صفحه اصلی > آرشيو پرسمان  
اخبار > حواشی جلسه علنی مجلس در زمان نطق پیش از دستور اینجانب


نسخه چاپي  ارسال به دوست

حواشی جلسه علنی مجلس در زمان نطق پیش از دستور اینجانب
    ...

   

*پرسش:

ضمن تشكر از زحمات بي دريغ شما. مي خواستم بدانم شايعاتي كه در مورد سخنان توهين آميز كواكبيان در مورد مردم شاهرود در مجلس شواري اسلامي بيان داشته صحت دارد يا خير؟

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

قصد نداشتم به این موضوع در علن بپردازم اما از آن جا که سوالات بی شماری از طریق سایت، پیام کوتاه، تلفن و ملاقات حضوری شده است ناچارم فقط شمه ای کوچک از آن چه گذشت را بیان نمایم.

هنگامی که بنده در پشت تریبون قرار گرفتم و سخنم به بی عدالتی ها، تبعیض ها و تحقیرها رسید بناگاه دیدم نماینده محترم سمنان کتابچه آئین نامه داخلی مجلس را بالای دست گرفته و مرتب تقاضای تذکر آئین نامه ای می کرد. بالاخره نطق بنده به پایان رسید و خواست تذکر آئین نامه ای دهد که رئیس جلسه جناب آقای دکتر صدر اجازه ندادند و اشاره کردند که آقای جلالی تعریضی و توهینی به شما نکردند که بخواهید جواب دهید.

پس از آن بنده بر روی صندلی نشستم و مشغول کار خودم بودم که دیدم نمایندگانی به من مراجعه می کنند و قاه قاه می خندند. یکی، دوتا، سه تا و ... دو مسئله می گفتند یکی مزاح بر روی نام و کلمه شاهرود بود که شرم دارم بیان کنم و دیگری یک موضوع دیگر که آن م بیانش مقدور نیست و شرم آور است ... خیلی عصبانی شدم و باز هم خشم خودم را خوردم تا این که در انتهای جلسه در حالی که من و سرکار خانم افتخاری مشغول گفتگو بودیم ایشان بالاخره وقت گرفت و بناحق تذکر آئین نامه ای داد که رئیس محترم جلسه به هیچ وجه نباید چنین اجازه ای به ایشان می داد. در آن تذکر با یک غرور همیشگی ( که اتفاقاً ‌مشکل ما شاهرودی ها همین رفتارهای تکبرآمیز است) گفت: « که من همیشه در مسائل کلان و ملی تذکر می دهم و وارد مسائل جزئی نمی شوم اما مردم استان سمنان همه متحدند و این هم یک نطق تبلیغاتی و انتخاباتی بود بعد هم مهدیشهر مربوط به حوزه من است و به ایشان ربطی ندارد و در ضمن مقام معظم رهبری مخالف ایجاد استان جدید هستند».

در این جا من بر آشفتم و گفتم: «شما نیاز نیست درس ولایت پذیری به ما بدهید شما بروید پاسخ گوی رفتارهای فتنه انگیزانه خود باشید. در ضمن میامی مگر حوزه شما بود که بیهوده تذکر دادید و دخالت کردید؟ جنگل ابر حوزه شما بود که دخالت کردید؟ بسطام حوزه شماست که با برخی از اعضای شورای شهر بسطام جلسه می گذارید؟ ضمن این که تو اگر ولایت پذیری باید بدانی که مقام معظم رهبری در وصف شاهرود چه فرمودند. آن وقت شما می روی به این شهر توهین می کنی؟ در حضور نمایندگان که جمع کثیری بودند هم اسمش را مسخره می کنی و هم جک توهین آمیز زننده نقل می کنی؟ من از همه بی احترامی ها به خودم گذشتم اما از بی احترامی به شهر و شهرستانم نمی گذرم و از شما شکایت می کنم و همه این نمایندگانی که سخنان هزل شما را شنیده اند باید در دادگاه حاضر شوند دست روی قرآن بگذارند که شما چنین چیزی نگفته اید.»

فراموش کردم در بین سخنانش که به هم پرخاش می کردیم گفت: «حالا در لیست تهران راهت ندادند رفتی شاهرود و داری شانتاژ می کنی.» من پاسخ دادم: «اولاً این به خودم و مردم شاهرود ربط دارد ثانیاً تو که به جناب آقای دکتر لاریجانی دسترسی داری از ایشان می توانی بپرسی که اتفاقاً روز یکشنبه ساعت چهار عصر با یک بزرگواری از شخصیت های نظام جلسه داشتند پس از آن جلسه نزدیک ساعت شش عصر با بنده تلفنی تماس گرفتند و در آن تماس که مفصل روی انتخابات و نتیجه آن دیدار صحبت می کردیم به من فرمودند که در شرایط فعلی بهتر است که شما از تهران بیایید. اتفاقاً روز دوشنبه (فردای آن روز) ساعت هفت و نیم صبح مجدداً‌ در دفتر ایشان جلسه سه نفره ای بین بنده و دکتر لاریجانی و ریاست محترم دفتر ایشان بود باز هم مجدداً بر روی تغییر حوزه انتخابیه و آمدن من به تهران تاکید کردند و شما می توانید صحت و سقم این مطلب را از دکتر لاریجانی بپرسید. ضمن این که بنده عضو کمیته تعیین لیست تهران هستم تا الان هنوز روی هیچ مصداقی صحبت نشده است که معلوم شود چه کسی در لیست است.»

بالاخره دعوا و مشاجره ما بالا گرفت و نمایندگان بسیاری بین ما وساطت کردند و من با اعصابی به هم ریخته از صحن پارلمان خارج شدم.

در داخل کمیسیون ایشان یادداشتی به من دادند و تاکید کردند که «این مزاح کاملاً‌خصوصی بود و شما برجسته اش نکن.» من هم در مقابل نامه یک صفحه ای ایشان در جا چهار صفحه پاسخ نوشتم و اتفاقاً روز چهارشنبه باز در محل چای خوری مجلس به سراغم آمدند من در آن نامه و در این گفتگو که چند نماینده شاهد سخنانمان بودند گفتم که: «حتماً به یاد دارید من اولین نفری بودم که پس از انتخاب شدنت به شما زنگ زده و تبریک گفتم. پس از آن چندین بار به شما گفتم که ما هر دو دانشگاهی هستیم و می توانیم در یک دوره چهار ساله با همدلی مسائل را حل و فصل نماییم و بسیاری از ذهنیمت های ایجاد شده تاریخی را اصلاح کنیم لیکن شما اصرار بر انتقال برخی ادارات کل داشتید که بنده به شما ناصحانه گفتم این اقدام شما نتیجه نمی دهد و در انتخابات بعدی موجب سوء استفاده رقبایتان خواهد شد. تا الان بنده یک توهین نکردم. همواره حرمت بزرگتری شما حفظ کردم اما شما میزان توهین هایی که فقط و فقط در روزنامه ی پیام سمنان علیه من نوشته اید را احصاء کنید، ببینید چه قدر مرا مورد هجمه قرار داده اید. حتی اخیرا ‌ًنامه ای که مردم شاهرود به رئیس جمهور نوشته اند را بدون تحقیق به من نسبت داده و در رونامه خود علیه من یک ستون کامل « فحشنامه» نگاشته اید و مدتی پس از آن از من پرسیده اید که آیا چنین نامه ای نوشته ام یا خیر . این معنایش آن است که ابتدا فرد بی گناهی را محکوم کرده و علیه او حکم صادر می کنید و تازه پس از آن می پرسید که آیا او جرمی مرتکب شده است یا خیر. حالا هم که با اسم شهر و حیثیت ما شوخی می کنید. پس مشی شما همین است و ... »

این بود مختصری از حواشی جلسه علنی روز شنبه بیستم دی ماه و نکته مهمی را که باید در پایان به آن اشاره کنم  این است که دیدم برخی سخنان که دوستان ناآگاه و یا دشمنان آگاه در شاهرود علیه من مطرح می کنند همه در بیانات ایشان علیه من بود و از این می توان پی برد که این شایعات و حرف ها در مرکز استان ساخته و پرداخته و در لباس میش به خورد مردم ما داده می شود و البته می دانم که از این پس هجمه ها علیه من شتاب بسیار بیشتر و پیچیده تری خواهد گرفت اما باکی نیست...

چهارشنبه ٢١ دی ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/10/27 8:39
3
3
قابل توجه اينكه كسي منكر تبعيضها نيست، اما كار از پايه و اساس خراب است. بخاطر كوتاهي ها و ناكارآمدي ساختارهاي نظارتي، عمدتا اقويا در اين كشور حقوق ضعفا را پايمال مي كنند. به طريق اولا مي بايست همه كشور از تبعيض پايتخت شكوه كنند. تفاوت هزينه هايي كه نظام براي تهران ميكند با ساير نقاط كشور قابل اندازه گيري نيست!. همين هم يكي از مهمترين دلايلي است جمعيت بسياري به تهران مهاجرت كرده اند. كسي حاضر نيست آلودگي شديد هوا، ترافيك و ساير مشكلات تهران نشيني را حتي با اعطاي تسهيلات آنچناني رها كرده و به شهرستانها مهاجرت كند، فكر ميكنيد چرا؟؟؟
کاربر مهمان
1390/10/26 10:3
2
3
باتوجه به احوالات کنونی بهتر است مامدافع شهر خودمان وشهرستانهای تابعه (میامی،بسطام،بیارجمندو....)باشیم زیرا تجربه نشان داده مهدیشهریها خودشان میتوانند حق خود رابگیرند ونیازی به کمک ما ندارند . بایدحرکتهای اساسی مثل شهرک سینمائی و ... داشته باشیم تاوزنه ای سنگین باشیم برای استان شدن یا پیوستن به استانی دیگر. باتشکرازدکترجلالی دلاور وباایمان ،ما شاهرودیها قدردان زحمات شماهستیم و مدافع همیشگی شما .درود برکاظم جلالی
کاربر مهمان
1390/10/25 21:22
3
4
با سلام نمیدونم آیا شما آقای جلالی نمیتونید دیداری را با مقام معظم رهبری داشته باشید و این مسائل رو با ایشان در میان بگزارید تا ایشان نسبت به این مسئله جوابی دهند که تمام ما مردم این استان آن را قببول کنیم با اینکه خودم اصلا از سمان خوشم نمیا ید ولی باید بهترین راه را انتخاب کرد.
کاربر مهمان
1390/10/25 14:21
7
5
قابل توجه دكتر جلالي دكتر برو دكتر
کاربر مهمان
1390/10/24 20:44
5
9
انشاا.. مردم فهیم شاهرود و میامی با دادن رای بالا به دکتر جلالی مشت محکمی به دهان یاوه گویان خواهند زد و عزم راسخ خود را در تایید راه و منش در پیش گرفته دکتر جلالی به گوش و چشم نااهلان خواهند رساند.
کاربر مهمان
1390/10/24 14:33
3
7
به این نماینده ی سمنان بگید کم آوردی ...........داداش
کاربر مهمان
1390/10/22 23:15
6
10
بسمه تعالی جناب آقای دکتر جلالی نماینده محبوب شهرستان شاهرورد یادگار هشت سال دفاع مقدس همسنگر شهدا ورهرو راه پرفروغ شهدا فدای رهبر درمسیر حق خود استوار باش وهرگز ازشرارت اشرار ومخا لفان نهراس حق پیروز است وباطل نابود شدنی است فرمایشات حضرتعالی حرف دل این مردم میباسد که از زبان حقگوی جنابعالی بیان شده است مردم شهید پرور قلعه نو خرقان نیز کما ف السابق پشتیبان شما که رهرو مقام معظم رهبری هسید خواهند بود وتوفیق روز افزون شما از خداوند منان مسئلت منماییم. جمعی ازمردم وخانواده های شهدا قلعه نو خرقان
کاربر مهمان
1390/10/22 14:27
15
9
لطفا ازاین ماجرای حق دعوای شاهرود و سمنان سواستفاده نکن.هم شما وهم نماینده سمنان که بی ادب هست به این ماجراها برای رای اوردن نیاز دارین.دکتراگرقیامت رو درنظر داری برو تهران
کاربر مهمان
1390/10/22 0:58
6
18
جناب دکتر جلالی از نیات خیر خواهانه شما کمال تشکر را داریم اما بهتر نیست این موضوع را از طریق نماز جمعه این هفته به اطلاع مردم شریف شاهرود برسانید؟ به نظر شما این همان جرقه انفجار بغض های فرو خفته مردم شاهرود نیست که امروز باید منفجر شود ؟ آیا این آقا نباید جوابگوب رفتارش باشد و از مردم شاهرود معذرت خواهی کند؟
کاربر مهمان
1390/10/21 23:45
7
15
اینجاست که باید گفت : وقتی که در شبهای من جز سایه ها پیدا نبود / در ذهن من رویایی جز عدالت فردا نبود /// با قایق شکسته ای درگیر این دریا شدم / تصور و دل سادگی مبهوت یک رویا شدم // یاران یاران تا پای جان ... با هم آغاز با هم پایان /// از پا نیوفتم رفیق در جستجوی آرزو / با هر نفس سوی هدف با من تو از امید بگو // زنجیر ترس و پاره کن بگذر از این روزهای سخت /به زیر سقف اسمون ایستاده میمیره درخت//پرواز کنم پرواز کنم از عاشقی آغاز کنم / فریاد کنم فریاد کنم ....
کاربر مهمان
1390/10/21 23:13
5
19
با سلام خدمت دکتر جلالی واقعا جای تاسف دارد برای نماینده ای که اینگونه طرز فکری داشته باشد و بخواهد هم نوعان خودش را در شهرستان دیگری مورد تمسخر قرار دهد ...
کاربر مهمان
1390/10/21 22:22
6
21
جانم فدای شاهرود . تا آخر خط از فرزند برومند شاهوار حمایت می کنیم . آخر خط ما استان شدن شاهوار است .
کاربر مهمان
1390/10/21 22:13
5
21
آقای جلالی حالا مظلومیت مهدی شهر را بیشتر درک میکنی میبینی که مرکز استان چه حساسیتی نسبت به مهدی شهر دارند حتی حاضر نیستند یک جلمه ازمظلومیت مهدی شهر در مجلس کفته شود آقای جلالی به سوگندی که برای نمایندگی خوردی که مدافع حقوق مردم کل کشور باشید از هیچ کمکی به مردم زحمت کش این دیار مهدی شهر دریغ نکن
کاربر مهمان
1390/10/21 19:19
4
25
چون همسفر عشق شدی ، مرد سفر باش هم منتظر حادثه هم فکر خطر باش. خدا را شاکرم که کوچکترین فساد و دزدی و بی لیاقتی در پرونده شما وجود ندارد ، واله عزیزان ! س .... و غضنفرهای شاهرودی چه ها که نمی کردند.سالم بودن و پاک بودن شما ، امتیاز بزرگ و ارزشمندیست. مردم ولایت مدار شاهرود ، پاسخ اخلاق گریزان اخلاق نما را ........ خواهند داد. در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم. سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099