواهد شد و تمام خانواده ها به حرف اين دولت مردان اعتماد كنن و برنامه ريزي كنند بعد زود تصميم خودشون رو عوض كنن!!!!!!!

نميدونم ولي زندگيم داره از هم ميپاشه  و ديگه نميتونم طرفداري شوهر آينده خود باشم يا دست تقدير بسپارم

واقعا حداقل جوابي براي ما قشر دختر جوان  كه در يك كشور اسلامي هستيم بديد ممنون ميشم

در پايان خواهش ميكنم تكليف همه مارو مشخص كنيد .اي كاش و اي كاش محدوديت نداشتم تا پيش رهبر فرزانه انقلاب ميرفتم و از همه كسانيي كه در اجراي اين قانون كوتاهي ميكنن گله ميكردم .بازم تشكر از نماينده دلسوز(خواهشي دارم اين قانون اگر دست ستاد باشه پس اجرا كردن دست خودش ميشه لطفا بزاريد امسال اجرا بشه واسه سال هاي بعد تصميم گيري كنيد )

اميدوارم احترامي با قشر دختر جوان بزاريد وجواب بديد

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

همان طور که متذکر شدید حقیر با نهایت دلسوزی موضوع را پی گیری کرده ام و لذا این حق را دارم که یک نقدی کوچک بر نوشته شما داشته باشم و آن این است که مصوبه مجلس شورای اسلامی تا زمانی که توسط شورای محترم نگهبان تائید نشود قانون نیست. لذا مطلبی که در بند دوم نوشتید از اساس غلط است. اگر چه بنده هم معتقدم که برخی از همکاران بنده و برادران نظامی و انتظامی هول شدیم و این مجلس را خیلی در افکار عمومی برجسته نشان دادیم و این اشتباه ماها قابل انکار نیست و باید آن را جبران نمائیم و نگذاریم همه هزینه های آن را جوانان عزیزمان بپردازند و خداوند خود شاهد است بنده هم از همین باب پی گیری می نمایم . امیدوارم با تصویب مجلس و همکاری خوب ستاد کل حداقل برای جوانانی که تاکنون دچار خسارت شده اند این مسئله اجرا شود.

يکشنبه ١٥ آبان ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/08/15 23:38
8
3
سلام آقای دکتر جلالی. امروز اقای کرمی راد در گفتوگو با خبرنگاری خانه ملت گفت ممکن هست تصویب ایت طرح تا دور بعدی مجلس طول بکشد. تو را به خدا نذارید به درازا کشیده بشه. آخه ما که دوبرادری شاملمون نمیشه و منتظر تصویب این قانون هستیم چه گناهی داریم؟ هفته بعد توی صحن علنی مطرح کنید تا بریم پی زندگیمون. خسته شدم از سرکوفت خانواده ام. همه دارن مسخره ام میکنم.
کاربر مهمان
1390/08/15 23:31
0
7
با سلام خدمت دکتر جلالی و تشکر فراوان بابت تمام زحمات جنابعالی...واقعا مدیون هستیم... اقای دکتر ...جناب اقای کرمی راد نظر دیگه ای فرموده اند... ما که مونده ایم به خدا...یعنی امسال نه...سال 91... بعدا دوباره 91 هم نه... معلوم نیست... محمد کرمی‌راد درباره آخرین سرنوشت طرح جامع خدمات نظام وظیفه عمومی اظهار کرد: بخشی از مفاد مطرح شده در طرح مذکور بار مالی داشت و از آنجاکه طرح از سوی مجلس ارایه شده طبیعتا وقتی بار مالی برای دولت داشته باشد مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی پیدا می‌کند و دولت باید آن را بپذیرد. وی با تاکید بر این‌که تلاش بسیاری برای تصویب این طرح در قالب قانون برنامه پنج ساله پنجم و قانون برنامه بودجه سال ۹۰ صورت گرفت، تصریح کرد: مخصوصا در کمیسیون تلفیق نماینده‌های کمیسیون امنیت به خوبی از این طرح دفاع کردند و دولت برای رفع مشکلات طرح مذکور در صحن علنی قول داد. نایب رییس کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: بخشی از طرح جامع خدمات نظام وظیفه عمومی از اختیارات فرمانده معظم کل قوا، بخشی در حوزه اختیار دولت و بخشی هم در اختیار خود نیروهای مسلح و وزارت دفاع است که قرار بود تلاش‌هایی برای اجرایی شدن این طرح صورت گیرد. کرمی‌راد با اشاره به بحث سه برداری و دو برداری مطرح شده در این طرح گفت: بر اساس اطلاعات واصله از سازمان ثبت احوال، در سال ۹۰ قادر به انجام این کار نبودیم، چراکه تعداد مشمولان باید به سقف معینی برای نیروهای مسلح برسد اگر این امر تحقق می‌یافت آمار سربازان پایین می‌آمد و به مشکل برمی‌خوردند، ولی شاید در سال ۹۱ محقق شود. وی طرح جامع خدمات نظام وظیفه عمومی را یکی از مهم‌ترین طرح‌های کمیسیون امنیت ملی برشمرد و افزود: برای اولین بار در تاریخ مجلس برای تدوین و تصویب این طرح طی فراخوانی از جوانان و خانواده‌های آنها خواستیم نظرات و پیشنهاد خود را به کمیسیون ارایه کنند که هزاران هزار جوان و خانواده آنها دیدگاه‌ها و انتظارات‌شان را از خدمت مقدس سربازی مطرح کردند، کمیته دفاعی با جمع‌بندی آنها طرحی تدوین و به صحن علنی ارایه کرد. کرمی‌راد با تاکید بر استقبال نظام وظیفه از طرح مذکور گفت: خوشبختانه با تجمیع افکار و تضارب دیدگاه‌ها نگاه خوبی به نظام وظیفه عمومی ایجاد شد، ضمن این‌که تصویب این طرح کار بسیار ارزشمندی است و به صورت روتین دنبال می‌شود. وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اتمام عمر مجلس بررسی این طرح به اتمام می‌رسد یا خیر، گفت: ان‌شاءالله این طرح در همین مجلس به تصویب می‌رسد، ضمن این‌که مجلس کنونی تا خرداد ماه سال آینده سر کار است، اگر هم زمان به تصویب آن رسید در صورتی که مورد اعتماد مردم قرار گرفته باشیم و مجددا انتخاب شویم یقینا این طرح را در مجلس نهم تکمیل و تصویب خواهیم کرد.
کاربر مهمان
1390/08/15 23:24
1
9
ای خدا دیگه مردیم از بلاتکلیفی، سرگردانی، ناامیدی، چشم انتظاری، افسردگی، بی پولی، بی مهری، بی توجهی، بیکاری، بی ........ .
کاربر مهمان
1390/08/15 20:29
2
6
سلام خدمت شما کلا وضع ایران با تمام کشورهای حهان فرق میکنه آقا نخواستیم قانون 2 برادری رو این خدمت و از 18 ماه به جا اینکه بکنن 12 ماه امروز شنیدم شده 24 ماه باز اصلا فکر من جوون نیستن . آقایان دولت مدار آقا زاده ها . مسلمون نیستین شما مگه من جوون عمرم تلف نمیشه به نظرتون اینهمه درس بخون . لیسانس بگیر نه کاری پیدا میکنی نه میتونی زندگی تشکیل بدی . عمر 2 ساله هم باید تلف شه اونوقت یکی که باباش جبهه رفته باید معاف شه یا آخرش 5 ماه بره خدمت خدا ای هم هست واسه ما پل صراطی هم هست . نمیگذریم ازتون
کاربر مهمان
1390/08/15 13:6
0
36
گول این مصوبه رو خوردیم و اومدیم ادامه تحصیل دادیم و نامزدم کردیم، بیچاره شدیم رفت، من مردم باز اگه نامزدیم به هم بخوره می تونم تحمل کنم، خانمم نمی تونه تحمل کنه، انشالله گریه‌هاش دامن عاملین این مشکل رو بگیره.
کاربر مهمان
1390/08/15 12:23
2
25
واقعا من کیف میکنم وقتی می بینم مسئولی در مملکتمون هست که جوانان ما اعم از دختر و پسر باهاش درد دل میکنن و مشکلاتشونو باهاش در میون میذارن. اگه تمام مسئولان کشور ما مثل دکتر جلالی خداشناس و حق شناس باشن باور کنید بهترین مملکت دنیا رو خواهیم داشت.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099