عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > اولين همايش مٌلي عرفان شرق و توسعۀ گردشگري


نسخه چاپي  ارسال به دوست

اولين همايش مٌلي عرفان شرق و توسعۀ گردشگري
    اولين همايش مٌلي عرفان شرق و توسعۀ گردشگري در 29 و 30 شهريور 1391 از طرف اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان و با همکاري دانشگاه فردوسي مشهد برگزار خواهد شد.

   

مقام معظم رهبري در سفر به شهرستان شاهرود (20 آبان 1385) فرموده اند: اينجا منطقۀ عالِم خيز است، منطقۀ معلمان دين و اخلاق. در زمان گذشته هم نام بايزيد بسطامي و شيخ ابوالحسن خرقاني را همۀ مسلمانان و مرتبطين با معارف اسلام - ولو غير مسلمان - شنيده اند...

و اين همايش همچنان که مي دانيم، منطقۀ قومس (استان سمنان) جايگاه سه تن از عرفاي بزرگ اسلامي، يعني بايزيد بسطامي، شيخ ابوالحسن خرقاني و شيخ علاءالدولۀ سمناني است. اين قابليت به نوبۀ خود فرصتي ارزشمند در جهت رونق گردشگري منطقۀ مذکور خواهد بود. به عبارت ديگر، توسعۀ گردشگري اين خطه تا حد زيادي وابسته به معرفي عرفاي مورد اشاره، همراه با تحليل و نشر انديشه هاي ايشان، و نيز بررسي راهکارهاي ديگر تسهيل جذب گردشگران اين حوزه است. در اين راستا، اولين همايش مٌلي عرفان شرق و توسعۀ گردشگري در 29 و 30 شهريور 1391 از طرف اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان و با همکاري دانشگاه فردوسي مشهد برگزار خواهد شد. 

پیوند سایت همایش عرفان شرق و گردشگری
شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩١
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1391/02/14 22:15
0
0
با سلام و تشکر از برگزار کنندگان این همایشها امیدواریم که مسئولان توجه ویژه ای به قلعه نو نمایند . که هم باعث توسعه و پیشرفت منطقه و هم باعث اشتغال میشود . موفق باشید.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099