عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > دوبرادری و سه برادری


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دوبرادری و سه برادری
    ...معافیت برادر چهارم در مقابل خدمت سه برادر قانون نیست و در مجلس تصویب نشده است بلکه...

   

*پرسش1:

با سلام خدمت جناب آقای دکتر جلالی

از پیگیری های جنابعالی در مورد قانون خدمت وظیفه عمومی تشکر می کنم.شما استحضار دارید که خیلی از جوانان بعد از تایید شورای نگهبان منتظر اجرای قانون دوبرادری بودند.چون عملا شورای نگهبان بار اول برای این بند ایرادی نگرفته بودند.ولی بهرحال حالا که طبق اقتضائات کشور این قانون امکان اجرا ندارد آیا نمی توان به خاطر این همه جوانی که برای خود برنامه ریزی کرده اند این قانون با تایید رهبری مثل ٤ برادری حداقل یک سال اجرایی شود؟ در این صورت نیاز هم نیست که به صورت قانون درآید.از شما استدعا دارم جواب بنده را برایم بفرستید.چون این چندمین بار است که به صورت عمومی سوال کردم.ولی این بار ایمیل گذاشتم که راحت تر جواب بدهید.ضمنا میدونم که جزو وظائف شما به عنوان نماینده نیست ولی تقاضا دارم برای اجرای این شکلی قانون ٢ برادری به خاطر ما جوون ها هرکاری از دستتون برمی آید انجام بدین.با تشکر

 

*پرسش2:

باسلام خدمت آقای دکتر جلالی.اگر 2برادری ربطی به بار مالی نداره پس به چی ربط داره؟به رهبری ربط داره؟لطفا واضح جواب بدهید.بار مالی نظام وظیفه که حل شد

 

*پرسش3:

با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه

جناب دکتر لطف کنید به طور صریح و واضح بیان کنید آیا معافیت برادر سوم اجرایی هست یا نه؟آیا در صورت عدم اجرا میشود به این امید داشت که به ازای خدمت ٢برادر کسر خدمتی برای برادر سوم لحاظ گردد؟با توجه به اعلام عمومی این طرح در ٢٠ مرداد ١٣٨٨ خیل بسیاری از جوانان مسیر زندگی خود را تغییر داده بسیاری تشکیل خانواده دادند ، بسیاری به امید معافیت خدمت خود را به تعویق انداخته و در نتیجه غیبت کرده و ...

آیا رواست جوانان را امید وار کرده و بعد منکر چنین قانونی شویم

لطفا به داد این خیل عظیم جوانان برسد

با سپاس فراوان

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

بنده قبلاً هم در این خصوص توضیحاتی خدمت شما ارائه کردم و در کامنت های ارسالی به من، به جای تشکر از پی گیری ها و یا به خرج دادن صداقت در پاسخ، افرادی بنده را به ناسزا و توهین بستند و دعا کردند سرطان خون بگیرم. من گلایه ای ندارم اما استدعا می کنم از صداقت نرنجید. لذا مجدداً پاسخی محضرتان ارائه می نمایم.

1-      مصوبات مجلس شورای اسلامی تا به تصویب شورای محترم نگهبان نرسد، قانون نیست.

2-      در جریان موضوع معافیت برادر سوم در مقابل خدمت دو برادر، پس از تصویب در مجلس برخی ها تبلیغات وسیعی کردند که مصاحبه ها و گفتگویشان موجود است و اتفاقاً بسیاری از این دوستان از مجموعه های نظامی و انتظامی کشور بودند.

3-      همانطور که می دانید معافیت برادر چهارم در مقابل خدمت سه برادر قانون نیست و در مجلس تصویب نشده است بلکه بر اساس گردشکار و پیشنهاد ستاد کل و با تصویب فرماندهی معظم کل قوا اجرا می شود. لذا در جریان رفع ایرادات شورای نگهبان مجلس صلاح دانسته است که طبق روال گذشته عمل شود. بدین معنی که اینکار نیاز به قانونگذاری ندارد بلکه با توجه به نیازهای نیروهای مسلح و بر اساس آمار و اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح به طور سالیانه در این خصوص تصمیم گیری شود. لذا دیگر موضوع معافیت برادر سوم در مقابل خدمت دو برادر در مصوبات مجلس که عن قریب تبدیل به قانون می شود وجود ندارد.

4-      به نظر بنده با عنایت به تبلیغات وسیع برخی ها از جمله ما نمایندگان و همچنین عزیزان نظامی و انتظامی پس از تصویب معافیت برادر سوم، بسیاری از جوانان عزیز این مرز و بوم، تحت تاثیر این تبلیغات شادمان شده و برای آینده زندگی خود برنامه ریزی کرده و یا ازدواج نموده اند و اینک با حذف این ماده شدیداً‌ نگران و حتی سرخورده شده اند. من در این بخش حق را به این جوانان عزیز می دهم و حتی فکر می کنم حق آن است که حداقل برای این جوانان که احتمالاً تعدادشان نیز خیلی زیاد نمی باشد چاره اندیشی شود و بهترین چاره اش آن است که ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس مهربان، مدبر و توانمند آن از ظرفیت آن ستاد برای حل مشکل این بخش از جوانان استفاده نمایند.

یک اتفاق مشابهی هم در مجلس ششم افتاد. در آن مجلس فروش خدمت سربازی تصویب شد و بعد هم شورای محترم نگهبان ایراد گرفت و نهایتاً فروش خدمت سربازی منتفی شد. در آن جا نیز بخشی از جوانان این مرز و بوم به باور اینکه فروش قانون سربازی قانونی می شود و سربازی را خواهند خرید برای ادامه زندگی خود برنامه ریزی و ازدواج کردند و بعد یکباره با عدم تصویب آن بین زمین و آسمان ماندند. من امیدوارم با الهام از تجربه، در خصوص این موضوع چاره اندیشی شود.

پنج شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/03/02 10:59
0
7
گناه بنده چيست كه با خبر تصويب معافيت دو برداري در مجلس‏ ازدواج نموده و بعد از خبر لغو آن سرباز فراري شده - آيا واقعا مي شود هم سربازي رفت و هم خرج خانواده داد؟
کاربر مهمان
1390/02/31 11:52
1
4
سلام مابه خاطر زحمات بی وقفه شما ممنون هستیم از خداوند برای شما صحت وسلامتی خواستاریم.شما خودتون رو جای ما بذارین ببینید ماچه حالی داریم.امیدوارم این طرح اجرایی بشه.
کاربر مهمان
1390/02/23 15:44
3
1
وقتی 3 برادری اعمال شد 360000 نفر معافی گرفتند .. میدونین که طبق قانون احتمالات امکان اینکه فردی 2 برادر سربازی رفته داشته باشد خیلی بیشتر از این است که 3 برادر سربازی رفته داشته باشد این معنی رو دارد که اگر معافیت 2 برادری اعمال بشه شاید تعداد معافی ها به میلیون هم برسه .. در صورتی که اصلا عادلانه نیست که افراد به این دلایل واهی از سربازی معاف شوند و عده ای دیگر بروند این مشکل عده ای را حل میکند و عده ای دیگر را گرفتارتر .. چون قضیه سربازی باید اصولی حل شود و نه هر جا مازاد دارند با قوانین ساختگی بی منطق عده ای را معاف کنند .. سربازی وظیفه هر فرد ذکور ایرانی تعریف شده و این نیست که سربازی رفتن و نرفتن یک نفر به اعضاء خانواده و .. ارتباط داده شود .. فروش سربازی بسیار عادلانه تر بود چون هر کس پول داشت پول میداد و معاف میشد و به کشور سودی میرسید ولی اینجا عده ای میگویند قانونی بگذارید که ما رو معاف کنند و بهانه ان هم این باشد مثلا 2 برادری .. واقعا شرم آور هست عده ای پیام میدهند که این قانون برای یکسال اجرا بشه .. یعنی اینکه میگن من رو معاف کنین و بقیه حتی اگر شرایط من رو دارن به جهنم . شما هم آقای دکتر با این جماعت همراه میشین و تایید میکنین .. بید دنیا رو بینید قوانین معافی و سربازیرو بررسی کنین .. آخر زشت است عده ای از جوانان اینقدر خود خواهانه متوقع معافی باشند .. دیگر چه انگیزه ای میماند برای دیگران .. 3 برادری هم که اعمال شد نادرست بود .. سرباز زیاد دارین دوره خدمت رو کوتاه کنین .. کشور رو رانت خواری برداشته .. همه مردم دنبال امتیاز ویژه هستند .. اینها برای چه است ؟ الان هم که یک عده امتیاز ویژه دو برادری میخواهند .. امتیازی که نه برای آن زحمتی کشیده اند نه هزینه ای پرداخت کردند و یا حتی محرومیتی کشیده اند به چه سبب متوقع هستند ؟ با این حرفها نظام سربازی درست نمیشود .. مشکل عده ای با رانت حل میشود که تعداد طلبکارهای نظام سربازی کمتر باشد .. مثل این است عده ای طلبکار در حجره یکی برن .. حجره دار به عده ای پول و خسارت و .. بده و بعد که تعداد طلبکارها کم شد با چماق بیافته به جون بقیه طلبکارها ..
کاربر مهمان
1390/02/23 12:44
0
1
مردم که منتظر اقدام شما نمیمونن . حالا تقریبا 15 ماه از اعلام لغو این به اصطلاح قانون میگذره . و تعداد زیادی از مشمولان این قانون در زمان اجرا در حال گذارندن این خدمت مقدس یا بهتر بگم اتلاف حقیقی عمر خویش هستن و چه بشا خدمتشان به پایان رسیده است و یا هفته های اخر خدمت خود را طی میکنند.. .نظر من اینه که شماها اینقد صبر میکنند تا ابها از اسیاب بیفته و این ماجرا به تاریخ بپیونده. اما متاسفم برای کسانی که این گونه مسئولیت را از دوش خود بر میدارند و در پی چیزهایی هستند که فعلا تو بورس یا به اصطلاح توجه مردم است . ب ه عنوان یه همسفر به شما توصیه میکنم خود را ارز خیل این ادمها جدا کنید که عاقبتی بس ناگوار در انتظار انهاست.
کاربر مهمان
1390/02/23 6:7
0
2
با سلام خدمت برادر بزرگتر و بزگوارم جناب دکتر! بنده هم به نوبه ی خود هرگونه توهین را شایسته نمیدانم. بنده نیز فایل صوتی ریاست محترم مجلس زا دراختیار دارم که در آن میگوید "بنده 9 ماده 44 (دو برادری) نیز مربوط به اصل 44 است؟(کسی میگوید بله و تمام اینها باید برگردد)" جناب دکتر فقط بدونین که ما فقط شما رو داریم اگر تلاش های حداکثری شما برای ما روشنتر از قبل شود همین برای ما کافیست و منالله توفیق
کاربر مهمان
1390/02/22 13:22
1
2
سلام آقای دکتر. ما منتظر خبر جدید شما از قانون معافیت برادر سوم هستیم. هر روز به سایت شما سر میزنیم تا بالاخره شاهد خبری خوب از این قانون شویم. آقای دکتر لطفاً ما رو هم مثل برادرهای کوچیکتون بدونید و بهشون بگید لااقل به ازای هر برادر خدمت کرده سه ماه کسری خدمت بدن. امیدوارم خداوند به خودتون و بچه هاتون عزت و سربلندی بده
کاربر مهمان
1390/02/21 20:45
0
2
سلام آقای دکتر یه کار اساسی کنید مثلاً شما نماینده مردم هستید ها ،شما اگه مردید همه نماینده های مجلس رو بسیج کنید با هم دیگه یه کار اساسی کنید مثلاً نامه بزنید به نیروهای مسلح و..... خلاصه اینو بدونید آه من و خیلی از جوونهای مردم پشت سر شماست اگه این طرح اجرا نشه .ما که مسخره شما نیستیم که داخل مجلس یه روز یه چیز تصویب میکنید و خمینجوری بدون دلیل طرحی که تصویب شده را بدون اینکه شما مقاومت زیادی کنید حذف میکنند .خدا ازتون نگذره اگه این طرح اجرا نشه . تازه اگه این طرح اجرا هم بشه من که دعاتون نمیکنم چون وظیفتون رو انجام دادید
کاربر مهمان
1390/02/21 15:36
0
2
اگر واقعا فکر میکنی در حق این جوانان ظلم شده است ، حداقل کاری که میتونی بکنی اینه که در یک نامه رسمس از طرف جمعی از نمایندگان به ستاد نیروهای مسلح ، درخواست قدام برای احقاق حق انها شوید . ممنون.
کاربر مهمان
1390/02/20 9:57
0
2
درود بر شما. و به امید اجرای دوبرادری. از خدا برای شما طلب سلامت خود و خانواده تان را می کنیم
کاربر مهمان
1390/02/20 2:19
0
1
سلام آقای دکتر عزیز. من هم به نوبه خودم خجالت می کشم از وجود کسانی که به شما چنین توهین هایی روا داشتند. آنها تربیت خانوادگی خود را نشان می دهند. ولی از حق نگذریم، جواب شما منطقی نیست. ما انسانهای تحصیل کرده ای هستیم و به اندازه خود از قوانین مجلس سر در میاوریم! من آدرس ایمیل خودم را نیز گذاشته ام تا در صورت نیاز، مدارک و مستندات لازم در مورد این قانون ( که حذف آن در جلسات مجلس هیچ گاه رای نیاورد) تقدیم شما برادر محترم و عزیز کنم. به امید سربلندی ایران و مجلس و رهبر کبیر انقلاب
کاربر مهمان
1390/02/19 11:28
0
1
با سلام آقای دکتر به من گفتید که بروم متن مذاکرات و مصوبات 17 اسفند 1388 را ببینم. رفتم و دیدیم اما متوجه شدم که دو برادری هنوز حذف نشده است! دوستان من راست میگویند ، منکر زحمات شما نمیشوم و میدانم که به عنوان نماینده مردم محدودیتهایی دارید اما خواهش میکنم صادقانه تر با ما صحبت کنید و بگویید چه میخواهد بشود؟؟؟؟
کاربر مهمان
1390/02/19 8:18
0
2
با سلام من هم موافقم. هر بندی که در صحن رای می آورد، برای حدفش هم باید در صحن رای بیاورد. این آیین نامه مجلس است. پس چطور معافیت دو برادری بدون رای به حذف در صحن، حذف شده است؟؟؟؟ ما انتظار صداقت داریم آقای دکتر.... نکند قرار است بگویند حذف شده که کسی تا وقت اجرا غیبت نکند؟!!!
کاربر مهمان
1390/02/19 2:40
0
1
سوال زیر را من قبلا پرسیدم و پاسخی نگرفتم. آیا پاسخ بلی یا خیر به ۵ سوال زیر انقدر سخت است؟ ۱- آیا این حقیقت دارد که کمیسیون امنیت ملی‌ (که شما عضو آن هستید) ۱.۵ سال قبل پیشنهاد به حذف ۲ برادری داد؟ ۲- آیا این حقیقت دارد که پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی‌ در صحن علنی تصویب نشد (۲ برادری حذف نشد)، چون گفتند اشکال ۲ برادری بار مالی است که تامین خواهد شد ؟ ۳- آیا این حقیقت دارد که آخرین مصوبهٔ مجلس (که هنوز حاوی ۲ برادری است) به شورای نگهبان رفت و شورای نگهبان ۲ ایراد بر آن گرفت (۱- بار مالی ۲- تایید رهبری) ؟ ۴- آیا با اینکه جدیداً بار مالی تامین شده است، کمیسیون امنیت ملی‌ (که شما عضو آن هستید) دوباره قصد دارد پیشنهاد به حذف ۲ برادری بدهد ؟ ۵- اگر شما پیشنهاد ندهید که ۲ برادری حذف شود ، آیا کسی‌ قانوناً میتواند این ماده را از مصوبهٔ مجلس حذف کند ؟ به نظر بنده جواب سوالات ۱ تا ۳ مثبت است. ۴،۵ را نمیدانم. با تشکر
کاربر مهمان
1390/02/18 8:48
0
3
با سلام آقای دکتر.... این بند از قانون که هنوز در صحن مجلس حذف نشده است. چرا صادقانه نمی گویید به ما؟
کاربر مهمان
1390/02/17 14:12
1
2
سلام آقای دکتر لطفاً کاری کنید حداقل برای یک سال اجرا بشه یا به ازای هر برادر خدمت کرده چند ماه کسری خدمت بدن. متشکرم
کاربر مهمان
1390/02/16 22:43
3
2
همه باید برن سربازی.چرا باید بین من که 2سال رفتم سربازی ودور از شهرو خانواده بودم و سختی زیادی هم دیدم با اون کسی که بخاط هیچی معاف میشه باشه.باسه چی باید توی این مملکت تبعیض قاعل بشن بین جوونا.یعنی انقد باید هردمبیل باشه که یکی بره وپدرش توی این2سال در بیاد ویکی دیگه هم نره وبه ریش اونایی که رفتن بخنده چون2یا3 تا از برادراش رفتن؟ خوب برن وظیفشون بوده وباید میرفتن.اتفاقا باید پیگیری کرد که تمام معافی ها رو هم از بین ببرن حتی اگه شده برای1ماه.تا بعضی ها حتما برن واونجا رو ببیننو بفهمن 1من ماست چقد پنیر داره
کاربر مهمان
1390/02/16 13:55
0
2
دكتر جان لطفا كاري كن 1 سال اجرايي بشه
کاربر مهمان
1390/02/16 12:47
0
1
با سلام، در جوابيه ارسالي شما 2 مورد وجود دارد كه جالب است : شما توقع داشتيد در قبال انجام وظيفه از شما تشكر شود( "در کامنت های ارسالی به من، به جای تشکر از پی گیری ها" ) اگر نماينده مجلس هستيد و براي اين كارها حقوق دريافت مي كنيد پاسخگو بودن وظيفه شماست و نيازي به تشكر ندارد.لذا اگر همكاران شما در برابر مردم پاسخگو نيستند و فعل اشتباهي را مرتكب مي شوند چيزي از مسوليت شما كم نمي شود. دوم اينكه شما و همكارانتان به جاي قبول مسؤليت و پيگيري اين موضوع از طريق مجلس و رايزني با ديگر ارگان ها ، مسؤليت آن را از خود سلب و به گردن رئيس مهربان!!! ستاد كل نيروهاي مسلح، آن هم نه از طريق يك نامه رسمي بلكه از طريق يك پست ساده در سايت خود مي سپاريد. در ضمن اگر قرار است قانوني وجود داشته باشد بهتر است براي همه يكسان باشد، نه اينكه خانواده هايي كه 2 يا 3 فرزند پسر دارند دين!! خود را تمام و كمال به اين سرزمين بپردازند و ديگران . . . هر چند در مملكتي كه عدالت ، شعار باشد بيش از اين هم نمي توان انتظار داشت. در آخر از اينكه كساني در سرزمين من زندگي مي كنند كه براي ديگران آرزوي بيماري مي كنند به شدت متاسفم و آرزوي سلامتي براي همگان دارم /
کاربر مهمان
1390/02/16 10:29
0
1
سلام آقای دکتر خیلی مردی. همین که به فکر ما مردم مملکتت بودی برامون کافیه. چه اجرا بشه چه نشه ما دوستت داریم. مطمئنم بعدها بیشتر از شما خواهیم شنید. به امید روزی که بقیه مسئولها و نماینده ها هم مثل شما به فکر مردم و بویژه جوانان باشن. پیامبر میفرمایند: هر کس دل مومنی را شاد کند خداوند در روز قیامت دلش را شاد میکند. امیدوارم یه روزی با درج تیتر خبر تصویب معافیت دو برادری دلهای بسیاری از برادرانتون رو شاد کنید و ... با آرزوی موفقیت برای شما
کاربر مهمان
1390/02/15 23:10
0
2
درد بی درمان دشمنان شما بگیرند و کسانی که نمی توانند با واقعیت رو به رو بشوند. حیف که فیس بوک فیلتر است وگرنه صفحه ای برای تشکر و حمایت از شما راه میانداختم. مدیرجان اگر خواستی اون پیام آخر رو فیلتر کن، دوست هم داشتی بذار :)
کاربر مهمان
1390/02/15 14:34
0
2
سلام آقای دکتر من به نوبه خودم از شما تشکر میکنم هم به خاطر اینکه لااقل شما به فکر ما بودید و هم به خاطر اینکه تو این مدت خیلی اذیتتون کردیم. جا داره همین جا از طرف کسانی که به شما توهین کردن ازتون عذرخواهی کنم. به هر حال ضربه روحی بزرگی به ما وارد شده و متاسفانه عزیزان نظام وظیفه اصلاً توجهی به حال و روز ما ندارن! به امید روزی که سربازی اجباری از مسیر زندگی جوانان این مرز و بوم برداشته بشه... با تشکر
کاربر مهمان
1390/02/15 10:59
1
2
الهی هر کس نفرینتان کرده خودش درد بی درمان بگیرد چون شما تنها نماینده فعال مجلس هستید و بیسسسسسسسسسسسسسیار هم خوب و مردمی هستید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099