صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > استان شاهرود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

استان شاهرود
    ...

   

*پرسش:
بسمه تعالی
با احترام جناب آقای دکتر جلالی:آیا معنای استان شدن شاهرود این است که به لحاظ وسعت جغرافیایی بصورت روز مره شاهرود کوچک و کوچکتر شود آیا شعار شاهرودی بودن حضرتعالی مفهومش سپردن بخشی از خطه شاهرود به استان گلستان است مگر نه این بود که شاهرود از جاده آزاد شهر امتدادش به روستای تیل آباد و محدوده جنگل اولنگ تا پیچ معدن و همچنین جنگل ابر تا قعر جنگل از آن شاهرود بوده و در زمان نمایندگی حضرتعالی این محدوده به نفع استان گلستان از جاده آزاد شهر تا گردنه خوش ییلاق و از دست رفتن جنگل اولنگ و نصب تابلوی استان گلستان تا بعد از راهداری و نیز جنگل ابر بنام استان گلستان مصادره گردیده است .

*پاسخ:
بسمه تعالی
با سلام وتحیت
شاهرود برای استان شدن به زیرساخت هایی نیاز دارد که باید فراهم شود. یکی از اساسی ترین این زیرساخت ها افزایش جمعیت است. در ملاقاتی که در شهریور ماه با ریاست محترم جمهور داشتیم مسئله استان شدن را هم شفاهی و هم مکتوب مطرح کردم. ایشان باز هم به مقوله جمعیت پرداختند. زیرساخت دیگر این است که برای استان شدن چنان چه چند شهرستان در اطراف آن وجود داشته باشد کار با سرعت بیش تری انجام می شود لذا ایجاد شهرستان جدید به این هدف کمک می کند.
نکته آخر این که ما باید صرفاً جهت بزرگ ماندن شاهرود، از رشد و ارتقاء مناطق اطرافمان جلوگیری نماییم و این یک نگاه کاملاً عوامانه و البته عوام فریبانه است. آفریقا خیلی بزرگ است اما فقیر و بدون تاثیر و اروپا بسیار کوچک تر است اما آباد و تاثیرگذار. برخی از کشورهای اروپایی از شهرستان ما کوچک ترند اما آباد و ثروتمند هستند. دیگر این گونه نگاه ها مندرس است و مربوط به دوران گذشته بود که تاثیرگذاری را با وسعت وعده وعده می سنجیدند. امروز باید به توسعه و آبادانی اندیشید.
مناطقی همانند میامی، بیارجمند، بسطام، مجن، کلاته خیج و ... همه در اطراف شاهرودند و هیچ گاه از شاهرود جداشدنی نیستند اما به جای آن که این مناطق را صرفاً به بهانه حفظ وسعت خود در حاشیه قرار دهیم بهتر است آن ها نیز از جایگاه ممتازی برخوردار شوند و رشد و توسعه یابند.

شنبه ١٨ آذر ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099