صفحه اصلی > خبرهای ویژه  
اخبار > بازدید سفیر ایران در روسیه از جمهوری باشقیرستان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بازدید سفیر ایران در روسیه از جمهوری باشقیرستان
    «کاظم جلالی»، سفیر ایران در روسیه از جمهوری باشقیرستان، بازدید نمود. این خبر در حال تکمیل است

   

ورود سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و هیات همراه به جمهوری باشقیرستان

«کاظم جلالی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در راستای دیپلماسی استانی و گسترش همکاری فیمابین استان‌های ایران با مناطق مختلف روسیه و به دعوت رییس جمهوری باشقیرستان با استقبال وزیر روابط اقتصادی خارجی در تاریخ ۹ مرداد ۱۴۰۱ وارد شهر اوفا مرکز این جمهوری شد.
 در این سفر، علاوه بر ملاقات با «خابیروف»، رییسِ جمهوری باشقیرستان، ملاقات با مفتی اعظم، بازدید از دانشگاه دولتی، نشست تجار و فعالان بخش اقتصادی، بازدید از پارک صنعتی و شرکت‌های صنعتی در حوزه‌های نفت، راهسازی، کمپرسور سازی نیز در دستور کار است.
دیدار سفیر ایران در روسیه با تجار و کارفرمایان جمهوری باشقیرستان

«کاظم جلالی»، سفیر ایران در روسیه در نخستین برنامه خود در سفر به شهر اوفا مرکز باشقیرستان در تاریخ 10 مرداد 1401 با حضور در سالن کنگره اوفا و به میزبانی «مارگاریتا بولیچوا»، وزیر روابط اقتصادی خارجی و مشارکت جمعی از تجار و کارفرمایان اقتصادی و صنعتی این جمهوری دیدار و ظرفیت‌های اقتصادی ایران و باشقیرستان را بمنظور توسعه همکاری مرور کردند.
مارگاریتا در ابتدای جلسه، روابط دو طرف را مثبت و در حال توسعه برشمرد و ابراز امیدواری نمود تا با برنامه ریزی صحیح،  رتبه دهم ایران در میان شرکای این جمهوری ارتقا یابد.
جلالی نیز سفر متقابل روسای جمهور دو کشور طی سال‌جاری میلادی را بعنوان بستری به منظور تبادل هیات های اقتصادی و توسعه اقتصادی، تجاری و صنعتی برشمرد و آمادگی سفارت را به منظور ایجاد ارتباط مستقیم با شرکای تجاری در ایران اعلام نمود.
در این جلسه تعدادی از مدیران شرکت‌های فعال در حوزه صادرات چوب، غلات، روغن، تجهیزات نفت و گاز و... نیز به ظرفیت‌های خود جهت همکاری با ایران اشاره نمودند.

بازدید سفیر ایران در روسیه از کارخانه تولید کامپوزیت استکلونیت جمهوری باشقیرستان

«کاظم جلالی»، سفیر ایران در روسیه در ادامه برنامه‌های روز اول سفر خود به باشقیرستان، از کارخانه تولید کامپوزیت استکلونیت بازدید کرد. این کارخانه در سال 1961 میلادی تاسیس گردید و فعالیت آن در تولید پارچه‌های الیاف شیشه ای و مواد کامپوزیت می‌باشد که در جاده سازی، ساختمان‌سازی و صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدیران این شرکت اعلام کردند که تعدادی از محصولات تولیدی این شرکت در بخش عایق بندی لوله‌های نفت و گاز را به ایران صادر نمودند و آماده توسعه همکاری‌ها با شرکت‌های فعال ایرانی در حوزه نفت و گاز می‌باشند
بازدید سفیر ایران در روسیه از کارخانه کمپرسورسازی اوفا
«کاظم جلالی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در تاریخ 10 مرداد از کارخانه کمپرسورسازی اوفا بازدید کرد. این کارخانه که در سال 2011 تاسیس شده، سازنده کمپرسورهای مربوط به حوزه استخراج و تولید نفت و گاز فعال است. علاوه بر آن کمپرسورهای مربوط به ایستگاه سوخت گیری گاز خودرو نیز در این کارخانه تولید می‌شود. یکی از مزیت‌های تولیدات این کارخانه ساخت کمپرسورهای متحرک و ثابت است‌.


دیدار کاظم جلالی با رییس جمهور و وزرای جمهوری باشقیرستان

«جلالی»، سفیر ایران در روسیه در دومین روز سفر خود به اوفا در تاریخ 10 مرداد با «رادی خابیروف» رییسِ جمهوری باشقیرستان، نخست وزیر، معاونین نخست وزیر و وزرای اقتصادی و صنعتی در محل ساختمان دولت دیدار و در خصوص راه‌های توسعه همکاری تجاری و اقتصادی بین این جمهوری و ایران تبادل نظر نمود.
جلالی ضمن اشاره به سفر متقابل روسای جمهور دو کشور و اهتمام رهبران ایران و روسیه به توسعه روابط در عرصه های مختلف، بر آمادگی ایران جهت همکاری در حوزه‌های تجاری، صنعتی، فناوری، کشاورزی، لجستیک، ایجاد پرواز مستقیم تهران-اوفا و ... تاکید نمود. خابیروف در این جلسه اظهار داشت که ما ایران را به عنوان دوست نزدیک خود می‌بینیم و علاقه زیادی به تاریخ و سنت ایران داریم و به منظور آشنایی با ظرفیت های مختلف ایران، طبق برنامه در اکتبر سالجاری در راس هیاتی دولتی و شرکت‌های بخش به ایران سفر می‌کنیم. در این سفر در نظر داریم تا با یک استان قرارداد خواهرخواندگی منعقد نماییم.
در پایان این دیدار طرفین توافق نمودند به منظور پیگیری توافقات انجام شده کارگروهی بین سفارت و این جمهوری تشکیل گردد.ملاقات سفیر ایران در روسیه با رئیس اداره معنوی منطقه ای مسلمانان جمهوری باشقیرستان و عضو هیئت مرکزی روحانیت روسیه
«کاظم جلالی»، سفیر ایران در روسیه در تاریخ ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۱ در غیاب « طلعت تاج»، مفتی اعظم باشفیرستان که در ماموریت کاری بودند، با «محمد تاج الدین»، رئیس اداره معنوی منطقه‌ای مسلمانان جمهوری باشقیرستان و عضو هیئت مرکزی روحانیت روسیه  دیدار نمود.
 در این ملاقات که در مسجد جامع اوفا انجام شد طرفین درخصوص وضعیت جوامع مسلمان این جمهوری به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
در پایان این دیدار، جلالی از دانشگاه جدیدالتاسیس اسلامی اوفا بازدید کرده و با روند آموزش در این موسسه آموزشی آشنا شد.

دیدار سفیر ایران در روسیه با روسای جمهوری‌های باشقیرستان و کالمیکیا
«کاظم جلالی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، در جریان سفر به جمهوری باشقیرستان با «خابیروف» رییس جمهوری این منطقه و «خاسیکوف»، رییس جمهور منطقه کالمیکیا در  تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ در ساختمان دولت باشقیرستان دیدار نمود و در این دیدار مشترک با این دو روسای جمهوری، طرفین در زمینه همکاری‌های فیمابین در بخش‌های تجاری، کشاورزی، صنعتی و علمی-دانشگاهی بحث و تبادل نظر نمودند. خاسیکوف از فرصت حضور خود در اوفا،  موضوعات همکاری با ایران از جمله سفر به تهران را مورد بررسی قرار دارد.«کاظم جلالی»، سفیر ایران در روسیه پس از اتمام دیدار خود با رییس جمهوری باشقیرستان، از مرکز مدیریت دولتی این جمهوری بازدید نمود.
در این مرکز دولتی، به شرکت هایی که تا سقف صد میلیون روبل در  پروژه‌های این جمهوری سرمایه گذاری نمایند، خدمات حقوقی و اداری ارائه می‌شود و آن شرکت را همراهی می‌نماید. علاوه بر آن، شهروندان این جمهوری می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی موضوعات خود را در خصوص چالش‌های شهری با این مرکز در میان بگذارند.
سه شنبه ١١ مرداد ١٤٠١
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099