عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > ديشب همه آمده بودند! (قسمت دوم و آخر )


نسخه چاپي  ارسال به دوست

ديشب همه آمده بودند! (قسمت دوم و آخر )
    باید جلالی در خانه خودش سیلی بخورد تا بفهمد این بحثهای بی عدالتی را مطرح نکند .. . حال ، آنها (مرکز استان ) مردم شاهرود را ببینند که نه تنها مردم شاهرود خدمتگذار خود را سیلی نمی زنند بلکه اینگونه اکرام هم می کنند .

   

(قسمت پایانی ) سخنرانی دکتر کاظم جلالی در تاریخ 6 اسفند 90 در مسجد حسینیه مدرسه قلعه

دکتر جلالی در قسمت دیگری از  سخنان خود اظهار داشتند که ما نماینده مجلس را انتخاب می کنیم به عنوان یک چهره قانونگذار، که به نمایندگی و وکالت از ما به تهران برود و در قوه مقننه حضور پیدا بکند و طراحی بکند قوانین را ، آنچه که من می توانم به شما مردم قدر شناس ، عزیز و نجیب عرض بکنم ، این کمترین، به عنوان خادم شما تمام توجه  و تلاشش این بود که شان و منزلت شما مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی راحفظ بکند ،یا حداقل موجبات کاهش منزلت شما را فراهم نکند .

یک نماینده آیینه تمام نمای مردم خودش است هنگامی که در مجلس سخن می گوید ، هنگامی که از او نام می برند ، باید کرامت او ،جایگاه او ،اعتبار او ، اخلاق او ، تدیین او ، همه اینها  باید نشانگر مردم خودش باشد .

بنده همواره تلاشم این بود که اولاًخدارا حاضر و ناظر بر اعمال خودم بدانم و بعد همواره مردم شهرستانهای شاهرود و میامی را به ذهن خودم بیاورم این شهدای بزرگ،این بزرگان ، این علما ،  این مرجعیت ، این حوزه های علمیه واین دانشگاهیان واین الگو و اسوه ما مرحوم حسینی شاهرودی ،این همیشه در ذهن و خاطره من است که خدایا حرکتی  انجام ندهم ، به گونه ای سخن نگویم ، به گونه ای رفتار و زندگی نکنم که از شان و منزلت مردم من کاسته بشود ، این اولین خواسته من بودو تلاش کردم اگر چه نتوانستم در شأن و مرتبه  شما حضور پیدا بکنم چون جایگاه  ، شأن و مرتبه  مردم و شهرستانهای شاهرود و میامی بسیار فراتر از حقیر و یک موجود کوچک همانند من است .

البته این را می توانم بگویم که در ذهن و دل خودم همواره این را داشتم که در شمایل و جایگاه شما حضور پیدا بکنم و نگذارم که شأن و منزلت بزرگ و عزیز شما خدای ناکرده ذره ای خدشه دار شود .

مطلب دیگر اینکه تلاش کردم آن پرچم عدالت خواهی که در دستان این سید بزرگوار و جلیل القدر بود ،سیدی که تهمت زیاد شنید ،اگر چه این روزها می گوئیم حسینی شاهرودی  و او را تجلیل می کنیم اما در زمان خودش مظلوم بود و من امروز توانستم آن پرچم را در دستانم بگیرم و همانند او حرکت بکنم البته  بنده هم مثل او بی عدالتی را وجدان کردم  و بارها بر  این نکته تاکید کردم که زمانی که مرحوم آقای حسینی  نماینده بودند ما دانشجو بودیم .وقتی ایشان از عدالت سخن می گفت گاهی به ذهنمان خطور می کرد که نکند این سخن برای ایجاد جوسازی و رای آوردن و ایجاد یک فضای احساسی باشد  اما خداوند مرا در این بوته آزمایش قرار داد و نماینده مجلس شدم از عمق وجود بی عدالتی را در این استان دیدم .

ساختارمدیریتی استان ما اساساّ امور را به سمت بی عدالتی میبرد ،معنای بی عدالتی در این استان این نیست که استاندار،یا یک شخص و یا دو مسئول عادلند و یا غیر عادلند .
بنده  دریکی از  جلسات موثرین و در حضوریکی از  استانداران سابق این مطلب را شکافتم که ساختار و شاکله مدیریتی  استان ما وبدنه کارشناسی و نیروهایی که درمجموعه کارشناسی استان جمع شده اند از یک شهرهستند و حتی نه از یک شهرستان .

 لذا هنگامی که یک  پروژه ای می خواهد در آن شهر ایجاد شود بلافاصله همه توجیهات کارشناسی در اسرع وقت  آماده می شود ،با سرعت کلنگ زنی می شود ،باسرعت اجرا می شود ،اما زمانیکه این پروژه می خواهد درجای دیگری اجرا بشود مرتب در پیچ و خم و در دست اندازهای کارشناسی گیر می کند .

هنگامی که بنده به عنوان نماینده فریاد می زنم می گویند جلالی عوامفریب است ، جلالی به دنبال رای است ، همان چیزی که  در مرکز استان القاء می کنند ،اتاق فکر برای تخریب من تشکیل داده اند ،تصمیمات آن اتاق فکر منتقل می شود به برخی از زبانها در  داخل خانواده ما ،که من این را اطلاع دارم که این جمله را در یکی از جلساتشان گفته اند، گفته اند باید جلالی در خانه خودش سیلی بخورد تا بفهمد این بحثهای بی عدالتی را مطرح نکند .

دکتر جلالی افزودند حال ، آنها (مرکز استان ) مردم شاهرود را ببینند که نه تنها مردم شاهرود خدمتگذار خود را سیلی نمی زنند بلکه  اینگونه اکرام هم می کنند .

مساله سوم : تمام توجه و تلاشم را گذاشته ام و این را از پشت تریبون گفته ام در سال 82 ، کاظم جلالی اگر نماینده بی عرضه ای باشد و نتواند چیزی بر داشته های شهرستان اضافه بکند هرگز اجازه نمی دهد که کسی تعرضی به داشته های این شهرستان بکند .

ایشان  در این قسمت از سخنانش به تلاش مرکز استان برای انتقال مرکز تحقیقات کشاورزی  به شهر سمنان اشاره کردند و افزودند آنها سه بار این مرکز تحقیقات را به مرکز استان بردندکه بنده اعلام کردم  این حرکت شما خط خون است ،اگر خواستید این کار را انجام دهید باید  از روی جنازه من عبور کنید تا بتوانید این مرکز را به سمنان منتقل کنید .

وی افزود همین سخن مرا ( خط خون ) بصورت سی دی تکثیر کردند و به تمام مقامات کشور ارسال کردند که چرا نشستید که جلالی که خود د رکمیسیون امنیت ملی است می گوید اینجا خط خون است .

این عدالت  نیست که شما مردم مارا تحقیر بکنید ، شما مردم مارا نادیده بگیرید ، آیا من به عنوان نماینده نباید از حیثیت مردمم دفاع بکنم  ؟
ایشان همچنین به قضیه  پارک علم و فن آوری و تلاش مرکز استان  برای انتقال این پارک به سمنان  نیز اشاره کردند .

دکتر جلالی با اشاره به بحث انتقال  اداره کل  راه و ترابری  افزود آنها موافقت وزیر را گرفته بودند که یک اداره کل راه و ترابری دیگر  در مرکز استان ایجاد بکنند که جا دارد از ریاست محترم جمهور که در این قضیه قاطعانه برخورد نمودند تشکر کنم .

مخبر کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه به تلاش گسترده مرکز استان در مهر ماه 90 جهت انتقال مرکز فراورده ای نفتی شمالشرق( واقع در شاهرود ) به شهر سمنان نیز  اشاره نمود و درادامه به شرح اقدامات انجام شده جهت ادامه استقرار این مرکز در شاهرود پرداختند .

ایشان  سپس به این موضوع نیز اشاره کردند که در این استان ماباید دائما در خلاف جهت مسیر آب شنا کنیم وی همچنین افزود جزئیات کامل این اقدامات را در سخنرانی های آینده خواهم گفت که صرفا برخی افراد خیال نکنند این کارها ، کار ساده ایست یا صرفا عوامفریبی است .

دکتر جلالی در ادامه سخنانش افزود بنده به عنوان نماینده مجلس موظفم نارسایی ها ، کمبود ها و مسائل منطقه خود م را به رده های بالا ی کشور منتقل بکنم ،بنده موظفم که بگویم برخی اصول قانون اساسی نادیده گرفته شده است مانند بند نهم اصل سوم قانون اساسی که دولت را موظف می کند تبعیضات ناروا را برطرف نماید و یا اصل هجدهم و یا نوزدهم و اصل چهل و هشتم قانون اساسی که می گوید منابع ملی در داخل استانها به شکل عادلانه توزیع شود ، تمامی این مسائل را ما تلاش کردیم که از کلیه تریبونها به مسئولین عالیرتبه کشور منتقل بکنیم .از همه ابزارهااستفاده کردیم ،تلاش مابر این بود که در مجموعه شهرستان شاهرود در کنار نیروهای اجرایی، پروژه های شهرستان را کمک بکنیم .اگر چه د ر شأن و منزلت ما نیست و اگرچه معتقد هستیم باید کارهای بزرگتری انجام شود اما دست آوردهایی داشتیم .

در بخش آموزش :
1-    دانشگاه صنعتی شاهرود :پردیس شما ره 2 در 140 هکتار زمین در حال ساخته شدن است .
2-    دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود بسیار توسعه پیدا کرده است و در آینده نزدیک به دانشگاه جامع تبدیل خواهد شد .
همچنین امتیاز واحد علوم وتحقیقات را اخذ کردیم  که در هر استان یک واحد ایجاد می شود و این  را قبل از اینکه مرکز استان اخذ کند ، ما گرفتیم .البته مرکز استان نیز بعد از ما این امتیاز را گرفت و هم اکنون 2 واحد علوم  و تحقیقات در استان ما وجود دارد .

3-     دانشکده علوم پزشکی ما به دانشگاه تبدیل شده است، این یک دست آورد بزرگ است زیرا از این پس متخصص در شهرستان شاهرود می ماند و تا کنون 90 متخصص جذب دانشگاه علوم پزشکی شده اند.
با توجه به همین قضیه سطح استاندارد بیمارستانهاباید ارتقاء یابد ،بیمارستان امام حسین مطلوب نیست ولی به نسبت قبلا امکاناتش خیلی افزایش یافته است ،بخش جراحی قلب در 3500متر مربع د رحال ساخت می باشد ، بیمارستان فاطمیه نیز در یک فرایند جالب و با هماهنگی که ایجاد شد بخش سوانح و سوختگی در کنار آن ایجاد می شود و طرح توسعه این بیمارستان با یکصدوهفتاد تخت خواب  نیز در حال انجام است .
و بیمارستان شهر میامی ودیگر مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت که  در شهرها و روستاهای شهرستانهای شاهرود و میامی ساخته شده است .
ساختمان احداث شده د ردانشگاه علوم پزشکی میدان هفت تیر  با هشت هزار متر مربع همراه با فضای ورزشی ،پانسیون پزشکان و خوابگاههای دانشجویی.
در محل بیمارستان شیر خورشید که قبلا  به یک زباله دان تبدیل شده بود یکی از مجهز ترین پلی کلینیک های تخصصی تامین اجتماعی د رحال احداث می باشد .
سایت جدید دانشگاه علوم پزشکی که زمین 15 هکتاری آن اخذ شده و با 20 میلیارد تومان اعتبار در آینده نزدیک کار اجرایی آن آغاز خواهد شد .
4-    دانشگاه پیام نور و علوم قرآنی که به نسبت سالهای قبل بسیار توسعه پیدا کرده اند .

ایشان به این نکته اشاره کردند که اینها همه خدمات مسئولین نظام جمهوری اسلامی است و این کشاورز زاده حقیر نیز اندک سهمی در آن داشته ام .در بخش تامین آب :
دکتر جلالی در قسمت دیگری از سخنان خود به کارهای عظیم انجام شده در خصوص تامین آب پرداختند و به ذکر خاطره ای از حجت الاسلام و المسلمین نظری پرداختند که  بعداز اطلاع از پروژه های آبی در حال احداث در شهرستان های شاهرود و میامی ، بر بی  نظیر بودن کارهای انجام شده د راین خصوص مهر تائیدی زده است .
مخبر کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود ، بنده 12 سال پیش گفتم که اگر کسی به فکر تامین آب شاهرود نباشد خائن است و باید در آینده پاسخگو باشد و الان خوشحالم که به شما بگویم که بعد از مرحوم عاطفی انصافاً در هیچ دوره ای به اندازه الان برای آب شاهرود کاری نشده است .
ایشان با اشاره به پروژه فاضلاب شاهرود ، بازیافت آب از این طرح را برای توسعه صنعت و کشاورزی بسیار مهم دانست .
همچنین احداث سد نعیم آباد که به بهره برداری رسیده و سد مجن که 3میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده و در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .
دکتر جلالی با انتقاد شدید از افرادی که به هر نحوشایعاتی مطرح می کنند و  می خواهند انتقال آب قطری به شاهرود را به دلیل مخالفت مردم علی آباد و...غیر ممکن جلوه دهند اظهار داشت مگرحکومتی که  شاهرود را اداره می کند با حکومت  علی آباد فرق می کند ؟ 
آیا دولت بعد از اینکه 14 میلیارد تومان خرج پروژه ای کرد می آید  ومی گوید  این کار کارشناسی نیست و ادامه کار را رها می کند ؟کدام عقل سلیم این را قبول می کند ؟
بنده به عنوان یک مسئول و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس فرد بی اعتباری نیستم که بخواهم دروغ بگویم .

دکتر جلالی در ادامه به سد کالپوش اشاره کرد که بزرگترین پروژه آبی شاهرودبا 42  میلیارد تومان اعتبار و 17 میلیون متر مکعب ظرفیت ذخیره آب می باشد و بعداز بهره برداری از این سد کشاورزی منطقه کالپوش متحول خواهد گردید و همچنین مازاد این آب به شهرستان میامی وشاهرود منتقل خواهد گردید .

ایشان به سد کلاته خیج نیز اشاره کردند که کارهای مطالعاتی آن در حال انجام می باشد .

دکتر جلالی افزود دو طرح دیگر آبی نیز در دست بررسی قرار دارد که یکی انتقال آب از آنسوی البرز به این طرف و دیگری انتقال آب در یای خزر به استان سمنان می باشد .
مخبر کمیسون امنیت ملی مجلس افزود مساله آب یک فکر استراتژیک می باشد وکار افراد عوام نیست که بخواهند در این مورد سخن بگویند و اگر ما بخواهیم توسعه شهرستان را در همه زمینه ها داشته باشیم باید روی تامین آب خیلی سرمایه گذاری کنیم .


در بخش تامین برق :

دکترجلالی در قسمت دیگر از سخنانش به کارهای انجام شده د رخصوص تامین برق اشاره و ضمن برشمردن کارهای خوبی که در این زمینه انجام شده از جمله به برق رسانی به کالپوش و...، از احداث نیروگاه 500 مگاواتی برق نیز  به عنوان بزرگترین پروژه برقی تاریخ شهرستان شاهرود نام برد .و اشاره ای نیز به لابی ها و پیگیریهای فراوان  در این خصوص داشتند .

در بخش گاز :
ایشان دربخش گاز ضمن اشاره به گاز رسانی به شهرها و روستاهای زیادی در  شهرستانهای شاهرود و میامی  ، از دو پروژه خط لوله 48 اینج پارچین به سنگ بست و همچنین خط لوله 42 اینچ دشت شاد به میامی به عنوان د و پروژه بسیار بزرگ اجرا شده در این زمینه یاد کردند.
دکتر جلالی از دیگر کارهای انجام شده در شهرستان  شاهرود به پروژه عظیم شهرک سینمایی اشاره کردو افزودند که شهرک سینمایی یک رخداد و تحول  بزرگی دراین منطقه ایجاد خواهد کرد و اثرات مثبت فرهنگی و اقتصادی عمیقی بر شهرستان شاهرود خواهد گذاشت البته برخی افراد فکر نکند که این امتیاز به راحتی به ما داده شد بلکه خیلی از مناطق کشور به دنبال این امتیاز بزرگ بودند و کلی جلسه و لابی و پیگیری صورت گرفته که توانستیم این امتیاز بزرگ رابرای شهرستان شاهرود اخذ نمائیم و همین شنبه گذشته قرارد اد نهایی آن در صدا و سیما به امضاء رسید .وی  با انتقاد از افرادی که تمامی ایرادات  وعلت عقب ماندگی شهرستانهای  شاهرودو میامی  را متوجه یک نفر           می دانند اظهار داشتند آیا  سیستم اداری با رفتن من اصلاح می شود ؟ آیا سیستم اداری که بعداز گذشت 34 سال از انقلاب اصلاح نشده است با زمین خوردن من اصلاح می شود ؟


ایشان در خصوص پروژه پتاس طرود نیز اظهار داشتند د راین زمینه سرمایه گذار توانمند  حاضر و زمینه فعالیت نیز فراهم است ولی علت تعلل در این زمینه برای ما واضح و روشن نیست .


دکترجلالی در خصوص بحث عدم کاندیدا توری خود نیز بیان داشتند که بعداز عدم تمایل بنده برای کاندیداتوری خیلی از دوستان و همشهریان و افراد شاخص شهرستان ، بوسیله تلفن ، ایمیل و دیداربا اینجانب  مصرانه خواستار حضور مجدد دراین عرصه شدند و همینطور اجماعی که به  گفته خیلی از بزرگان شهرستان در 30 سال گذشته بی سابقه است و در منزل آقای میر اسدی نیز حضرت آیت ا... اشرفی نیز خواستار شرکت اینجانب در انتخابات گردیدند .
و از طرفی نیز برخی دیگراز افراد شاخص همچون آقای احمدی و معصومی که قبلا نمایند شاهرود بودند اصرار بر حضور بنده د اشتند و در نهایت تصمیم به این شد که در عرصه انتخابات شرکت نمایم .
 
مخبر کمیسیون امنیت ملی افزود ما نباید در شهرستان خودزنی بکنیم زیرا این اختلافات و تفرقه ها در جاهای دیگر طراحی می شود و اینگونه به مردم شاهرود القا می کنند که مردم شاهرود خود بدند لذا چشمها را  باید شست جور دیگر باید دید. ما باید مانند امشب در کنار هم قرار بگیریم و کمک بکنیم به حل مسائل .


ایشان در قسمت دیگری از سخنانش به تشریح طرح استان شدن پرداختند و افزودند بعد از انقلاب در شهرستان شاهرود دو نماینده داشتیم که سه دوره نماینده مجلس بودند یکی مرحوم حسینی شاهرود ی و دیگر بنده حقیر و جالب اینکه هر کدام از ما پس از سه دوره به یک نتیجه رسیدیم که شهرستان شاهرود با این تبعیض ها ، بی عدالتی ها و خرد شدن ها به هیج جا نمی رسد و باید از سمنان جدا و مستقل بشویم .
زیرا آنها دست مهربان پدری بر سرما ندارند و به ما به عنوان  یک رقیب نگاه می کنند و دائما به داشته های ما چشم طمع دارند .

وی خاطر نشان کرد منظور از استان شدن این نیست که ما براحتی استان می شویم و خود من به دشواری های این کار کاملا واقف هستم ولی جهت  اعتراض به رفتار  و اعلام انزجارو تنفر و برای جدایی از بی عدالتی ها و تبعیض ندای استان شدن سر می دهیم  .
بنده در سفرقبلی که  آقای احمدی نژاد در جمع مردم شاهرود حاضر شدند ، فریاد زدم که بی عدالتی به مرزهای حیثیتی ما رسیده است  این سخن برای امروز نیست که برخی می گویند برای رای آوردن این سخنان را طرح کرده است بلکه این سخنان را سالهای پیش و از تریبونهای مختلف مطرح کرده ایم .
دکتر جلالی در ادامه به سخنان نماینده سمنان مبنی بر مخالفت مقام معظم رهبری برای ایجاد استان جدید اشاره کرد و افزود ،یک سخن مجهولی نیز نماینده سمنان از مقام معظم رهبری نقل کرده اند که ما ندیده ایم ایشان همچین سخنی بیان کرده  باشند البته اگر این  صحت داشته باشد ، این سخن آقا را با جان و دل می پذیریم .

وی افزود باید زیر ساختها در شهرستانهای شاهرود و میامی بطور کامل فراهم شودو مهاجر پذیر شویم و همچنین بخش بسطام نیز به شهرستان ارتقاء یابد .
ما این استعداد و لیاقت را داریم چرا نباید خودمان را باور کنیم ، استان شدن آرمان ماست ماباید تمام تلاشمان را در این خصوص انجام دهیم.
ما باید فضای شهرستان را برادرانه و خوب نگه داریم زیرا مردم شاهرودمردم با فرهنگ و متدین  و ولایت مدار         می باشند .

در پایان سخنرانی وبعد از شعارهای یکصدای مردم در حمایت از دکتر جلالی ، ایشان با مشایعت تعداد زیادی از طرفداران حسینیه و مدرسه قلعه را ترک کردند .يکشنبه ٧ اسفند ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/12/11 0:33
1
3
امیدوارم دکتر بتوانندهوای دانشجوهای شاهرود رو کمی داشته باشند خصوصا پزشکی ها خصوصا دانشگاه ازادی ها رو با تشکر مطمئنم دکتر دوباره انتخاب می شن
کاربر مهمان
1390/12/09 8:47
0
7
مردم محترم شاهرود،میامی، بسطام،بیارجمند و همچنین مردم محترم سمنان باید آگاه و هوشیار باشند که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری فضای انتخابات باید فضایی سالم باشد و هر کاندیدایی که بخواهد این فضای مهم انتخاباتی (علی الخصوص در شاهرود و سمنان) را به فضایی پر از تهمت، دورغ و ... تبدیل نماید مخالف با نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه است. البته با توجه به فضای امروز ایران عزیر و جهان اسلام متأسفانه به جای اینکه دست در دست هم بدهیم تا دست استکبار را کوتاه کنیم به فکر سیلی زدن دلسوزان انقلاب اسلامی هستند. پس بدانند ما پیروان خط امام و مقام معظم رهبری دست و پا و گردن کسانی را که با عوام فریبی چشم طمع به داشته های ما و تخریب چهره پر افتخار دکتر کاظم جلالی عزیز را دارند می شکنیم.
کاربر مهمان
1390/12/08 12:15
1
6
من موندم چرا قدرت شایعه اینقدر زیاد!! مردم شاهرود باید بدانند که از یک سوراخ مار نباید دوباز گزیده شد، و فریب شایعه های دشمنان نخورند رای ما دکتر کاظم جلالی
کاربر مهمان
1390/12/08 10:35
3
13
رداي نمايندگي برازنده غيور مردي دلير از خطه شاهوار دكتر جلالي است و بس.ما از ديگر كانديداها نه تا كنون بعنوان يك مسئول كاري ديده ايم و نه الان بعنوان كانديداتوري مجلس برنامه اي ارائه ميكنند چه بساكه فقط با طرح مشكلات و بااين ترفند قديمي قصد جمع آوري آرا را دارند غافل از اينكه مردم بسيار آگاهندو هشيار.درود بر جلالي طلايه دار استان شاهوار.
کاربر مهمان
1390/12/08 8:23
4
16
همچون گذشته دوستدار و حامي شما هستيم ... با آرزوي موفقيت روز افزون خدا نگهدارت
کاربر مهمان
1390/12/07 22:13
3
16
خدا کنه مردم قدر شناس باشند و به شما رای بدهند.
کاربر مهمان
1390/12/07 21:55
4
18
رای قاطع مردم شاهرود: دکتر کاظم جلالی (خوار چشم سمنان)
کاربر مهمان
1390/12/07 19:23
3
13
درود بر تو این حرف ها را باید زودتر می زدید تا مردم شهرستانت بدانند شما چه می کنید به هر حال ممنونیم از شما خواستاریم تا حق این مردم مظلوم را نگرفتید چه در این صندلی بودید یا خیر بستانید درود بر تنها نماینده شاهرود بعد از مرحوم حسینی که به جد شاگرد همان بزرگوارید یا حق
کاربر مهمان
1390/12/07 18:28
8
8
متاسفم برای مسئول سایت.....چرا نظرهای مخالف رو تایید نمی کنی....شما عادت به خفه کردن مخالف دارید؟
کاربر مهمان
1390/12/07 16:15
3
34
دست کسانی که بخواهند بر صورت مردی که تمام حیثیت مردم شاهرود هست سیلی بزند مردم با غیرت شاهرود قطع خواهند کرد
پاسخ ها
کاربر مهمان
1390/12/07 16:20
احسنت به تو دوست من بی شک این دوره هم مردم شاهرود انتخاب اصلح را بر می گزینند یک یا علی دیگر تا احقاق حقوق از دست رفته شاهرود

نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099