صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > کاندیدای ریاست جمهوری


نسخه چاپي  ارسال به دوست

کاندیدای ریاست جمهوری
    ...

   

*پرسش:
جناب آقای دکتر جلالی ریاست محترم پژوهشکده مجلس اینجانب مستمع مباحثات شما وجناب آقای مرتضوی در برنامه در یک نگاه بوده واز فهوای سخنان شما استنباط می گردد که در راستای دفاع از حق وحقوق مردم زبان به سخن گشودید بعبارتی به بازی گرفتن مردم را جایز ندانسته واتلاف وقت برای دولت ومردم می دانید ولیکن از دفاع از مردمی سخن گفتید که خود با انتخاب گزینه سوم سئوال sms برنامه چیزی دیگر گفتند و بنوعی خود را واجد الشرایط جهت کاندید شدن می دانند همایی که شما آنها را لایق  نمی دانید اجازه دهید افراد با شناختی که از خود دارند ورجوع به قانون تصمیم به کانیدا شدن بگیرند هرچند به زعم شما شرایطش را نداشته باشند وبه واسطه تشخیص شورای محترم نگهبان رد صلاحیت شوند . 
*پاسخ:
بسمه تعالی
با سلام و تحیت
از نگاه نقادانه جنابعالی به عرایض بنده تشکر می کنم
حتماً جنابعالی مستحضرید که در این عالم با همه پیچیدگی های موجود اداره زندگی بشر نیازمند یک تقسیم کار مبتنی بر صلاحیت ها اعم از علمی، تجربی و تخصصی است و افراد در امور محدودی دارای صلاحیت و در بسیاری از امور فاقد صلاحیت هستند و مثلاً من و شما در یک موضوع خاص دارای تخصص و در برخی امور محدود دارای تجربه هستیم اما بسیاری از ما خلبان، پزشک، نانوا، صنعتگر، معمار، ریاضی دان، فیزیک دان، تعمیرکار و ... نیستیم و صلاحیت ورود به این عرصه ها را نداریم چون مقدماتش را فراهم نیاوردیم. البته این عدم صلاحیت ما در این امور ذاتی نیست و حال مسئله حکومت داری و خصوصاً‌ رئیس جمهور شدن نیز همین است.
هرکسی می تواند شرایطی که در قانون مشخص شده را ابتدا فراهم نماید و این امر تبعیض آمیز نیست اما چنانچه آن شرایط را نخواست و یا نتوانست فراهم نماید دیگر حق ورود به این عرصه را ندارد.
این که ما به ملت ایران بگوییم که بخش اعظم ما صلاحیت خلبانی هواپیما را نداریم آیا این یک توهین است؟ یا این که بخش اعظم ما صلاحیت ورود به دایره پزشکی را نداریم آیا توهین است؟ اما چنان چه همین امروز بنده و یا شما تصمیم گرفته ایم خلبان شویم مانعی در کار نیست. ابتدا باید شرایط را در خود ایجاد کنیم و در رشته خلبانی و یا پزشکی تحصیل کنیم.
متاسفانه بسیاری از ما حکومتداری و حکومت کردن را یک امر تخصصی نمی دانیم لذا از همین منظر این سوء تفاهم ها ایجاد می شود.
چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099