صفحه اصلی > تمام اخبار > آرشيو اخبار 
اخبار > ایران بر برنامه ریزی های اتحادیه بین المجالس جهانی تاثیرگذار خواهد بود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

ایران بر برنامه ریزی های اتحادیه بین المجالس جهانی تاثیرگذار خواهد بود
    عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با نایب رئیسی ایران در کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی، تاثیر بسزایی در برنامه ریزی این اتحادیه و بحران های منطقه و جهان خواهد داشت.

   

خانه ملت نوشت؛
مجتبی ذوالنوری با اشاره به نایب رئیسی ایران با انتخاب دكتر جلالي در کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی اظهار داشت: اتحادیه بین المجالس جهان جایگاه مهمی است که هیات های پارلمانی هر کشوری تلاش دارد در آن عضو شود و اکنون که ما عضو هیات رئیسه کمیته اجرایی هستیم می توانید در برنامه ریزی محتوایی اجلاس ها تاثیرگذار باشیم.

نماینده مردم قم درمجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: کمیته اجرایی برنامه های اتحادیه را تعیین می کند و حضور ایران در هیات رئیسه کمیته اجرایی می تواند در سهم و نقش کشورها و نحوه اداره و پیگیری مسائل اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه هیات رئیسه کمیته اجرایی به کشورهای مختلف سرکشی می کند، عنوان کرد: بعد از سرکشی ها این کمیته باید گزارشی در اجلاس سالیانه ارائه دهد که می تواند در حل بحران منطقه و جهان تاثیرگذار باشد.

این نماینده مجلس افزود: ایران می تواند با حضور در هیات رئیسه کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس در زمینه تروریست، سلاح کشتار جمعی، داعش و جریان های تاکفیری فعال شود و به دخالت غربی ها در منطقه خاورمیانه و کشورهای همسایه اشاره کند.

ذوالنور به عواملی که باعث شد ایران در ترکیب هیات رئیسه کمیته اجرایی قرار گیرد اشاره کرد و گفت: این مسئله هم به قرعه انجام می شود و هم به دلیل رایزنی های قوی نمایندگان پارلمان با کشورهای دیگر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران در اجلاس سوئیس بسیار قوی حاضر شد و همین حضور موثر باعث شد که کرسی در هیات رئیسه کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی کسب کند.
چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099