عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > قيمت زمين در طرود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

قيمت زمين در طرود
    ...مقرر شد كه زمين با عنايت به آماده سازي كه از طريق مسكن و شهرسازي انجام مي شود در ازاي هر متر مربعي 2000 تومان باشد...

   

*پرسش:

نمايند محترم مردم شهيدپرور شاهرود

سلام علیکم

با احترام به استحضار می رساند پس از گذشت سالها انتظار اکنون واگذاری زمین در روستای طرود محقق شده است اما در محاسبه نرخ آن ، متقاضیان باید علاوه بر واریز ٥٠٠٠٠ تومان به حساب دهیاري، به ازای هر متر مربع ٢٠٠٠ تومان به بنیاد مسکن واریز نمایند و علاوه بر این بنیاد مسکن قیمت زمین را در ضریبی که خود می گوید مرغوبیت است ضرب نموده و از متقاضی مطالبه می نماید در صورتیکه در سفر استاندار محترم مقرر شد متقاضیان برای هر متر مربع زمین فقط و فقط ٢٠٠٠ تومان پرداخت نمایند.آیا می دانید قیمت هر متر زمین در شهر میامی فقط و فقط ٢٠٠٠ تومان بدون هیچ وجه اضافه واگذار می شود.آیا مرغوبیت زمین طرود در کویر برهوت و این همه زمین با ارزشتر از میامی است . واقعادولت باید کمک کند و مبلغی از مردم ساکن در مناطق محروم نگیرند پس اولویت ساکنین مناطق محروم چیست. خواهشمندیم پیگیری فرمایید که بعد از خدا پناه دیگری جز شما نداریم .

التماس دعا

*پاسخ:

با سلام و تحيت

همانطور كه شما ذكر كرديد و بنده هم استفاده كردم مقرر شد كه زمين با عنايت به آماده سازي كه از طريق مسكن و شهرسازي انجام مي شود در ازاي هر متر مربعي 2000 تومان باشد. البته باز همانطور كه مطلعيد اين پول زمين نيز نقداً از خريدار اخذ نمي شود بلكه در همان اقساط وام ده ميليون توماني بنياد مسكن از آن ها اخذ مي شود. فكر كنم آنچه را كه بايد فرماندار عزيزمان پي گيري نمايند موضوع اخذ پنجاه هزار تومان از ناحيه دهياري است و جنابعالي حتماً موضوع را از طريق ايشان پي گيري نماييد. بنده نيز با ايشان صحبت مي كنم.

سه شنبه ٣ اسفند ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/12/06 3:16
0
0
بنیاد مسکن توضیح دهد: اولاً چرا خلاف دستور استاندار محترم قیمت زمین در کوچه 10 متری ضربدر ضریب 10 درصد یا 20 درصد می کند و نقداً مطالبه نموده است در حالیکه در سایر روستاها و حتی شهرها چنین کاری نمی کند مگر اینکه بر خیابان باشد. و ثانیاً وجهی که بابت آماده سازی زمین می گیرد بابت چه عملیاتی است که قطعاً انتظار این است بابت آماده سازی و برق رسانی و آبرسانی و خیابان کشی و جدول گذاری و مرتب سازی کوچه ها و خیابانها باشد. هیچ شفافیتی صورت نگرفته است. وجهی که به دهیاری پرداخته می شود به شرط هزینه در عمران و آبادی روستا مورد رضایت کامل پرداخت کنندگان است.
کاربر مهمان
1389/12/05 22:21
0
0
با سلام درمورد اخذ مبلغ از ناحیه دهیاری علت این بود که در مرحله اول معرفی افراد بسیاری از افراد بعد از گرفتن نامه از شورا به بنیاد مراجعه نمیکردندکه این خود مشکل شده بود در مرحله دوم شورای اسلامی روستا تصمیم گرفت درقبال اخذ وجه به حساب دهیاری متقاضیان را معرفی نماید چون با پرداخت مبلغ افراد مراجعه مینمودند .اما در مورد اخذ پول مرغوبیت زمین در ملاقات حضوری با استاندار محترم در مورخه 5/12/89 دستور فرمودند فقط 2000 تومان دریافت شود و بنیاد حق ندارد بیشتر دریافت کند با تشکر
کاربر مهمان
1389/12/03 14:13
0
0
از عملکرد بنیاد راضی نیستند که نرخ را ضربدر مرغوبیت می کند و از مردم می گیرد و الا مردم با پرداخت وجه به دهیاری جهت عمران آبادی روستا مشکل ندارند البته اگر به نسبت مساوی از همه متقاضیان اخذ نمایند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099