صفحه اصلی > آرشيو پرسمان  
اخبار > قانون نظام وظیفه


نسخه چاپي  ارسال به دوست

قانون نظام وظیفه
    .

   

*پرسش:

جناب آقاي جلالي با سلام و قبولي طاعات شما .

از شما استدعا داريم كه در مجلس شوراي اسلامي . لوايح و قوانيني را مورد بررسي قرار دهيد كه بيشتر مورد نياز كشور است . مثلا در سال جهاد اقتصادي كه مي بايست فعاليت و تلاش مردم چند برابر شود لايحه افزايش تعطيلي عيد سعيد فطر هيچ پشتوانه علمي و منطقي ندارد و اين لايحه در راس نياز ها و اولويت هاي كشور نيست . يكي از مهم ترين قوانين تاثير گذار كشور كه آينده و زندگي 35 هزار نفر از جوانان كشور به آن پيوند خورده است . اصلاح قانون نظام وظيفه است . خواسته ما از شما اين است كه قبل از توزيع بودجه در سال 90 اين قانون در مجلس به تصويب برسد . واقعا حقوق 30 تا 40 هزار توماني   سربازي كفاف زندگي ما سربازان را نمي دهد .قطعا شما از گراني ها اطلاع داريد . حقوق سربازي خيلي كم است . مخصوصا حقوق سربازان متاهل در برابر مخارج

زن و همسر بسيار كم است . فقط خرج يك نوزاد در ماه بيش از 100 هزار تومان است .  جناب آقاي جلالي اميدوار هستيم كه عنايت و توجهات شما در تسريع و تصويب اصلاح  قانون وظيفه عمومي  موثر باشد . اولين دغدغه جوانان پس از تحصيل . مساله خدمت سربازي است كه تا كنون اين موضوع به صورت ريشه اي بررسي نشده است . اگر خدمت سربازي به يك وضع مناسب برسد . بسياري از دغدغه هاي خانواده ها و جوانان حل مي شود . موضوع سربازي براي جوانان متاهل مي بايست با دقت بيشتري بررسي شود .

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

همان طور که قبلاً هم توضیح دادم ما با هماهنگی شورای محترم نگهبان ایرادات را برطرف کردیم و بار مالی این قانون نیز با پی گیری های صورت گرفته در بودجه سال نود گنجانده شده است. هم اکنون این طرح در دست هیئت رئیسه است. بنده روز سه شنبه از صبح تا ظهر مرتب دکمه تذکر آئین نامه ای را در صحن مجلس زدم تا بالاخره در آخر جلسه وقتی به بنده داده شد و در آن جا مفصل توضیح دادم که اگر هیئت رئیسه این طرح بازگشتی از شورای نگهبان را هفته آینده در دستور کار مجلس قرار ندهد با توجه به تعطیلات تابستانی مجلس این کار به مهر ماه می رسد و تا آن زمان بودجه نود توزیع شده و از طرفی ستاد کل نیز جهت اجرای این قانون باید آئین نامه های مربوط را بنویسد لذا ضرورت دارد که این طرح هفته آینده در دستور کار مجلس قرار بگیرد. به هر حال بنده هم با هیئت رئیسه رایزنی کردم و هم در صحن تذکر دادم بقیه اش دیگر در دست من نیست چرا که کار مجلس یک فرآیند حرکت دسته جمعی است.

شنبه ٥ شهريور ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/06/18 1:45
0
0
آقایی که نظر سوم رو دادی نمی دونم دردت چیه!!!!!!!!!!!که برای اینکه حقتو بگیری می خوای زیر پای دیگران رو خالی کنیی ولی اینو بدون که شما اگه مستحق بودی شما اگه مستحق بودی تحت پوشش قرار می گرفتی و برادر من دوران سیلی و صورت و سرخ و این حرفا گذشته !!!!!
کاربر مهمان
1390/06/15 0:3
0
0
برای نظر کاربر مهمان شماره 7 : کمک دولت و مردم به افراد مستحق هیچ ایرادی نداره .. بنده و امثال بنده هم کمک میکنیم .. ولی عقلایی نیست معاف کردن بچه های تحت پوشش کمیته امداد برای کمک به خانواده آنها .. بجای 20 هزار تومان 500 هزار تومن بدن پولش رو هم از یک نفر که پول داره بگیرن بدن به این مستحقین .. بچه اونها بره سربازی .. آدم هم میشه بعدا میتونه یک جا بره کارگری کنه و خرج خانواده اش رو بده .. ولی از سربازی جلو میندازینش سر خیابون بی کار و الاف میچرخه .. هیچ فایده ای هم برای خانوادش نداره .. به مادرش بگین 5 میلیون میخوای یا معافی بچه ات رو میگه 5 میلیون رو بده / مستحق ها اینجور معاف میشن .. پولدارها با رشوه و تقلب .. طبقه متوسط باید جور این بی عدالتی و بکشن / حالا : گر تو بدین دلخوشی گو دل ما خوش مباش .
کاربر مهمان
1390/06/12 1:20
0
0
بابا یکی به داد ما متاهل ها نمیرسه من که از همه چی خسته شدم حتی از خودم دکتر جلالی خودت متاهلی درد ماهارو میدونی ترخدا یه کاری بکن ممنونت میشیم
کاربر مهمان
1390/06/09 10:46
0
0
دوستی که نظر سوم رو دادی! اون شرایطی مه برای خودت گفتی اونقدر برای ما بدتر هست که تحت پوشش کمیته امداد کردنش. برو خودا رو شکر کن که با سیلی صورت خودت رو سرخ می کنی. حالا چه عیب داره اون بدبخت که مادرش شوهر نداره بچه اش نون آور خانواده هست معاف بشه و سر کارش بمونه؟ مگه با حقوق 20هزارتومانی کمیته امداد میشه زندگی کرد؟ دلت خیلی خوشه به خدا!!
کاربر مهمان
1390/06/08 3:6
0
0
سلام آقای دکتر به هرچی که اعتقاد داری درباره سربازی تک پسرها و داماد ایثارگران که فرزند ذکور ندارند هم کاری بکن.خیلی مردی.ایشالا به هرچی میخوای برسی.
کاربر مهمان
1390/06/08 1:7
0
0
آقای جلالی بابت تلاشتون و مطرح کردن بحث دوبرادری تو مجلس صمیمانه ممنونیم. ولی تورو خدا پیگیر باشید. بعد خدا امیدمون به شماست
کاربر مهمان
1390/06/07 14:3
0
0
آقای دکتر ما سخنرانی شما در مورد دو برادری رو از رادیو شنیدیم. دست مریزاد آقای دکتر . بخدا خیلی مردی. عند معرفتی. فقط آقای دکتر اکتفا به این یک بار نکنید و خداییش تا آخر تصویب، پی گیر باشید. الهی به هر چی که تو زندگی میخوایید برسید. بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــوس
کاربر مهمان
1390/06/06 23:9
0
0
قصدم بی حرمتی نیست ولی چه معنا دارد اونی که تحت پوشش کمیته امداد است باید بچه اش معاف بشه و اونی که با سیلی صورت خودش رو سرخ نگه میداره باید بچه اش سربازی بره .. چرا در این کشور گدا پروری میکنین ؟ چرا تفکری نیست .. کمک هم میشود منطق داشته باشد .. بچه بازاری بره سربازی .. باباش نفر امین و مطمئن نداشته باشه برای کمک .. بعد بچه های کمیته امدادی معاف بشن .. در حالی که جایی کار نمیتونن پیدا کنن چون نه سرمایه دارن و نه ضامن و .. فروش سربازی و هزینه آن برای محرومین بهتر از این نیست که همه چیز و با همه چیز قاطی میکنین ؟ بچه کمیته امدادی معاف شد از فردا میشه نون آور خانه ؟؟؟ پس چرا بعد از سال بعدش عضویت آنها رو لغو نمیکنین .. بگین به مادر بچه اگه فرزندت معاف شد دیگه پول نمیدیم از بچه ات بگیر ببین قبول میکنه ؟؟؟؟
کاربر مهمان
1390/06/05 18:57
0
0
سلام آقای دکتر عزیز! فدایتان شوم، چرا سایت سربازی.یواس سر نمی زنید؟ اونجا ما به خاطر اینکه قراره این قانون این هفته مطرح بشه جشن گرفتیم. انشاالله در دفاعیه این طرح موفق باشید. منتظر خبرها هستیم. آقای دکتر، خداییش من خیلی ایمیل زدم واسه سوالم. سوالم اینه که نحوه ی معافیت از خدمت فرزندان مادران فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به چه صورت هست؟ آیا اون چیزی هست که در قانون جدید اومده؟ یعنی ماده 44مکرر. مبنی بر اینکه "یکی از فرزندان مادران تحت پوشش...". در حال حاضر "یکی از «دو(2)» فرزند" معاف هست. لطفا آخرین وضعیت این بند را اعلام بفرمایید. با احترام.
کاربر مهمان
1390/06/05 12:19
0
0
ان شا.. درست شود. اگر این قانون تصویب شود دعای خیر بدرقه راهتان قرار می گیرد.با تشکر از اینکه به فکر این قانون هستید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099