صفحه اصلی > آرشيو پرسمان  
اخبار > شهردار قاره کوچک


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شهردار قاره کوچک
    .

   

*پرسش:

چرامسئولان در گماردن شخصي تحت عنوان شهردار از موضع سياسي وارد ميشوند ؟

آيا بنظر شما كه فردي داراي تحصيلات هستيد و براي كسب اين تحصيلات و مدارج عاليه زحمات زيادي كشيده ايد قابل هضم است كه فردي بي سواد با مدرك فوق ديپلم ٢٠ سال پيش سكان شهرسازي اين شهر بزرگ به قول شما قاره كوچك را در دست بگيرد ؟ و شخصيت هايي از قبيل شركت تعاوني مسكن فرهنگيان با نصب پلاكارد تحت عنوان مهندس جيراني از ايشان تقدير نموده و پاچه خواري نمايند . اين در حالي است كه جوانان دانشجوي ما به اين باور رسيده اند كه صرف مدرك گرفتن مهم نيست بايستي وصل باشند .

ايشان زحمت بكشند بدنبال كسب تحصيل روند تا مهندس شوند نه با نصب يك پلاكارد افكار عمومي را دچار تشويش ننمايند و همه فكر كنند كه آينده شهرشان بدست فردي مهندس سپرده شده نه يك فوق ديپلم .

ممنون از زحمات شما سرور گرامي

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

در خصوص انتخاب شهردار چند نکته را باید مورد توجه قرار داد:

1-      انتخاب شهردار از وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر است که البته در گذشته مشورت هایی با امام جمعه، فرماندار و نماینده می کردند که مدتی است این رسم ممدوح و قابل تحسین رخت بربسته و حداقل با بنده هیچ مشورتی در این خصوص نشده است و من هم پس از انتخاب آقای جیرانی مطلع شدم.

2-      فارغ از آن چه در بند یک گذشت در شرایط فعلی انتخاب شورای شهر، به نظر می رسد انتخاب خوب و قابل تقدیری است و فرد منتخب دارای تجربه و توان مناسبی است و در همین مدت کوتاه تصدی مسئولیت شهرداری شاهرود، کارنامه قابل دفاعی دارد.

3-      جنابعالی در سوال خود به نکته مهمی اشاره کردید که به نظرم نقد واردی است و آن اینکه فعلاً در کشور ما همه یا دکترند و یا مهندس. همه به یاد داریم که در اوایل انقلاب شکوهمند اسلامیمان همه یا برادر بودند و یا حاج آقا.

من نمی دانم چرا خود مسئولین ما اعتراضی به این القاب نمی نمایند. در همین رسانه ملی افرادی و مسئولینی را می شناسم که دارای مدرک فوق دیپلم یا حداکثر لیسانس هستند اما مجری برنامه خطاب به آنان می گوید آقای دکتر و جالب تر این که این برادر مسئول نیز هیچگونه اعتراضی نمی نماید که من دکتر نیستم. البته نوادر افرادی هستند که اعتراض و اصلاح می نمایند.

4-      ارزش آدم ها به دکتر و مهندس بودن نیست اگر چه این می تواند یک فضیلت باشد. برخی افراد مثل جناب آقای جیرانی از تجربه والای سه دهه کار در شهرداری برخوردارند. به نظر می رسد اصلاً نیازی ندارند که این القاب به نامشان اضافه شود و خود ایشان نیز نگذارند مداحی های بیهوده از این قبیل، در حولشان شکل گیرد.

پنج شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/05/13 10:49
0
0
خطاب به شهروند يا همشهري يا هرشخصيتي كه اين پرسش را از جناب دكتر جلالي نوشته اند بايد بگويم براي اين افكار واقعاً متاسفم كارائي مدير بودن و مديريت كردن در داشتن دانشنامه دكتري نيست چه بسا برعكس اين مورد هم صادق است كه بوده اند مديراني كه با بالاترين درجه علمي از دانشگاههاي خارجي بوئي از مديريت نبرده اند لذا ميزان سنجش مديريت تنها 50 درصد علم و50 درصد تجربه است ولازم به يادآوريست همانطور كه خودتان فرموديد جناب جيراني داراي مدرك فوق ديپلم 30 سال پيشند پس اين مدرك به اندازه حداقل يك مهندس اين زمان ارزش دارد چه بسا بالاتر چون حتماً خود شما به كيفيت آموزش امروز واقفيد. لذا درخواست دارم به جاي كوبيدن يك مدير بومي درصدد حمايت همه جانبه از ايشان وامثال ايشان برآييم ودر اينگونه موارد از هم استاني هاي خود در سمنان درس بگيريم كه چگونه هواي هم را دارند وبه هيچ عنوان نميگذارند ديگران در وحدت واقعي آنها رخنه كنند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099