صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > دانشگاه فرهنگیان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دانشگاه فرهنگیان
    ...

   

*پرسش:
با سلام خدمت دوست گرامی
سوال ما از وزیر اموزش و پرورش در سفر اتی که قرار است  به شهرستان شاهرود صورت گیرد این است که چرا دانشگاه فرهنگیان بایستی در مراکز استان ها منجمله سمنان احداث شود .و همه چیزها بایستی در مرکز استان متمرکز شود.میشود مرکز خواهران یا برادران دانشگاه فرهنگیان را در یکی از شهر ستان های استان احداث نمود
*پاسخ:
بسمه تعالی
با سلام و تحیت
بنده از آغازین روزهایی که موضوع دانشگاه فرهنگیان و ایجاد آن در کشور مطرح شد پی گیر موضوع بوده ام. متاسفانه بسیاری از بی عدالتی ها در نتیجه تصمیمات غلط است. که این تصمیمات غلط موجب تمرکزایی در کشور است. یکی از نمونه این تصمیمات اشتباه همین است که هیئت دولت مصوب کرده که دانشگاه فرهنگیان صرفاً در مراکز استان ها ایجاد شود.
بنده به کرات با مسئولین مربوط در سطوح عالی در کشور مذاکره کرده و این مسئله را که این تصمیمات غلط است را مطرح نموده متاسفانه چندان گوش شنوایی نیافته ام. اتفاقاً دلیل این که همه دوست دارند مرکز استان باشند و موج گرایش به ایجاد استان های جدید شدت می گیرد همین گونه تصمیمات است. البته در خصوص شاهرود با پیگیری های انجام شده وزیر محترم قول داده اند که پردیسی از دانشگاه فرهنگیان استان در شاهرود ایجاد شده و شاهرودی ها در همان پردیس مشغول تحصیل باشند. بنده در شب قبل از همایش فرهنگیان با وزیر محترم مفصل صحبت کردم (البته برای چندمین بار) و در روز همایش نیز در سخنانم بر همین مطالب تاکید کردم.
البته مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی هم گزارشاتی در زمینه این گونه تصمیمات که باعث بی عدالتی می شود فراهم آورده که در آینده منتشر خواهد شد.
دوشنبه ١٨ دی ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099