عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو روز نوشته ها  
اخبار > سخني با مردم نجيب و قدرشناس بسطام


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سخني با مردم نجيب و قدرشناس بسطام
    دكتر جلالي نماينده مردم شريف شاهرود و ميامي در مجلس؛ با تمام توان در جهت ارتقاء مناطق مختلف حوزة انتخابيه‌ام ايستاده‌ام.

   

پس از آنكه در مردادماه سال گذشته به رياست مركز پژوهش‌هاي مجلس منصوب شدم، يك ماه بعد از طرف دفتر رياست جمهوري محترم سابق، به جلسه‌اي دو نفره با ايشان دعوت شدم.

اين جلسه حدود يك‌ساعت و نيم بطول انجاميد. بخش عمده اين جلسه به موضوعات ملي معطوف شد اما در بخش پاياني از فرصت استفاده كردم و چند موضوع در خصوص منطقه و حوزه انتخابيه‌ام را مطرح كردم و البته همه آن موارد را نيز مكتوب كرده و به ايشان تقديم داشتم.

 اولين موضوعي كه با ايشان در ميان گذاشتم ضرورت شهرستان شدن دو منطقه بسطام و بيارجمند بود كه ايشان در همان جلسه با وزير محترم كشور تماس گرفتند كه اين موضوع را هر چه سريع‌تر در دستور كار قرار دهيد و ديري نپاييد (ظرف دو هفته پس از اين ملاقات) وزارت كشور از استانداري استان سمنان پيگير ارسال طرح شهرستان شدن بسطام و بيارجمند شد.

البته اين مسئله در استان به طول انجاميد و هر بار كه بنده از وزارت كشور پيگير اين موضوع شدم آنان اين مسئله را مطرح مي‌كردند كه هنوز طرح ارسال نشده است كه حتي جناب آقاي مرتضوي معاون سياسي وزارت كشور چند بار در جلساتي كه با اينجانب و اعضاي شورا و بزرگان بسطام داشت نيز بر اين مطلب اذعان كرد.

تا اينكه قبل از سفر دورة چهارم دولت خبردادند كه شهرستان شدن بسطام به تصويب رسيد و از آنجايي كه در جلسه دولت در مركز استان هر نماينده چند دقيقه فرصت داشت كه مسائلي مربوط به حوزه انتخابيه خود را مطرح نمايد. اينجانب باز در اين جلسه اولين موضوعي را كه مطرح كردم شهرستان شدن بسطام و بيارجمند بود كه پاسخ  جناب آقاي دكتر احمدي نژاد اين بود "مگر شهرستان شده بسطام تصويب نشده است"، كه پاسخ مسئولان مربوط اين بود كه تصويب شده است.

متعاقب اين خبر خوش بنده در همان ايام در جوار مضجع شريف امام زاده محمد موضوع تصويب شهرستان شدن بسطام را به اطلاع مردم شريف و نجيب بسطام رساندم و از آن پس نيز بطور مستمر پيگير ابلاغ اين مصوبه شدم، (اگر مي‌خواهيد ميزان پيگيري‌هاي اين خدمتگزار ناچيز خود را ببينيد به سايت اينجانب مراجعه كنيد) از جلسات مكرر با مسئولان گرفته تا تلفن‌هاي پياپي و حتي همراهي سفر اخير جناب آقاي رحيمي معاون اول محترم، همه و همه براي مسائل مربوط به شهرستان شدن بسطام بود و در اين مسير مرارت‌هاي زيادي را متحمل شده‌ام كه شرح مفصل آن به تفصيل خواهد انجاميد و از ذكر آن خودداري مي‌نمايم.

اما اينك؛
1- اصل مصوبه شهرستان شدن بسطام در دست استاندار محترم استان سمنان قرار دارد و عزيزان شورا و مسئولان مي‌توانند اين امر را از ايشان مطالبه نمايند.

2- شهرستان شدن داراي دو مرحله است يكي مرحله تصويب هيات دولت كه بسطام از اين مرحله گذشته است و مرحله دوم ابلاغ به وزارت كشور و از وزارت كشور به استانداري و معرفي و استقرار فرماندار كه متاسفانه دولت سابق عليرغم تصويب، مرحلة تكميلي را طي ننموده است.

حال مردم شريف بسطام آگاه باشيد؛
الف: اگر شهرستان شدن بسطام در حدود كمتر از يكسال محقق شده است حتما خدمتگزار شما پيگيري جدي داشته است واگرنه مناطق بسياري سالياني است در نوبت شهرستان شدن هستند، كما اينكه فراموش نكنيم پروسه شهرستان شدن ميامي 17 سال به طول انجاميد.

ب : اين خدمتگزار شما به‌زعم برخي جرم تجزيه شاهرود را بر گردن دارد شما ديگر وي را متهم به كم‌كاري ننماييد كه اين بي‌انصافي بزرگي است.

مطلب آخر آنكه گويي در مصوبة دولت، شهرستان بسطام داراي دو بخش مركزي و كلاته‌خيج است بي‌ترديد مطالبه به‌حق مردم خرقان اين است كه آنها نيز به بخش تبديل شوند و مناطقي همانند ميقان و گلستان نيز به شهر ارتقاء يابند.

نكتة آخر آنكه همه ظفرها و پيروزي‌ها با صبر است و بي‌ترديد شهرستان شدن بسطام بايد بزودي ابلاغ گردد و بنده در گفتگويي كه با وزير محترم پيشنهادي كشور در دولت تدبير و اميد كرده‌ام اين است كه هر چه سريع‌تر شهرستان شدن بسطام ابلاغ و فرماندار آن نيز منصوب شود.

در پايان همگان كمك نمايند اين مهم با شيريني و دلخوشي و رضايت همه اطراف قضيه و با قدرشناسي از خدمتگزاران صورت پذيرد.

مبادا كساني‌كه حتي براي شهرستان شدن بسطام سرفه‌اي هم نكرده‌ و كوچكترين گامي برنداشته‌اند، ميدانداري كنند و كساني كه در اين طريق خون دل‌ها خورده و وقت و عمر خود را گذاشته‌اند ناديده گرفته شوند و يا حتي به‌شكلي غير منصفانه مقصر جلوه داده شوند.

در پايان تاكيد مي‌كنم بنده با تمام توان در جهت ارتقاء مناطق مختلف حوزة انتخابيه‌ام ايستاده‌ام.
                                                                             
كاظم جلالي
نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي
سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٢
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1392/05/31 9:50
20
20
جناب آقای جلالی تمامی کامنت های این پست اختصاص به خرقان دارد! چرا ؟ حتما بقیه روستاها که خرقان را نمی خواهند بخش شود بی جواب هستند؟ اگر بخاط اغراض خاص و یا هر مطلب دیگر جلو ابلاغ قانون شهرستان شدن بسطام را گرفته اید خدا از شما نگذرد و تاوان غرض ورزی خودتان را از خدای زیر دستان در آینده کوتاه شاهد باشیم.
کاربر مهمان
1392/05/23 23:9
22
16
ضمن تقدیر و تشکر از زحمات حضرتعالی در طول سالهای متمادی با توجه به سابقه پیشینه خرقان خواهشمند است تسبت به ارتقا دهستان خرقان به بخش خرقان مساعدت نمائید.
کاربر مهمان
1392/05/21 22:45
22
17
با عرض سلام و خسته نباشید و با تشکر از همه زحماتی که برای قلعه نوخرقان متحمل شده اید ما از این بی عدالتی که به ما شده و حذف بخش خرقان در طرح شهرستان بسطام به شدت ناراضی هستیم با توجه به اینکه ما قبلا سابقه بخش داشتیم و کانون تمرکز جمعیت منطقه ایم از شما خواهش میکنیم از حقوق ما همچنان بمانند گذشته دفاع کنید خواسته ما بخش خرقان است و لاغیر
کاربر مهمان
1392/05/20 18:20
27
17
با سلام و تشکر از زحمات دکتر جلالی- میخواستم بگم در صورت بخش نشدن خرقان ما با شهرستان شدن بسطام مخالفیم. لطفا حق خرقان را بگیرید
کاربر مهمان
1392/05/17 12:26
17
14
ما به نفس گرم شما دل بسته ايم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099