عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > افراد چشم دیدن پیشرفت هم را ندارند


نسخه چاپي  ارسال به دوست

افراد چشم دیدن پیشرفت هم را ندارند
    ... آمدن یا نیامدن این خدمتگزار کوچک شما در مسیر توسعه شاهرود دیگر چندان تغییری ایجاد نمی کند....

   

*پرسش:

سلام و خسته نباشيد.اقاي دكتر ما در شهري زندگي مي كنيم كه افراد چشم ديدن پيشرفت هم رو ندارند.و بجاي اينكه سعي كنند خودشون قد راست كنند و پيشرفت كنند سعي در تخريب ديگران دارند.خدارو شكر از زمان راه اندازي اين سايت چشم و گوش مردم خيلي بيشتر و بهتر نسبت به زحمات شما و سختی کار شما شدند.و بنظر من چون داخل مردم هستم و می شنوم بهتر وبهتر حمایتتون خواهند کرد در تمام زمینه ها.من وقتی شنیدم به دلایلی شوق کاندید شدن مجدد رو ندارید خیلی ناراحت شدم.شما در طول این 12 سال تقریبا تمامی زیر ساخت ها رو اماده و مهیا کردید و حالا که یواش یواش این درخت می خواد محصول بده اون رو رها نکنید .ممکنه یکسری افراد این مسایل رو متوجه نشند ولی تا نفر جدید بیاد اسم چهار تا وزیر رو یاد بگیره این درخت نو پا خواهد خشکید.پس با قدرت به کارتون ادامه بدید و بدونید که مردم شاهرود خیلی بیشتر از قبل و با اگاهی بیشتر حمایتتون می کنند.

 

*پاسخ:

با سلام و تحیت

در نوشته محبت آمیز جنابعالی چند نکته وجود دارد

1-      در شهر ما افراد چشم دیدن پیشرفت هم را ندارند و همدیگر را تخریب می نمایند. باید عرض کنم این منحصر به شاهرود ما نیست. این طبع بشری است و همه جا آسمان همین رنگ است. البته اعتراف می کنم که کار کردن در شاهرود بسیار سخت تر است و خیلی ها به من می گویند چه طور توانستی دوازده سال دوام بیاوری. البته بنده هم همواره پاسخ دادم که قاطبه مردم شاهرود با صفا و قدرشناسند اما قلیلی از افراد هم بسیار آزاردهنده هستند. خودشان مفید به حال جامعه خویش نیستند و در خصوص دیگران هم که می خواهند کار کنند انگیزه کشی می نمایند.

2-      اینکه اشاره کردید در این یازده سال زیرساخت ها فراهم شده است مطلب بسیار درستی است. اگر زیرساخت ها را در دانشگاه، آب، برق، جاده، راه آهن، فرودگاه، مخابرات و ... بگیریم به راحتی می توانیم کارهای انجام شده را که بنده هم نخودی در آش فراهم شدن آن ها انداختم را فهرست نمائیم. دانشگاه شاهرود و پردیس بزرگ آن امروز قابل رویت است که عظمتی خیره کننده دارد. دانشگاه آزاد اسلامی که در زمان شروع به کار نمایندگی بنده حدود بیست هزار متر مربع بنا داشت امروز به مرز یکصد و سی و هفت هزار متر مربع رسیده است و انصافاً فضاسازی و پیشرفت آن دیدنی است. دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه تبدیل شده و به زودی پردیس جدید آن هم آغاز به احداث خواهد شد و همین الان ساختمان دانشکده پزشکی آن، مجموعه ورزشی بیمارستان در حال احداث فاطمیه، توسعه بیمارستان امام حسین با اضافه شدن یکصد تخت و بخش قلب که آغاز به ساخت شد، بیمارستان میامی، خانه های بهداشت روستایی، خواب گاه هاو... بنده قاطعانه عرض می کنم شاهرود در حال تبدیل شدن به یک قطب بزرگ پزشکی در شمال شرق کشور است.

در بخش مربوط به آب هر پروژه ی قابل انجامی پیگیری شد اعم از سد کالپوش که در پشت این سد پانزده میلیون متر مکعب آب جمع خواهد شد. حدود پنج تا هفت میلیون متر مکعب آن جهت منطقه کالپوش کافی است و حدود بیش از هشت میلیون متر مکعب از این آب را می توان منتقل نمود و الان طرح انتقال این آب به شاهرود در حال اجراست که می تواند حدود هشتاد در صد از آب مصرفی شهر را استحصال نماید و جهت فضای سبز و باغات شاهرود و کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد. در کنار آن سد نعیم آباد به اتمام رسیده که یک سد تزریقی و جهت تقویت آب های زیرزمینی در دشت مجن و بسطام می باشد. همچنین سد مجن در تنگه داستان در حال انجام می باشد که علاوه بر ذخیره سازی آب جهت کشاورزی مجن، یک منطقه زیبا جهت گردشگری ایجاد می نماید و سد کلاته خیج که پیشنهاد مطالعه آن داده شده است، همچنین انتقال آب از چشمه سارهای قطری که تاکنون بیش از ده میلیارد تومان هزینه شده است و نهایتاً این آب طی سال 91 به شاهرود منتقل خواهد شد. بالاخره بزرگترین خطر برای امروز و آینده شاهرود آب است و من فکر می کنم در خصوص آب اقدامات بسیار جدی انجام شده است که امیدوارم با دیده انصاف به آن نگاه شود.

در بخش برق هم اکنون بیش از هفتصد میلیارد تومان پروژه در حال اجراست که بزرگترین آن نیروگاه شاهرود با سیصد و سی میلیارد تومان می باشد که ما را به تولیدکننده و صادر کننده برق تبدیل می کند.

در بخش مخابرات با اجرای کامل فیبر نوری و گسترش شبکه های ارتباطی اعم از کابلی و یا موبایل امروز دارای وضعیت ممتازی هستیم.

در بخش راه کارهای بزرگی انجام شده و در حال انجام است که بارها از آن ها نام برده و گزارش داده ایم.

در موضوع صنعت، ما به یک قطب تولید سیمان درآمده ایم و کارخانه سیمان ما از دو هزار و سیصد تن به ظرفیت هفت هزار تنی رسیده است. کارخانه سیمان بیارجمند نیز در راه است. کارخانه فولاد ما دارای ظرفیت دویست هزار تنی است و طرح توسعه آن به هفتصد هزار تن در آینده بسیار نزدیک شروع می شود و همین پنج شنبه جلسه نهایی را برای این قضیه داریم. کارخانه ذوب نیز در آینده نزدیک عملیات احداثش بر روی سایت و زمین آغاز خواهد شد.

در خصوص کارخانه کک در همین هفته روز دوشنبه جلسه داشتیم و جهت باز کردن LC آن روز پنج شنبه با مدیر عامل بانک صادرات جلسه داریم و این کار نیز به زودی آغاز خواهد شد. کار عملیات اجرایی کارخانه پتاس طرود هم که یک اتفاق بزرگ برای منطقه است به زودی آغاز می شود. کارخانه سیم و کابل مغان با سرمایه گذاری کلان به یک قطب بزرگ تولید سیم و کابل درآمده است. بنده روزانه امور مربوط به این بخش های صنعتی را پی گیری می نمایم.

همان طور که شما اشاره کردید در بخش های زیر ساختی برای شهرستان کارهای زیادی انجام شده و شاهرود در طریق یک شکوفایی بزرگ گام برمی دارد.

3-      آمدن یا نیامدن این خدمتگزار کوچک شما در مسیر توسعه شاهرود دیگر چندان تغییری ایجاد نمی کند. اگر چه چهار سال آینده بسیاری از پروژه ها به ثمر خواهد نشست و دوران روبان پاره کردن و افتتاح هاست و شاید هر کسی که زحمات این پروژه ها را کشیده علاقه مند به حضور باشد اما خدا شاهد است بنده در نیت خود همواره خویشتن را مدیون مردم شاهرود می دانم و در هر جایی که باشم به آینده شکوهمند شاهرود می اندیشم و ذات بنده از شاهرود و شاهرودی ها انفکاک ناپذیر است.

چهارشنبه ١ تير ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/04/04 9:40
0
0
جناب دکتر جلالی نماینده محبوب ومردمی شهرستان شاهرود وقتی از جنس مردم بودید و این مردم شهید پرور شما را 12 سال امین خود قرار دادند باز هم باید به خواسته آنها با تمام سختیهای زیادی که برایتان داشته احترام گذاشت ویک بار دیگر زحمات این شهر ومردم خوبش را برگردن کشید وجالب اینه که بدونید مردم این شهر چقدر شما را دوست دارن
کاربر مهمان
1390/04/02 23:56
0
0
ظرفیت غلط را اصلاح کردی!!! اما نظر اینجانب را سانسور کردی!!! لطفا نظر را منعکس و به نادرست بودن ظرفیت قبلی اشاره کن!!!
کاربر مهمان
1390/04/02 13:21
0
0
باسلام وتحيت نام شاهرود بانام دكتركاظم جلالي مي درخشد ودرآينده بيشتر خواهددرخشيد.
کاربر مهمان
1390/04/02 9:13
0
0
جناب آقای دکتر جلالی: مردم شاهرود همیشه قدردان شما بوده و هستند من که یک فرد کوچک از جامعه شاهرود هستم همیشه الفت ودوستی مردم را نسبت به شما در بطن جامعه احساس کرده ام انشااله با به بار نشستن کارهای در دست اجرا در زیل سایه نمایندگی جنابعالی در دور بعدی مجلس خستگی دوندگی این پروژه ها از تن شما در بیاید مردم همیشه قدر دان شما بوده و خواهند بود سرافراز باشید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099