صفحه اصلی > تمام اخبار 
اخبار > بررسي بودجه 97 با حضور دكتر جلالي و روساي سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بررسي بودجه 97 با حضور دكتر جلالي و روساي سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات
    بودجه سال 97 کل کشور با حضور دكتر محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، دكتر عادل آذر رییس دیوان محاسبات و دكتر کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش های مجلس یکشنبه 24 دی ماه در مجلس شورای اسلامی بررسی می شود

   

 اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه 24 دی ماه وضعیت بودجه 97، ویژگی ها، چالش ها و مشکلات این لایحه را بررسی می کنند.

وی با اشاره به این که این جلسه به طور کامل به این موضوع اختصاص می یابد افزود: محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، عادل آذر رییس دیوان محاسبات و کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش های مجلس در این جلسه در مورد ویژگی ها و مشکلات لایحه بودجه سال 97 کل کشور سخنرانی می کنند.

وی گفت: در این جلسه جمعی از نمایندگان مجلس به قید قرعه سخنرانی کرده و نظرات خود را در مورد لایحه بودجه سال 97 کل کشور بیان می کنند.

به گزارش روزجمعه ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را 19 آذر به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم جهت بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

رییس جمهوری در زمان تقدیم لایحه بودجه سال آینده اظهارداشت: اگر بخواهم بودجه سال آینده را در یک جمله خلاصه کنم این است که بودجه سال 97 بودجه ای برمبنای اشتغال فراگیر و رفع فقر و ایجاد عدالت است، همچنین سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آینده 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است.

در لایحه بودجه سال آینده، منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، افزون بر چهار میلیون و 249 هزار میلیارد ریال است.

بودجه عمومی نیز شامل دو بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت می شود.

در لایحه بودجه سال 97 پیشنهاد شده است در سال آینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها منحل و وظایف آن از طریق صندوق رفاه اجتماعی در زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود و همچنین مکانیزم اعطای یارانه‌ها تغییر خواهد کرد و یارانه نقدی تنها به افرادی پرداخت می‌شود که نیازمندی آنها برای نهادهای رفاهی کشور ثابت شود.

هم اکنون لایحه بودجه سال 97 کل کشور در کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی است.
شنبه ١٦ دی ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099