صفحه اصلی > آرشیو روز نوشته ها  
اخبار > جمعه چهاردهم آبان 89


نسخه چاپي  ارسال به دوست

جمعه چهاردهم آبان 89
    جمعه چهاردهم آبان 89

   

صبح زود با جمعي از مسئولين شهرستان و بخشدار محترم ميامي به سمت روستاهاي سرحدات عزيمت نموديم. ابتدا به روستاي ارميان رفتيم. به حمد الهي فاز يك بهسازي روستا اجرا شد و سر و وضع روستاي ارميان نسبت به گذشته كاملاً متفاوت بود. با جمعي از مردم عزيز و اعضاي محترم شوراي روستا و دهيار محترم جلسه داشتيم. نكته جالب اين كه دهيار اين روستا يك خانم است.

در خصوص ارميان گامهاي ديگري كه در حال برداشته شدن است يكي موضوع جاده است كه مصوب بوده و اعتبار آن نيز تخصيص يافته است موضوع ديگر هم گاز است كه انشاءالله زمستان سال آينده از نفت گاز برخوردار خواهند شد.

متاسفانه همچنان گرفتاري اين مردم عزيز آب شرب است كه هم داراي كمبود آب هستند و هم هدررفت ناشي از فرسودگي سيستم لوله كشي دارند. تصميماتي اتخاذ شد تا اين مشكل حل شود.

پس از آن به روستاي قدس رفتيم. دهيار اين روستا نيز يك خانم است. عمده ي مشكل آنان نيز آب، مخابرات، بهسازي روستا، مدرسه تخريبي و بحث دامداري است. مسئولين همراه هركدام در حوزه هاي مربوط به خود پاسخ دادند و نهايتاً مسائل جمع بندي شد.

پس از آن نيز به روستاي جودانه رفتيم. اين روستا از پتانسيل اقتصادي بسيار خوبي برخوردار است و به تعبير دهيار اين روستا تعداد گاوان روستا دو برابر جمعيت روستاست. لذا نقش موثري در توليد دارند.

چيزي كه عجيب است اينكه در اين روستا و چند روستاي ديگر جوانان علاقه مند به ساخت مسكن هستند اما به دليل برخي از مشكلات بي موردي كه برخي از دستگاه ها ايجاد كرده اند در تهيه زمين در اين منطقه كويري و     لم يزرع مشكل دارند.

دهيار مي گفت چهارصد و پنجاه جوان فاقد مسكن هستند. خواهان احداث مجتمع گاوداري و تاسيس يك شعبه بانك كشاورزي، اصلاح شبكه آب رساني، ساماندهي جاده بين مزارع و تكميل بهسازي روستا بودند.

پس از آن به سمت روستاي محمدآباد روانه شديم. محمدآباد از يك منظر روستاي بسيار قابل توجهي است و آن اينكه در اين روستا حتي يك جوان بيكار هم نمي توان يافت. كارگاه هاي فعال در منازل وجود دارد و همه در كار دوخت و دوز مشغولند. اين الگو مي تواند در جاهاي ديگر تسدي يابد. مشكلات خودشان را با ما در ميان گذاشتند و پاسخ شنيدند.

پس از آن به روستاي كلاته اسد رفتيم. در اين روستا نيز دهيار يك خانم است و مشكلات مردم را مطرح كرد. باز هم در اين روستا مشكل مردم زمين جهت مسكن است و اين چيزي نيست جز قواعد بيهوده و دست و پاگير. يكي ديگر از مسائل هم اين كه پس از بهسازي و آسفالت، كنده کاری بر سر امور ديگر انجام مي شود و محيط روستاها را به هم مي ريزد و موجب اتلاف منابع مي شود. به هر پنج روستاي فوق بشارت گازرساني را داديم و اميدواريم از اين نعمت تا زمستان سال آينده برخوردار شوند.

پس از آن ظهر هنگام به شهر ميامي رفتيم و در جمع نمازگزاران جمعه شركت كرديم و در بين دو نماز دقايقي بنده براي نمازگزاران صحبت كردم. خوشبختانه گازرساني به منازل مردم آغاز شده و چهره ي مردم رنج كشيده ميامي از اين بابت شادمان بود. بيمارستان ميامي نيز در حال آماده شدن جهت افتتاح است. در كنار آن جاده ميامي به جاجرم و اسفراين، هنرستان كارو دانش، مركز فرهنگي و .. در حال انجام شدن است.

پس از نماز جمعه و پاسخگويي به نمازگزاران عزيز شهر ميامي به روستاي ابراهيم آباد رفتيم و در مسجد روستا با اهالي محترم آن روستا ديدار كرديم. در ابراهيم آباد هم بزرگترين مشكل جوانان و اهالي زمين براي مسكن بود.   مي گفتند زمين متري پنجاه هزار تومان است. گفتم دولت در شهرها اقدامي كرده كه قيمت زمين از مسكن كم شود حال در روستاها خلاف آن عمل مي شود. از بخشدار محترم و رياست محترم بنياد مسكن شاهرود خواستيم با تشكيل كارگروهي هر چه سريعتر اين مشكل را حل نمايد.

بعد از ظهر به سمت شاهرود عزيمت كرده و عصر هنگام به سوي تهران حركت كردم.

 

يکشنبه ١٦ آبان ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099