صفحه اصلی > تمام اخبار > آرشيو اخبار 
اخبار > قرائت بیانیه پایانی اجلاس تروئیکای کشورهای اسلامی؛ کشورها، جابجایی سفارت به قدس را تعلیق کنند


نسخه چاپي  ارسال به دوست

قرائت بیانیه پایانی اجلاس تروئیکای کشورهای اسلامی؛ کشورها، جابجایی سفارت به قدس را تعلیق کنند
    اعضای تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در بیانیه پایانی خود که توسط دکتر جلالی قرائت شد، تاکید کردند: تصمیم دولت آمریکا در مساله قدس و فلسطین یک تجاوز آشکار به حقوق غیرقابل چشم پوشی ملت فلسطین به شمار می آید.

   

 دکتر کاظم جلالی نایب رییس اتحادیه بین المجالس جهانی در پایان نشست تروئیکای کشورهای اسلامی در سخنانی، اظهار کرد: امروز ابتدا کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی تشکیل جلسه داد و نمایندگانی از کشورهای الجزایر، فلسطین، چاد، اندونزی، اردن، سنگال، عراق، ترکیه، مالی و ایران سخنرانی کرده و نظرات خود را ارائه کردند. محکومیت شدید تصمیم رییس جمهور آمریکا در تجاوز آشکار به حقوق ملت فلسطین و دفاع از قدس و همچنین درخواست تحریم رژیم صهیونیستی از سوی پارلمان های کشورهای اسلامی در بیانیه این اجلاس مورد تاکید قرار گرفت.

دکتر جلالی در پایان، بیانیه اجلاس تروئیکای کشورهای اسلامی را قرائت کرد.

اعضای ترویکا در بیانیه پایانی نشست ترویکا روسای بین المجالس اسلامی تاکید کردند که به صورت قاطع و غیر قابل گذشت، تصمیم دولت آمریکا را رد کرده وآن را یک تجاوز آشکار به حقوق غیر قابل چشم پوشی ملت فلسطین به شمار آوردند.
نشست تروییکا روسای بین المجالس اسلامی دقایقی پیش با قرائت بیانیه پایانی به کار خود خاتمه داد.

متن بیانیه این به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
در پاسخ به تصمیم دولت ایالات متحده آمریکا در مورد به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی، اجلاس ترویکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به دعوت کریمانه مجلس شورای اسلامی ابران در تاریخ ۲۰۱۷/۱۲/۱۸ مطابق با ۱۳۶۹/۹/۲۷ هحری شمسی و ۲۹ ربیع الاول ۱۴۳۹ هجری قمری در تهران تشکیل جلسه داد.

جناب آقایان :
- دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران (رئیس دوره سیزدهم)، - جناب آقای اسحق سیدی به رئیس محلس ملی مالی (رئیس دوره دوازدهم)، - جناب آقای دکتر سلسم الحبوری رئیس محلس نمایندگان عراق (رئیس دوره یازدهم)، در این اجلاس شرکت داشتند و همچنین اعضای شرکت کننده در کمیته فلسطین و جمعی از سفرای کشورهای اسلامی مقیم تهران در این اجلاس حضور یافتند. این اجلاس به ریاست جناب آقای دکتر علی لاریجانی و با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز به کار کرد. و سپس جناب
آقای پروفسور محمود ارول قلیچ دبیرکل اتحادیه به حاضران خوش آمد گفت:
و آنگاه سه رئیس محترم مجلس سخنان بسیار مهمی را در این زمینه ایراد کردند که متن سخنان ایشان به عنوان سند اجلاس ضمیمه دیگر اسناد خواهد شد.

بیانیه پایانی اجلاس
۱- اعضای ترویکا بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه که همزمان با اجلاس ترویکا در تهران تشکیل شد را مورد تایید قرار داده و آن را به عنوان سند مکمل این بیانیه پیوست کردند.

۲- اعضای ترویکا به صورت قاطع و غیر قابل گدشت، تصمیم دولت آمریکا را رد کرده وآن را یک تجاوز آشکار به حقوق غیر قابل چشم پوشی ملت فلسطین به شمار می آورند. این تصمیم یک اقدام باطلی است که احساسات همه مسلمانان ، مسیحیان و آزادیخواهان جهان را جریحه دار ساخته است.

۳- اعضای ترویکا تاکید کردند که ضرورتا باید از مبارزات مستمر ملت فلسطین حمایت همه جانبه به عمل آید و مقاومت در همه ابعاد آن حق قانونی برای تحقق حقوق قانونی ملت فلسطین است. بازگشت آوارگان و برقراری دولت فلسطین به پایتختی قدس در رأس این حقوق قانونی قرار دارد.

4-ترویکا از اتحادیه بین المجالس جهانی میخواد تا عضویت کنیست رژیم صهیونیستی را لغو کند.

۵- ترویکا بر ضرورت آزادی هرچه سریعتر همه فلسطینیهای ربوده شده و یا آنانی که در زندانهای رژیم صهیونیستی به سر میبرند و یا کسانی که به صورت اداری توقف شده اند به ویژه اعضای پارلمان فلسطین، تاکید کرد.

۶- ترویکا از کشورهای عضو که روابط سیاسی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی برقرار کرده اند می خواهد که تا لغو تصمیم نادرست ایالات متحده در مورد جابه جایی سفارت خود به قدس ارتباطات مذکور را تعلق نمایند.

۷- ترویکا از همه مجالس عضو اتحادیه می خواهد تا به صورت فعال و موثر در سیزدهمین اجلاس روسای مجالس حضور یابند که شعار آن قدس خواهد بود و در تاریخ 17-13 ژانویه آینده در تهران برگزار خواهد شد.
سه شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099