عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > سخناني از جنس حسيني


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سخناني از جنس حسيني
    سخنراني دكتر كاظم جلالي در بين مردم دکتر جلالی در ادامه سخنان خود با ابراز گلایه شدید از مسئولین ... مردم پاره تن من هستند و من پاره تن مردم

   شب گذشته مردم شاهرود شاهد يك سخنراني از جنس حسيني بودند. آنها ديشب به وضوح سخنراني مرحوم حسيني در پاي نخل شاهرود را به ياد آوردند هنگامي كه دكتر كاظم جلالي در مدرسه قلعه شاهرود از مشكلات موجود شهرستانهاي شاهرود وميامي سخن مي گفت.

شب گذشته دكتر جلالي متفاوت تر از هميشه بودو وي كه معمولاً سعي مي كرد بنا به ملاحضاتي بسيار از گفته ها را ناگفته باقي بگذارد،در بين مردم از عدم پيگير ي هاي برخي از مسئولين استان گفت، ار بيكاري منتهي به فاجعه سخن گفت ، از سنگ اندازيها گفت ، از اينكه يك كارخانه دارو سازي براي راه انداختن فاز اول خود وبه كار گماري حداقل بيش از 100نيرو كار فقط منتظر 500ميليون تومان است ، اينكه يك سرمايه گذار با ميليون ها دلار پول منتظر پاسخ مسئولين است، از شورا شهر وشهرداري گلايه كرد، ار برخي بي مديريتي هاي شهرستان گفت و.....

  در حال پياده كردن سخنان شب گذشته دكتر جلالي در جمع مردم شاهرود بودم  كه متوجه شدم دوستان خوب من در شاهرود نيوز اين كار را انجام داده اند وفقط زحمت يك كپي كردن آن براي من باقي مانده است. لذا ضمن پوزش از اين دوستان سخنان دكتر جلالي را كه درخصوص شهرستان بود در وبلاگ قرار مي دهم.

نماینده مردم شاهرود در مجلس با بیان اینکه حامل نویدهایی برای مردم خوب شهرستان هستم گفت:در ابتدا دررابطه با ورزشگاه 15هزارنفری شاهرود گله کرده بودم که امروز البته تشکر می کنیم از مسئولان چراکه این ورزشگاه تحت امر پروژه های مهرماندگار قرار گرفت و شما میدانید که همه پروژه های مهرماندگار باید تا شهریورسال92تحویل داده شوند و به اتمام برسند.ایشان افزودند تاکنون 7میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده و پیمانکار طرح نیز مشخص گردیده که 8میلیارد تومان دیگر جذب اعتبار خواهیم داشت و هم اکنون در حال تجهیز کارگاهند.در مجموع 15میلیارداین ورزشگاه15هزارنفری کاررا تمام خواهد کرد

جلالی در ادامه گزارش خود از ساخت واحداث ورزشگاه سه هزارنفری در جاده شاهرود-بسطام خبرداد و افزود:تاکنون2میلیاردتومان هزینه شده-قراراست 2میلیارد دیگر نیز هزینه شودوی همچنین گفت کاراستخربسطام  تقریبا تمام است

در بحث آب هم سدکالپوش با پیشرفت بالا در مهرماه اماده بهره برداری میشود و شخص آقای رئیس جمهور با حضور در کالپوش نسبت به افتتاح سد اقدام می کنند-جلالی در ادامه به سد مجن هم اشاره ای کرد و با بیان اینکه کل اعتبار لازمه گذاشته وتهیه شده است گفت: تنها باید پروژه  فازش را تمام کند واحتیاجی به پول هم ندارد

درمورد انتقال آب قطری بااشاره به دوچشمه نزدیک و در دسترس تر کاردرحال انجام است-اعتبار هم دارد و تنها مشکل شرایط جوی است چراکه امسال ریزش باران و نزولات جوی زیاد بوده که این پروژه هم انشالله به اتمام میرسد.

همچنین گازرسانی مجن و جودانه هم امسال به عنوان آخرین شهر استان تمام میشود.

دکتر جلالی در ادامه به بحث کار و اشتغال اشاره کرد و در این رابطه به موکلین خود گفت:به آقای استاندار گفته ام نتیجه گیری قطعی و زود هدف بنده است -حقیقتا بیکاری که موجبات اذیت و آزار تمامی خانواده هاست را باید سریعا کاهش داد -بااراده -موافقت و آماده سازی شرایط واجراسازی پروژه ها.

دکترجلالی یکی از مهمترین پروژه هارا "خودروسازی"عنوان کرد وگفت: ما سرمایه گذار پولدار پیدا کردیم.سرمایه گذار ایرانی-ترک که اینها تا سقف 300میلیون دلار جهت سرمایه گذاری در شاهرود اعلام امادگی کردند.

ایشان همنین در ادامه با تشریح جذب این سرمایه گذار و معضلات بوجود امده در این راه گفت:این سرمایه گذار خودش طراحی خودرو نموده بود اما با صحبت هایی که مابا مسئولین نمودیم باایجاد یک برند خودرو جدید مخالفت کردند-درنهایت ما تلاش کردیم تا سرمایه گذار را راضی کنیم تا همین خط تولید موتور را راه اندازی کند که موافقت هم نمودندکه انشالله اگر مسئولین مربوطه تاخیر نکنندکه تااینجا بسیار هم کوتاهی و تاخیر نمودند قریب به 1000نفر سرکار خواهند رفت.جلالی دراین باره گفت:البته من تذکری هم در این رابطه دارم که خواهم گفت

نماینده مردم شاهرودومیامی نوید یک فعالیت و ایجاد فرصت شغلی دیگری هم دادند و آن ایجاد "پالایشگاه"در شاهرود بخاطر وجود منابع نفتی بود.(ظاهرا سرمایه گذاران در جلسه هم بودند.)ایشان گفتند:قصد این عزیزان ایجاد پالایشگاه در شهر دیگری بود که باخواهش ما قرار شد بخاطر وجود نفت در شهر ما سرمایه گذاری کنند و این عزیزان ظرف مدت 6ماه حاضرند پروژه را به اتمام برسانند.دقیقا سرمایه گذار قبلی هم ظرف مدت 6ماه گفته است که کاررا به سرانجام میرسانیم.خب این دوپروژه نزدیک هزار نیروی متخصص که در شاهرود ما عمده بیکاری برای افراد متخص و تحصیلکرده است را سرکار میفرستد.

متاسفانه اما این عزیزان (سرمایه گذار)خیلی اذیت شدند و دوباره همان حرفهاومباحث گذشته که به ما میگویند این حرفها را نزن ، حرف ما این است که در استان ما تنها بحث,بحث ضعف مدیریت نیست.همین آقای استاندار را بنده معتقدم که بسیار فرد عدالتخواهی است.اما در بدنه استان ما ضعف است.جلالی با ذکر این مطلب که امروز دیگر انتخابات نیست که اگر اینگونه حرفهارا بازگو کنم و بگویند انتخابات است.جلالی گفت:امروز بنده تا 7شب در مرکز استان جلسه داشتم و حرفهای تندی هم زدم و گفتم بیایید درشاهرودومیامی و حتی دامغان مشکل را ببینید.

امروز مرز نارضایتی مردم از کاظم جلالی و امام جمعه و فرماندار در حال عبور است

جلالی با اعلام این مطلب که ضعف ها و مشکلات مردم در شاهرود و شرق استان در حال گذر از کاظم جلالی و مسئولین شهر است گفت:به اقای استاندار گفته ام دیگر بحث اعتراضات مردم از ما رد شده است.باید فکری کرد و نگذاریم که اتفاقی بیفتدوآنهم معضلات در کجا دارد شکل میگیرد؟؟در دارالمومنین-دارالعلماء!

نمیتوانیم بپذیریم که در دارالعلماء ودارالمومنین خبرها نگران کننده است

جلالی گفت:وقتی به مارجوع می کنند تحصیل کردگان-کسانیکه دانشگاه رفته اند و زحمت کشیده اند,وجویای کار هستند-مگر پدرها مادرها چقدر توان دارند که جور فرزندان را بکشند.باید به این معضل نگاه جدی شود.ماازین مطالب و اخباری که گاها میشنویم ناراحت میشویم و ناراحتی مان از جنس ساده انگاری نیست بلکه عقده ای در گلو شده است.خبرها از حالت نگرانی به وضعیتی نگران کننده رسیده است.

من(نماینده)سرمایه گذاررا پیدا می کنم اما از کف دارد میرود

دکتر جلالی در ادامه سخنان خود با ابراز گلایه شدید از برخی سنگ اندازان گفت:سرمایه گذار با من تماس میگیرد که آقای جلالی من تا به کی باید صبر کنم؟خب این سرمایه گذار که دارد از کف میرود.بنده مورد اعتراض واقع میشوم و پاسخگوی این اعتراض کیست؟

مردم پاره تن من هستند و من پاره تن مردم

ایشان همچنین در ادامه گفت منه نماینده مجلس یک سرمایه گذار خوب-یک ترک سنی تازه شیعه شدهءحزب اللهی را پیدا می کنم اما تا به کی میتوان وی را نگه داشت.ایشان افزود:بروید سری به کارخانه داروسازی فردوس بزنید.افتخار می کنید که در شهرتان چنین کارخانه مجهز و بزرگی که داروهای نوترکیب و جدیدرا به بازار میتواند عرضه کندساخته شده و گفته است دهها نفررا میتواند به کار بگیرد-کارخانه گیره 500میلیون تومان اعتبار است.من با مسئولین امر صحبت کردم.اما واقعا سیستم پاس کاری بانکها و دواندن مردم ایراد دارد.این کارخانه معطل مانده.برای پانصد میلیون اعتبار و شروع بکار معطل مانده است.باوجود جلسات مکرر بااستاندار هنوز کار برروی زمین است.نمونه دیگر کارخانه کنستانتره است که فقط با یک مقدار تزریق پول میتواند اشتغالزایی خوبی را موجب گردد.

ما که نماینده ایم وقدرت داریم اینگونه پاس میخوریم ,وای به حال مردم عادی

جلالی با گلایه از سیستم بانکداری گفت:بعضآ با همکاران میگوییم ما که نماینده ایم و قدرت داریم اینگونه از سوی بانکها پاس میخوریم پس وای به حال مردم عادی که در راهروهای بانکها چه میکشند.ایشان ضمن گلایه از مدیریت اینگونه سیستم های بانکی افزود:این سیستم را باید اصلاح کرد.

چه کسی گفته قانون برای نمیشود است؟قانون برای شدن است!

رئیس مرکز پژوهشها گفت:بنده حتی برای برخی مدیران شهر متاسفم که فقط کتاب قانون را در دست گرفته اند-ورق میزنند و به مردم می گویند نمیشود.درحالیکه قانون برای شدن است.چه کسی گفته است نمیشود؟؟قانون برای دفع متجاوز است.برای دفاع است نه برای مردمی که حق خودرا میطلبند.

معنی ندارد در جمهوری اسلامی مدیر 7صبح بیاید 2بعداظهر هم برود

جلالی خطاب به مدیران گفت:معنی ندارد در نظام جمهوری اسلامی مدیر 7صبح بیاید 2بعداظهر هم برود.مدیر کارگر است.باید تا جان دارد کار کند.

تذکر جلالی به اعضای شورای شهر و شهرداری ها:مردم از شما گله مندند

جلالی خطاب به اعضای شورای شهر گفت:برادران عزیز من که همکار من هم هستید.منتخب مردمید.مردم از شما گلایه دارند.مردم کار میخواهند.مراجعات مردم خیلی زیاد شده.در بحث مبلمان شهری-در امور شهرداری-خب این نظام و سازمان کی باید درست شود؟

امروز انسجام و همدلی در شهرستان موجود است

جلالی با بیان این مطلب که جلالی را شما همچون نهالی غرص کردید و خودتان آنرا آبیاری و تنومند نمودید گفت:امروز جلالی یعنی شما.هرچه داریم از شماست.امروز الحمدلله انسجام و همدلی خوبی در شهرستان وجود دارد.پشتیبانی مردمی را داریم.علماء بزرگ شهر یاری گر و پشتیبانمان هستند.جلالی حضور آیت الله اشرفی(حفظه الله)را معنی دار عنوان کرد و گفت:بنده شاگرد شاگرد ایشان هم نیستم و ایشان به سخنان بنده نیازی ندارد.اما حضور ایشان معنی دار است و نشانه حمایت.این جمعیتی که امشب اینجا حاضر گردیده جمعیتی کیفی است.از همه اقشار آدم هست.دانشگاهی-فرهنگی-کارگر-دانشجو-روحانیت همه هستند.اینها نشانه حمایت از فرزندان خودشان است.از بازار-شورا-مسئولان.

اگر بخواهیم بااعتبارات شهرداری شاهرود حرکت کنیم صدسال دیگر هم آباد نمیشویم

شهرداری حق داردکه بااعتباراتش تاصدسال دیگر هم شهر اباد نشود.چرا؟چونکه اعتبار کم و ناچیز است.در مسئله طرح تعریض فلکه و دگرگونی مگر چندمیلیارد اعتبار هست؟هرروز هم بر ارزش املاک افزوده میشود و اگر ده سال پیش مغازه ای را با صدمیلیون میشد خرید امروز ارزش آن چندین برابر شده در حالیکه اعتبار افزوده نشده.باید کمک کرد این کاررا هرچه زودتر ادامه داد.باید ریسک پذیر باشیم.

امروز همه مدیریت پول نیست-فکر (بکر)با دست خالی بیشتر جواب میدهد

 

نماینده شاهرود در ادامه با بیان این مطلب که میتوان از فرصتهای خوبی همچون کال باغزندان و سایر مکانها استفاده بهینه ای کرد گفت:امروز مدیریت تنها با داشتن پول میسر نیست.فکر هم میخواهد.چه بسا بسیاری با دست خالی و تنها با تدبیر به بهترین جاها رسیدند.

تشکیل کارگروهها :شاهرود باید در زمینه مدیریت از همه شهرها سرآمد تر باشد

دکتر جلالی گفت هم اکنون کارگروههای تشکیل دادیم هم در داخل شهرستان هم در خارج از استان و تهران-وظیفه انها رصد و ارزیابی شرایط است.وی افزود امروز باید مدیران تلاش کنند.درزمینه اصلاح مدیران کار باید طوری باشد که شاهرود از همه شهرها سرآمدتر شود.

شاهرود شهر نامداری است-باحیثیت این منطقه  حیثیت شوخی نداریم

جلالی افزود:با حیثیت این شهر نباید شوخی کنیم.نباید با شهری که بزرگان و علماء آنرا با حیثیت ساختند و امروز تحویل ما دادند و اکنون بر بالای دستهای ماست طوری رفتار کنیم که نه تنها بر حیثیت آن نیفزاییم بلکه هرروز موجبات پایین تر رفتن حیثیت و اعتبار ان گردیم.جلالی گفت نباید درباره شاهرود خبرهایی بشنویم که این خبرها اصلا خوشایند نیست.وی افزود:شاهرود با همه جا فرق دارد.مااز اول انقلاب به یادداریم حتی قبل از انقلاب هم بیاد داریم که تعداد زنان بی حجاب اندازه انگشتان دودست نبودند.اما امروز چه؟امروز شاهد چه وضعیتی هستیم؟

بارها فریاد زدیم مسئولان دغدغه فرهنگ سازی داشته باشند-روساومسئولین دانشگاهها تنها به درس و کلاس نیندیشندوتولید فرهنگ کنند

جلالی ضمن گلایه از وضعیت فرهنگی شهر مسئولان شهر را به تولید فرهنگ و فرهنگ سازی توصیه نمود و خطاب به روسای دانشگاهها گفت تنها توجه به مبحث کلاس و درس کافی نیست-تولید فرهنگ و فرهنگ سازی باید دغدغه باشد.آموزش وپرورش هم همینطور-ادارات هم همچنین.

این نظام راحت بدست نیامده-در مزار شهداء هنوز مادران داغدار تکه استخوان فرزندشانند
جلالی با بیان اینکه این نظام و انقلاب راحت بدست نیامده و حاصل خون شهداست گفت:شما مردم خودتان سختی کشیده نظام و انقلابید.هنوز وقتی بر مزارشهداء میرویم مادران داغدار زیادند که بر تکه استخوان مزار فرزندشان نشسته اند.این انقلاب سخت بدست آمده.جلالی باانتقاداز کسانیکه چهارستون بدنشان سالم است و هرروز هم بر سر سفره این انقلابند گفت :امیدواریم انشالله دست در دست هم بگذاریم و تمامی مشکلات را از سرراه برداریم.

منبع خبر : http://khabar273.blogfa.com
دوشنبه ١٩ تير ١٣٩١
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1391/04/23 11:16
3
6
با سلام خدمت شما نماینده ی عزیز میخواستم بدونم آیا جناب دکتر پیگیر کار فرستنده ی دیجیتال شاهرود هم هستند؟؟!!!! سه سال گذشت پس چه شد این فرستنده !!فکر کنم یکی از راه های جلوگیری از بد حجابی جمع آوری ماهواره هاست ویکی از راه های جمع آوری ماهواره ها همین فرستنده ی دیجیتال است ....
کاربر مهمان
1391/04/21 23:37
3
8
یابن الحسن(عج)،تانیایی گره ازمشکل ما وا نشود. آقای جلالی، مشکل شاهرود با حرف حل نمی شود ،مشکلات شاهرود بسیار ریشه ای است،باید اقدام انقلابی کرد ولی حیف..... .شاهرود شهری بر مدار بی مداری در حال حرکت است ومانند اجرام سرگردان آسمانی است.آنرا دریابید.
کاربر مهمان
1391/04/21 16:4
3
9
کو گوش شنوا دکتر ... اما بازم بگو شاید وجدانی به صدا در آمد
کاربر مهمان
1391/04/21 15:4
4
9
قابل توجه استاندار محترم كه بسيار ريلكس و خونسرد تضعيع شدن حقوق مردم شهيد داده شاهرود را به نظاره نشسته است.مرحبا به مسئولين مركز استان.
کاربر مهمان
1391/04/21 1:29
4
11
خسته نباشی دلاور از سخنان شیوایتان، امید در دل ما جهت روزهای بهتر شاهرود قوت گرفته جهت هرچه بیشتر دست در دست هم میدهیم به مهر
کاربر مهمان
1391/04/20 17:6
4
11
سلام، واقعا تشبيه جالبي بود. دكتر جلالي آن شب درست ياد مرحوم حسيني را براي ما زنده كرد
کاربر مهمان
1391/04/20 15:5
4
14
با عرض سلام و خسته نباشید مجدداً عرض میکنم خدا قوت جناب دکتر. دعای خیر تمام مادران دلسوخته این مرز و بوم پشت سر افراد فهیم و دلسوز و فداکار و مدیران لایق و کار آمد ایران اسلامی است. خداوند نگهدارتان
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099