صفحه اصلي > تمام اخبار > آرشيو اخبار 
اخبار > دوران دفاع مقدس را نبايد وارد بازي‌هاي سياسي و حزبي كرد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دوران دفاع مقدس را نبايد وارد بازي‌هاي سياسي و حزبي كرد
    رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با بيان اينكه نبايد از جنگ استفاده ابزاري كرد، گفت: نبايد دوران دفاع مقدس را وارد دسته‌ها و بازي‌هاي سياسي و جناحي و حزبي كرد.

   

 دكتر كاظم جلالي در مراسم رونمايي از كتاب گنج پنهان شامل خاطرات جمعي از رزمندگان رزمندگان در دروان دفاع مقدس در فرهنگسراي انقلاب، با تبريك اعياد خجسته ربيع‌الاول دوران دفاع مقدس را يكي از پرافتخارترين دوران انقلاب اسلامي دانست و گفت: با خواندن كتاب گنج پنهان و مطالعه خاطرات عزيزان و مطالعه چرايي حضور مردم در صحنه‌هاي مختلف انقلاب به ويژه حضور در جبهه‌هاي جنگ تحميلي و عشق و ارادت به امام راحل (ره) و جذب به سمت ايشان به اين نتيجه مي‌رسيم كه برنده ترين سلاح اخلاق، صداقت و سادگي است.

نماينده مردم تهران، شميرانات، ري، اسلامشهر و پرديس در مجلس با بيان خاطرات شهيدان حقيقت و دماوندي از منطقه شاهرود، گفت: آنقدر اخلاق و منش اين شهيدان خوب بود كه انسان را به سمت خود جذب مي‌كرد.

وي افزود: نخستين درسي كه ما مسئولان كشور بايد بياموزيم اين است كه بايد به اخلاق و منش خوبي گذشته برگرديم، همان اخلاقي كه پيامبر اكرم (ص) با آن قلب‌ها را فتح كرد.

دكتر جلالي با بيان اينكه متاسفانه امروز از مرزهاي اخلاق و تواضع دور شده‌ايم، يادآور شد: ما از مسير اخلاق به دين ورود پيدا كرديم و در اين مسير در جبهه و دوران دفاع مقدس تعميق يافتيم و در همين دوران مفاهيم دين و اخلاق را به خوبي درك كرديم.

وي با بيان اينكه به غير از دوران دفاع مقدس هيچ‌گاه نمي‌توانستيم مفاهيم اخلاق، شهادت و ايثارگري را به اين خوبي درك كنيم، گفت: انسانيتي كه در وجود يك فرد گسترش پيدا مي‌كند با تعميق مفاهيم ديني و مفهوم ايثار و از خود گذشتگي متبلور مي‌شود.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينكه نبايد از جنگ استفاده ابزاري كرد، خاطرنشان كرد: جنگ و دوران دفاع مقدس متعلق به همه ملت ايران است.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس تاكيد كرد: جنگ تحميلي و دوران دفاع مقدس يك مفهوم گسترده عمومي است و نبايد آن را وارد دسته‌ها و بازي‌هاي سياسي و جناحي و حزبي كرد.

وي افزود: يكي از مصيبت‌هاي دوران اين است كه برخي كه در جنگ تحميلي نبودند بعدها داعيه‌دار جنگ شدند.

دكتر جلالي با تاكيد براينكه بايد افتخارات و حماسه‌هاي دوران دفاع مقدس را براي نسل‌هاي بعد و هميشه تاريخ به يادگار بگذاريم، توضيح داد: بايد از عزيزاني كه قلم به دست مي‌گيرند و خاطران دوران دفاع مقدس را به نگارش در مي‌آورند، تقدير و تشكر كرد.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با بيان اينكه پيام جنگ، پيام محبت و جذب قلوب ملت بود، تصريح كرد: امروز اميدواريم بتوانيم با همراهي هم، با وحدت، اتحاد و تبعيت از رهبر معظم انقلاب اين مسير را تداوم ببخشيم.

شايان ذكر است در ادامه اين مراسم دكتر جلالي به همراه زهرا ساعي نماينده مردم تهران در مجلس از کتاب «گنج پنهان» كه شامل مستندات و خاطرات رزمندگان عملیات خیبر است و قطعه موسیقی «گنج پنهان» رونمايي كردند.

گفتني است در اين مراسم جمعی از فرماندهان و جانبازان دوران دفاع مقدس، حجت‌الاسلام محسن حسینی، حجت‌الاسلام عبدالله توانا، حجت‌الله درخشنده، کیوان رهبر و مجتبی راسخ حضور داشتند.

شايان ذكر است اثر موسیقایی «گنج پنهان» ساخته آرش چاکری و تنظیم‌شده توسط پیمان ملکی، به مجاهدت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس می‌پردازد.

گفتني است مجموعه داستان کوتاه «گنج پنهان» که با محوریت خاطرات رزمندگان عملیات خیبر و به همت ابوالفضل درخشنده نگاشته شده، دو بخش مستندات عملیات خیبر و داستان‌هایی براساس خاطرات و مستندات دوران دفاع مقدس را شامل می‌شود.

شايان ذكر است در كتاب گنج پنهان، داستان‌هایی از لیلی فیروز، صبا منصور دهقان، منیژه قاسمی، فاطمه میرصانع، شکوفه عمویی تبریزی، الناز نجفی، اشرف چیره‌دست، فاطمه سلیمانی ازندریانی، مریم قدیانی، فاطمه عبدالمحمدی، مرضیه اسلام‌بیگی، هما ناعمی، افسانه طباطبایی مدنی، سودابه کاظمی، زهرا گنجی، شهربانو سادات افتاده، فاطمه حاجی ملاباقری، نسرین صالحی، سعیده آقاابراهیمی سامانی، نسترن فرخه، مرضیه کریمی، میترا اصانلو، عادله صمدی‌زاده، مرجان حسن‌نژاد، زهرا سادات زمانی، صدیقه دادبود، محمدمهدی درخشنده، مهتاب درخشنده، و ثمین سعیدی راد منتشر شده است.دوشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099