عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > دیدارم با وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دیدارم با وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری
    .

   

روز یکشنبه نهم  مردادماه ملاقات مفصلی با جناب آقای دکتر دانشجو وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری داشتم و در خصوص موضوعات مختلف که ذیلاً گزارش آن می آید با ایشان سخن گفتم.

1-      اولین موضوعی که از ناحیه اینجانب مطرح شد مقوله ی صنعتی ماندن یا جامع شدن دانشگاه صنعتی شاهرود بود. در جلسه قبلی که با ایشان داشتم مقرر شده بود که بررسی دقیقی بر روی این موضوع انجام شود. در این جلسه به ایشان گفتم که بر اساس گزارشات مسئولین دانشگاه که عمده ی آنان اعضای هیئت علمی و شورای دانشگاه صنعتی شاهرود هستند با تغییر نام آن به دانشگاه جامع مخالفند. از طرف دیگر مسئولین و بخش زیادی از مردم شاهرود خواهان ایجاد رشته های علوم انسانی در دانشگاه صنعتی شاهرود هستند تا هم جوانان شاهرودی بتوانند در این دانشگاه تحصیل نمایند و هم متخصصین شاهرودی در سایر رشته ها به عنوان عضو هیئت علمی جذب شوند. همچنین در ادامه افزودم که ما جز تعالی شهرستان و رشد و شکوفایی دانشگاه  به چیز دیگری نمی اندیشیم.

پس از توضیحات مفصل اینجانب وزیر  محترم علوم تحقیقات و فناوری اینگونه جمع بندی کردند که دانشگاه شاهرود کماکان صنعتی باقی بماند و وزارت علوم مجوز ایجاد یک پردیس علوم انسانی را به دانشگاه صنعتی شاهرود اعطا نماید و رشته های متعدد علوم انسانی در این پردیس دایر شود.

بنده در همان جا نامه ای به وزیر محترم علوم نگاشتم و ایشان نیز در حاشیه خطاب به آقای دکتر حسنی مرقوم فرمودند که «با ایجاد پردیس علوم انسانی موافقت گردد.»

همچنین وزیر محترم در ادامه اشاره کردند که به آقای دکتر مرادزاده بگوئید که همه رشته های صنعتی را به پردیس جدید منتقل نمایند و پردیس موجود (قدیم) را به علوم انسانی و علوم پایه اختصاص دهند. بدین ترتیب فکر کنم دغدغه های همه دوستان چه صنعتی ها و چه کسانی که خواهان ایجاد رشته های متنوع علوم انسانی بودند رفع می شود.

2-      از ایشان از طرف خود و ریاست محترم دانشگاه دعوت کردم تا پس از ماه مبارک رمضان جهت افتتاح پروژه های پردیس دو به شاهرود سفر نموده و ضمن افتتاح آن پروژه ها جلسه هیئت امناء دانشگاه نیز در شاهرود برگزار شود که پذیرفتند. بحمد الهی امروز شاهرود به یک شهر دانشگاهی تبدیل شده و با احداث پردیس های مختلف دانشگاه صنعتی، آزاد، پیام نور و علوم قرآنی وضعیت بسیار مناسبی یافته است. البته با تبدیل دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه و ساخت و سازهای آن و آغاز پردیس جدید این دانشگاه، شاهرود به یک قطب پزشکی هم در کشور تبدیل خواهد شد.

3-      در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و رشته های جدیدی که در پی آن هستیم نیز وزیر محترم دستور مناسبی صادر فرمودند.

4-      در خصوص دانشگاه پیام نور واحد شاهرود نیز ضمن ارائه گزارش مفصل خواهان ایجاد دوره کارشناسی ارشد جهت رشته های اقتصاد، ریاضی، تاریخ، فلسفه، مدیریت، کشاورزی (علوم دامی) شدیم که در ذیل نامه ارائه شده مرقوم فرمودند که «جناب آقای دکتر حسنی نهایت همکاری صورت گیرد و مساعدت شود.» رونوشتی نیز جهت جناب آقای دکتر زیاری از این دستور ارسال شد.

5-      در خصوص دانش آموزان محترم منطقه طرود و سهمیه آنان جهت دانشگاه که در منطقه 2 جای گرفته اند مفصل صحبت شد. وزیر محترم در حاشیه نامه ارائه شده مکتوب فرمودند که « جناب آقای دکتر سرورالدین، موضوع را شخصاً بررسی فرموده و راهکار مناسب ارائه فرمائید.» و دفتر خودشان را نیز موظف به پی گیری نمودند.

6-      از آن جا که وزیر محترم علوم اعلام کرده بودند که به چند دانشگاه کشور مجوز واحد بین الملل خواهند داد که بتوانند از کشورهای دیگر دانشجو جذب نمایند، بنده از ایشان تقاضا کردم که مجوزی را به دانشگاه صنعتی شاهرود در این خصوص اعطاء نمایند که موافقت کلی کرده و منوط شد به تقاضای ریاست محترم دانشگاه و پی گیری ایشان که امیدوارم جناب آقای دکتر مرادزاده با سرعت پی گیری نمایند.

دوشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/09/05 10:21
2
3
جناب آقای دکتر می خواستم بابت زحمتی که کشیدین و یک رئیس با درایت برای پارک علم و فناوری استان سمنان انتخاب کردین از شما تشکر کنم اخیرا صحبت شده ایشان را برای ریاست سازمان ملل متحد کاندید کنن چون زمان زیادی بنده خدا صرف ارائه راهکارهای اساسی برای پیشرفت امور پارک کردن از جمله اقدامات اساسی برگزاری دوره آیین نگارش برای کارکنان ایجاد شبکه نامه نگاری دستی بین کارمندی ایجاد چرخه بی پایان تصمیم گیری و در نهایت حذف یا مسکوت ماندن موضوع از سیستم حذف کارشناسان از سیستم تصمیم گیری و اتخاذ تصمیم توسط گروه نخبه 5 نفری مدیریت و اقدامات بسیار زیادی که واقعا امکان لیست کردن آنها در اینجا نیست بازهم مراتب تشکر خود را اعلام می داریم
کاربر مهمان
1390/06/18 14:13
1
2
با سلام .بسیار بسیار متشکر از جناب آقای دکتر جلالی به خاطر زحمات ایشان در حوضه ی دانشگاه صنعتی شاهرود .از خداوند متعال توفیق روز افزون برای شما دارم.
کاربر مهمان
1390/05/19 14:17
2
0
جالبه که این همه مسائل مربوط به دانشجو وجود داره و کوچکترین نظر خواهی از دانشجویان صورت نمیگیره.واقعا متاسفم.مسئولین دانشگاه که دشمن دانشجو هستند.ولی شما که نماینده دانشجو ها هم هستین چرا به نظرات دانشجویان اهمیت نمیدید؟ در کل برای سیستم مدیریتی دانشگاه متاسفم.
کاربر مهمان
1390/05/18 10:4
2
0
چند روز قبل وقتی شنیدم که تعداد قابل توجهی از اساتید دانشگاه صنعتی به خاطر تغییر نام دانشگاه به جامع در حال رفتن از این دانشگاه و شهرستان هستند خیلی ناراحت شدم و با خود گفتم که یکی از کارهای خوب دکتر رجبی را جناب دکتر جلالی خراب کرد. اما امروز خوشحال شدم که دکتر جلالی خواسته دانشگاهیان شاهرود را در کنار خواسته مردم پی گیری نموده است. خداوند پاداش زحمت هایتان را بدهد.
کاربر مهمان
1390/05/11 18:35
2
1
آقای دکتر خداقوت و خداوند عزت و سربلندی بی نهایت به شما عنایت فرماید .
کاربر مهمان
1390/05/11 14:14
1
0
خسته نباشید آقای دکتر خداوند به شما خیر دهد. آقای جلالی حضرتعالی وزنه مهمی برای شاهرود هستید و به تنهایی قادر هستید همه امور و مسائل را رتق و فتق کنید منوط به اینکه بیشتر وقت بگذارید
کاربر مهمان
1390/05/11 14:13
2
2
خوش به حال شاهرودی ها با این نماینده با درایتی که دارند با وزیر دیدار میکند خبر های خوش آن را به سرعت به مردمش اعلام میکند ولی ما مهدی شهریهای بدبخت نه از خود نماینده داریم نه مدیران بومی داریم به همین علت بیش از 3 سال از تصویب بیمارستان آنهم فقط 64 تختخوابی می گذرد ولی هنوز نه تنها کلنگ زنی نکرده اند بلکه هنوز زمین ان نیز مشخص نشده است ویا قدمت دانشکده تربیت دبیر مهدی شهر که تبدیل به علوم تربیتی شد به اندازاه دانشگاه دامغان است ولی آلان دانشگاه دامغان را ببینید در چه وضعیتی است و دانشکده ما را ببینید قدر این نماینده را بدانید
کاربر مهمان
1390/05/10 19:12
1
2
هزار آفرین و درود بر شما آقای دکتر .
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099