عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > شاهرود در روز قدس


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شاهرود در روز قدس
    دکتر کاظم جلالی در اجتماع پرشور مردم شاهرود در روز قدس ، به تشریح برخی وقایع تاریخی مرتبط با این روز پرداختند .

   

نماینده مردم شهرستانهای شاهرودو میامی اظهار داشتند 34 سال است که با اعلام روز جهانی قدس عملا یک تحول بزرگ در عالم اتفاق افتاده است وبی تردید ما به عنوان پیشقراول نامگذاری این روز ، باید یک تحلیل جامع و دقیقی نسبت به این کار بزرگ و ارزشمند داشته باشیم .

تحولات مربوط به روز  قدس  قبل و بعد  از انقلاب اسلامی
ایشان تحولات مرتبط به روز  قدس را به دو مقطع تاریخی قبل و بعد از انقلاب اسلامی تقسیم کردند و افزودند در قبل از انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی در هر جنگی که با دنیای اعراب وارد شد پیروز گردید و به این مشهور شد که این رژیم شکست ناپذیر است .
علیرغم اینکه در آن مقطع ناسیونالیسم عربی به وجود آمده بود و ارتش های مصر ،سوریه و اردن  بر ضد اسرائیل د رحال جنگ بودند ،رژیم صهیونیستی در همه آن جنگها پیروز گردید و مقاومت اعراب نتیجه ای نداد .
جمال عبدالناصر موضوع ناسیونالیسم عربی را مطرح کرد و کار او دردنیای اعراب گرفت ،عبدالناصر شخصیت کمی نبود ،درباب محبوبیت وی در دنیای عرب همین بس که در  تشییع جنازه او نزدیک به 4 میلیون نفر شرکت کردند ،البته در  تشییع جنازه امام خمینی به واسطه حضوربی نظیر مردم رکورد حضور مردم شکسته شد .
اما  ارتش مصر با این پشتوانه مردمی در مقابل اسرائیل نتوانست مقاومت کند  و پس از رفتن جمال عبدالناصر و روی کار آمدن سادات ، مصری ها در مقابل اسرائیل تسلیم شدند و این معنایش این بود که بقیه دنیای عرب نیز در مقابل اسرائیل تسلیم است .
انورسادات قرارداد کمپ دیوید را امضاء کرد و این مبنایی شد برای ایجاد  روند صلح و سازش با رژیم صهیونیستی و این روند استمرار پیدا کرد و بتدریج کشورهای عربی رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناختند و تصورشان هم این بود که بالاخره رژیم صهیونیستی تا دجله و فرات مرزهای خودش را گسترش خواهد داد .

ادبیات امروز رژیم صهیونیستی نشان از نهایت ذلالت و درماندگی آنها  دارد
رئیس مرکز پژوهشهای مجلس در ادامه به وضعیت فعلی رژیم صهیونیست پرداخت و افزود امروز این رژیم در بدترین شرایط در طول تاریخ موجودیت خود بسر می برد و اگر هر روز عربده            می کشد و تهدید به حمله نظامی می کند یا رئیس جمهور و نخست وزیر آن حرفهای بیهوده به زبان می آورند هر چند در گذشته این گونه سخنان نشان از سرمستی و غرور ناشی از قدرت بود ولی امروزه این نوع ادبیات  همگی نشان از نهایت ذلالت و درماندگی  این رژیم منحوس دارد .
این رژیم که در گذشته به شکست ناپذیری معروف بود و قصد داشت مرزهای خودش را تا دجله و فرات گسترش دهد امروزه در حفظ مرزهای تصنیعی خودش ناتوان مانده و در جنگ 33 روزه نیز  از حزب ا...شکست خورد،حزب الهی که صلاح اصلی آنها ایمان و اعتقاد به ائمه اطهار  و الگو پذیری ازانقلاب اسلامی ایران  و شهدای هشت سال دفاع مقدس وبود.
در داخل فلسطین هم جریان مقاومت با الهام از حزب ا... شکل گرفت البته جریان مقاومت منحصر به حماس نیست و جریانات دیگری نیز از این نوع در داخل فلسطین وجود داردهمه این رویدادها  نشان از  ذلالت رژیم صهیونیستی دارد .

امروز، ایران اسلامی یک قدرت در عرصه جهانی است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود ، در دوران دوقطبی بودن دنیا همه می گفتند هیچ اتفاقی در عالم نمی افتد مگر اینکه شما با یکی از این قطبهای قدرت هماهنگ باشید مگر می شود شما انقلاب کنید وبدون حمایت یک از این قدرتها  به مسیر خود ادامه دهید .
بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی آمریکایی ها  وارد عرصه شدند و بحث نظم نوین جهانی را مطرح کردند رسالت خود را دموکراسی ، مردم سالاری ، حقوق بشر ،اقتصادو ... نامیدند و گفتند همه چیز در دستان ماست و ما حرف اول را در دنیا می زنیم .
یک استراتژیست آمریکایی بنام فرگوسن که نظریات او به تدریج می رود جای نظریات افرادی مانند کسینجر را بگیرد در یکی از آخرین سخنرانی هایش که اخیرا انجام شده اظهار داشته که در هر جای دنیا که ایالات متحده حضور پیدا می کند اصلی ترین رقیبی که در مقابلش می ایستد جمهوری اسلامی ایران است .
برخی از واقعیت ها در مورد قدرت جمهوری اسلامی به صلاح نیست که از تریبون های عمومی اعلام شود اما شما این را بدانید که ما اکنون یک قدرت در عرصه جهانی هستیم و اگر این همه فشار، تحریم و تهدید انجام می شود برای این نیست که ما یک ملت ضعیف ، منزوی و گوشه نشین هستیم چون اگر اینگونه باشد این همه کشور در دنیا وجود دارد چرا برای آنها این توطئه ها نیست ،پس آگاه باشید شما  دارای قدرت هستید .
بعنوان مثال در سوریه آنها توطئه کردند و توطئه آنها ریشه دار است و برنامه آمریکا و رژیم صهیونیستی این بود که در منطقه خاور میانه مقاومت را بشکنند  زیرا محبوبیتی که  حزب ا... لبنان و شخص سید حسن نصرا... در دنیای عرب دارد بی نظیر است .
اینها می خواستند ابتدا از طریق سیاسی جریان  مقاومت را از بین ببرند و در گام اول قطعنامه صادر کردند بعداز آن رفیق حریری را ترور کردند که جنگ خانگی در لبنان بیاندازند که سید حسن نصرا ... این قضیه را بدرستی مدیریت کرد و مانع از آن شد ،جنگ 33روزه را راه انداختند که باز هم حزب ا...پیروز گردید و  این جنگ بشدت روحیه رژیم صهیونیستی را تضعیف کرد .
آنها به این نتیجه رسیدند که باید نفس حزب ا... را خفه بکنند و نفس حزب ا... سوریه است البته ما هم این نکته را قبول داریم که حکومت سوریه نقاط ضعفی هم دارد اما برخی د رداخل کشور گول می خورند و زبان آمریکا و رژیم صهیونیستی می شوند  و شعارهای آنها  را تکرار می کنند اما آیا با آدم کشی می شود در سوریه دموکراسی ایجاد کرد ؟ چرا در بحرین که شیعیان مظلوم که  اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و اینگونه تحت فشار هستند صدای کسی در حمایت از آنها در نمی آید ؟
در سوریه توطئه رسانه ای با محوریت کشورهای استکباری ، توطئه اقتصادی با محوریت قطر و عربستان صعودی ، توطئه نظامی با محوریت ترکیه و توطئه دیپلماسی با محوریت آمریکا در حال انجام است .
البته ترکها در این قضیه اشتباه کردند برادرانی که در ترکیه حکومت می کنند از دوستان ماهستند و برادران اسلامی ما هستند ولی در مورد سوریه اشتباه کردند ، آنها تصور کردند که می توانند مجددا امپراطوری عثمانی را احیا کنند یک تئوریسین آنها را به این اشتباه انداخت و تقاص اشتباهشان را امروز و همچنین در آینده  خواهند داد .

مصر مسیر خودش را پیدا  کرده است
رئیس فراکسیون رهروان ولایت در ادامه اظهار داشت 4 دهه ملت مصررا بخاطر پیمان کمپ دیوید منجمد کردند و به گروگان گرفتنداما امروز چه اتفاقی افتاده که بعد از 4 دهه ملت مصر دستانش باز شده و پرچم تسلیم شدن اسرائیل مقابل اسلام در مصر بالا آمده ؟ این نوید بخش حرکت بزرگی است .
البته برخی در داخل کشور خیلی شتابزده هستند و معتقدند مثلا همین امروز مصر باید صددرصد فلان گونه  باشد که ما به آنها گفتیم شکل گیری انقلاب اسلامی نیز در کشور ما از اول به شکل امروزی نبوده و مدتی در ابتدا ملی گراها آمدند و بعد گروههای دیگر تا به امروز که به وضعیت کنونی رسیده ایم .ملت مصر نیز را ه خودش را پیدا کرده و این مسیر یک مسیر برگشت نا پذیر است .

مقام معظم رهبری بحث خلاء قدرت را مطرح کردند
کشورهای  استکباری جمهوری اسلامی را تحریم کردند که به زانو در بیاید ، جنگ روانی  علیه بازار و اقتصاد ما به راه می اندازند ،برخی را شتابناک  داخل بازارها می فرستند ، یک روز با قیمت دلار بازی می کنند روز بعد  با   دیگر مسائل اقتصادی  کشور ما بازی می کنند .
مقام معظم رهبری غیب گو نیستند ایشان براساس یک دانش و یک فهم همه جانبه نگر که از مسائل دارند و مانند ایشان نمی توان کسی را یافت موضوع خلاء قدرت را مطرح کردند .
بنده زمانی که دانشجوی فوق لیسانس بودم بحث نامه امام خمینی به گورباچف مطرح شد در آن زمان برخی اساتید دانشگاه با تردید به این قضیه نگاه میکردند و می گفتند محال است اتحاد جماهیر شوروی از هم بپاشد ،امام غیب می گوید ؟
ولی دیری نپائید که نامه امام به گوربا چف محقق شد ، و بسیاری انگشت به دهن ماندند که این امام خمینی کیست ؟
پیش بینی های امروز  فرزند خلف امام در راستای پیش بینی های حکمت آمیز امام بزرگوار است و
این را بدانیدکه  آمریکا دیگر آمریکای گذشته نیست این کشور امروز 16 تریلون دلار مقروض            می باشد  قدرت  اقتصادی خانواده ها در آنجا به نسبت  قبل خیلی ضعیف شده است و تعداد زیادی خانه به علت مقروض بودن صاحبان آنها به بانکها  تملیک شده است .
کشورهای اروپایی نیز دچار بحران اقتصادی هستند و مرتبا اشتغال   از دست میدهند .
ملت ما یک ملت برگزیده است و ملتی که دارای رسالت است و 36 سال است که روی پای خود ایستاده ایم و به همین خاطر است که فشارها برروی ما زیاد است .

برخی مشکلات اقتصادی بخاطر سوء مدیریت است
رئیس مرکز پژوهشهای مجلس به قصه گرانی مرغ نیز اشاره کرد وتصریح کردند نباید گرانی مرغ به نام تحریمها و فشار اقتصادی تمام شود زیرا بنیان های اقتصادی ما قوی است .
در جلسه غیر علنی که در مجلس در این خصوص داشتیم مشخص گردید که این گرانی ها بیشتر بخاطر برخی سوء مدیریت ها ست و جبران خواهد شد .
مقام معظم رهبری فرمودند که در اینگونه مسائل بدنبال یقه گیری ، مقصر یابی و ایجاد اختلاف نباشیم چون به نفع کشور نیست .
باید دست در دست هم دهیم چون ملت ایران در آخرین مراحل فتح خود می باشد این سخن را امام و رهبر فرزانه مان مطرح کرده اند .
نماینده مردم شهرستانهای شاهرود و میامی در  ادامه اظهار داشت بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب که که بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند باید ازصنعت گران ، تولید کنندگان و کشاورزان و ... حمایت کنیم.
 البته در این خصوص نباید با برخی قوانین برای کارهای تولید ی تحریم مضاعف بوجود آوریم و توسط بانکها ، بیمه ها و برخی قوانین مالیاتی فشار زیادی رابه صنایع و تولید کنندگان و کشاورزان وارد نمائیم .

صداو سیما تبلیغات کالاهای خارجی را متوقف کند
دکتر کاظم جلالی در ادامه تصریح کرد در شرایط اقتصاد مقاومتی می بایست سعی کنیم بجای کالاهای خارجی ، کالاهای داخلی را مصرف کنیم و صدا سیما نیز د راین شرایط باید تبلیغات کالاهای خارجی را متوقف کند .
ایشان برخی سیاستهای بانکی و پولی کشوررا مطلوب ندانستند و اظهار داشتند در این بخشها نیاز به اصلاحاتی وجود دارد .

قوانین  برای تسهیل در اموراست نه مانع تراشی در انجام امور
رئیس فراکسیون رهروان ولایت در ادامه افزودند  در سطح استان با استاندار و در سطح شهرستان بافرماندار و همچنین امام جمعه محترم بعنوان محوریت  ما  ،صحبت کرده ایم که تلاش کنیم اشتغال موجود را حفظ کنیم و 11 کار را فهرست کرده وبا مدیریت استان و شهرستان صحبت کردم که در خصوص این امور اقدامات لازم انجام گیرد .
بنده بارها به مسئولین گفته ام از قوانین برای سهل کردن کارمردم استفاده شود نه برای سنگ اندازی و مانع تراشی د رکار آنها ،مثلا برای یک سرمایه گذار اینهمه مانع تراشی و سنگ اندازی بیجهت  نکنیم .
نگاه همه مسئولین  باید یک نگاه خدمتگزارانه باشد از عملکرد برخی سازمانها و قسمتها  نارضایتی وجوددارد که بنده نمی خواهم از تریبون روز قدس که یک روز وحدت آفرین است این حرفها مطرح شودلذا اگر مسئولی در کار خود ضعیف است و نارضایتی ایجاد می کند مدیریت شهرستان واستان باید این  مسئول را کنار بگذارند زیرا امروز فشار و مشکلات به اندازه کافی وجود دارد و دلیلی ندارد بخاطر سوء مدیریت فشارهای دیگری بر مردم تحمیل  شود .
دکتر کاظم جلالی در پایان تاکید کردند  خوشرویی و داشتن روحیه خدمتگزاری  از آموزه های دینی ماست و ان شاء ا... مردم هم کمک کنند تا بتوانیم  این مسیر را با عزت و سربلندی به پایان برسانیم .
شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099