عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

صفحه اصلی > روز نوشته ها 
اخبار > خردادماه90


نسخه چاپي  ارسال به دوست

خردادماه90
    ...دو جلسه جهت کک، دو جلسه جهت فولاد و دو جلسه جهت ذوب داشتیم و تصمیمات مناسبی اتخاذ کردیم. در خصوص کک مقرر شد...

   

1-      به مناسبت سوم خرداد ماه در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه امیرکبیر حضور یافته و سخنرانی کردم.

2-   همچنین روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه به شهر نکا سفر کرده و در جمع مردم بزرگوار آن منطقه سخنرانی نمودم.

3-      پنج شنبه پنجم خردادماه در برنامه تلویزیونی سپهر سیاست شرکت کردم.

4-      شنبه هفتم خردادماه با وزیر محترم نیرو و معاونین ایشان در خصوص نیروگاه شاهرود جلسه داشتم. جلسه مفیدی بود و در آن جلسه توضیح داده شد که نیروگاه شاهرود 2 واحد گازی بعلاوه یک واحد بخار به ظرفیت پانصد مگاوات می باشد و نیروگاه سمنان نیز دقیقاً با این ظرفیت است. این جلسه در پی سوال من از وزیر نیرو در خصوص نیروگاه شاهرود بود.

5-      در همه جلسات مجلس شورای اسلامی و نشست های کمیسیون شرکت داشتم و مجدداً به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی انتخاب شدم.

6-      با برخی مقامات خارجی از جمله معاون قائم مقام وزیر خارجه ترکیه و مدیر کل خاورمیانه وزرات خارجه سوئد ملاقات داشتم.

7-      در نیمه خرداد ماه به مدت چهار روز در شهرستان شاهرود حضور داشتم و به اتفاق استاندار محترم از روستاهای منطقه فرومد و پل ابریشم از جمله: محمدآباد، حسین آباد، چاه خوش، چاه شیرین، خانه گلی، کلاته عبدل، مسیح آباد، میرعلم، فیروزآباد علیا و سفلی، استربند، کلاته سادات و فرومد بازدید نمودیم.

همچنین در اجتماع مردم مجن، کلاته خیج، ابرسج، قلعه نو خرقان حضور یافتیم.

8-      در خرداد ماه دو جلسه جهت کک، دو جلسه جهت فولاد و دو جلسه جهت ذوب داشتیم و تصمیمات مناسبی اتخاذ کردیم. در خصوص کک مقرر شد که با مشارکت بانک صادرات عملیات اجرائیش آغاز شود. در مورد فولاد تصمیم گرفته شد ظرفیت فعلی دویست هزار تنی به هفتصد هزار تن افزایش یابد و مطالعات آن به پایان رسیده و در مرحله سرمایه گذاری قرار داریم. کارخانه ذوب نیز به یک سرمایه گذار توانمند واگذار شده که کار را آغاز نماید.

9-      به اتفاق استاد داوود میرباقری جلسه دو ساعته ای با مهندس ضرغامی ریاست محترم صدا و سیما داشتیم و در این جلسه در خصوص شهرک سینمایی تصمیمات مهم و موثری اتخاذ شد. مهندس ضرغامی در این جلسه مهندس عسگری معاون محترم صدا و سیما را مسئول پی گیری شهرک سینمایی نموده اند تا ضمن امضاء تفاهم نامه زمینه کلنگ زنی این پروژه مهم را فراهم نمائیم.

10-   در خرداد ماه جلسه ای نیز با معاونت محترم وزیر صنایع و معادن در خصوص پتاس طرود و زمین پانزده هکتاری دانشگاه علوم پزشکی داشتیم. به لطف الهی موضوع پروژه پتاس طرود با سرعتی مناسب در حال پی گیری است.

11-   در کنفرانس خلع سلاح و منع اشاعه که در دفتر مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد پس از وزیر محترم امور خارجه سخنرانی کردم.

12-   مجدداً از روز بیست و چهارم خرداد ماه تا روز بیست و هشتم خرداد در شهرستان حضور یافتم. در این سفر جناب آقای دکتر حسینی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به شاهرود سفر کرد. در این سفر ابتدا تالار بزرگ شهر در مکانی مناسب کلنگ زنی شد. در جمع نمازگزاران مسجد جواد الائمه حضور یافتیم و سپس مراسمی با شکوه جهت پرده برداری از خشت چهار متری مزین به نام علی (ع) برگزار شد.

وزیر محترم روز پنج شنبه نیز در شاهرود حضور داشتند و به اتفاق از بسطام و خرقان بازدید کردیم و در جمع مردم مجن نیز حضور یافتیم. همچنین در مجن ورزشگاه باستانی و در بسطام مجتمع فرهنگی و هنری کلنگ زنی شد.

سه شنبه ٧ تير ١٣٩٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099