صفحه اصلی > تمام اخبار > آرشيو اخبار 
اخبار > از ظرفیت نایب رئیسی كميته اجرايي بین المجالس جهانی برای همگرایی پارلمان های دنیا استفاده کنیم


نسخه چاپي  ارسال به دوست

از ظرفیت نایب رئیسی كميته اجرايي بین المجالس جهانی برای همگرایی پارلمان های دنیا استفاده کنیم
    عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید به نایب رئیسی در کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی نگاه تشریفاتی داشته باشیم.

   

خانه ملت؛ علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نایب رئیسی ایران با انتخاب دكتر جلالي در کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی اظهار داشت: بین المجالس جهانی سازمان بسیار مهمی است که ظرفیت های قابل توجهی در جهت همگرایی و هماهنگی بین پارلمان های دنیا دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه جمهوری اسلامی ایران عضو سازمان بینالمجالس بود اما تا کنون در ترکیب هیات رئیسه آن حضور نداشت و اکنون می توانیم از این موقیت برای افزایش همگرایی پارلمان های جهانی استفاده کرد.

وی گفت: از سوی دیگر موقعیت مناسبی است که مواضع جمهوری اسلامی معرفی شود و فضا به سمت اقدامات حرفه ای در حوزه قانون گذاری و سیاسی تغییر کند.

این نماینده مجلس تاکیدکرد: لازم است برای اینکه نایب رئیسی ایران در اتحادیه بین المجالس جهانی اثر بسزایی داشته باشد از مشاورها و کارشناسان خبره استفاده و همچنین ظرفیت گروه های دوستی پارلمانی در حاشیه اتحادیه بین المجالس جهانی دیده شود.

رحیمی به عواملی که باعث شد ایران کرسی نایب رئیسی کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی را کسب کند اشاره کرد و گفت: دیپلماسی فعالی جمهوری اسلامی ایران در سه سال گذشته و تلاش نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی باعث شد که همه جهان متوجه شوند گفتمان ایران گفتمان صلح و هگرایی است و ایران هراسی بی اساس است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توصیه می شود که به این موقعیت تشریفاتی نگاه نشود و با کمک گرفتن از کارشناسان از این فضا برای همگرایی پارلمان های جهان و معرفی گفتمان ایران استفاده شود.

چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099