عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > کاظم جلالی فرزند برومند این خطه است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

کاظم جلالی فرزند برومند این خطه است
    هفته نامه کندوی البرز در شماره اخیر خود نامه جمعی از مردم و دانشجویان شاهرود و میامی را به شرح ذیل منتشر نمود:

   

هفته نامه کندوی البرز در شماره اخیر خود نامه جمعی از مردم و دانشجویان شاهرود و میامی را به شرح ذیل منتشر نمود:

نامه جمعی از مردم و دانشجویان شاهرود و میامی در اعلام انزجار از برخوردهای غیر اخلاقی

کاظم جلالی فرزند برومند این خطه است

سلام خدمت فرزند برومند شهرستان شاهرود جناب آقای دکتر کاظم جلالی

اخیرا نیز مانند روالی که در این استان تبدیل به یک سنت شده ، برخی افراد خودسر و گستاخ در حضور رئیس مجلس شما را مورد هتاکی قرار دادند  شاید خیلی پیش تر از اینها برای خود شما هم اثبات شده باشد که این سیلی های طاقت فرسایی که در این 12 سال از مرکز استان  می خوری بخاطر اینست که فرزند دلیر شاهرود هستی و تازمانیکه ندای عدالتخواهی در  این استان  سر دهی باید خود را برای هتاکی های بالاتر از این هم مهیا نمایی و مثل اینکه کلکسیون توهین های آنها تمامی ندارد.

این افراد که انگار بوئی از فرهنگ نبرده اند بارها ارزش های متعارف جامعه را زیر پا نهاده و به اصول اولیه اخلاقی که حتی اهالی چاله میدان به آن پایبند ، پشت نموده اند .در این بین عدم برخورد مسئولین بلند مرتبه با آنها ، کار را به جایی رسانده که آنها  نه تنها از فحاشی ها و هتاکی های خود ابراز پشیمانی نکرده اند بلکه  انگار تازه این نوع ادبیات به دهان آنها مزه کرده و قصد ابداع الفاظ توهین آمیز جدید دارند .

این گروههای فشار مرکز استان  چه بخواهند وچه نخواهند دکتر جلالی منتخب شهروندان شاهرودی است هرچند که یک انسان هر چقدر هم عملکرد ش خوب باشد بازهم نقاط ضعفی دارد ایشان نیز به اقرار اکثریت یکی از قوی ترین و مردمی ترین نمایندگان شاهرود پس از انقلاب اسلامی می باشد و از جایگاه مستحکمی بین توده های مردمی شاهرود برخوردار و بیشتر بخاطردرگیری ها و کشمکشها ی  طاقت فرسا با مرکز استان و کارشکنی های آنهاست که  اعلام نموده که دیگر قصد کاندیدا توری از شاهرود را ندارد .

همانگونه  که چاپلوسی حرکت ناپسندی است  ، سیاه نمایی کارنامه درخشان  یک نماینده هم کاربسیار ناجوانمردانه ای است لذا در این خصوص اقدامات مثبت و درخورتحسین دکتر جلالی بر هیچ یک از شهروندان شاهرودی پوشیده نیست وعلیرغم اینکه  دوره قبل از ایشان  چرخ توسعه شاهرود کاملا از حرکت ایستاد وحتی اداره کل پایانه ها را به مرکز استان انتقال دادند بسیاری از مردم شاهرود معتقدند اگراراده و مقاومت   دکتر  جلالی در برابر زیاده خواهی های مرکز استان نبود معلوم نبود که در این 12سال چه بر سرشاهرود می آمد  و یا ایستادگی  ایشان  در برابر انتقال پارک علم وفن آوری ، مرکز تحقیقات کشاورزی کل استان ، اداره کل راه وترابری ، و جدیدا نیز مرکز پخش فراورده های نفتی به مرکز استان از کوچکترین اقدامات دکتر جلالی  برای شهرستان شاهرود  می باشد .

بی دلیل نبود که این لابی های انحصار طلب   مرکز استان ،از همان سالهای اول نمایندگی ایشان ، بنای ناسازگاری و تخریب شخصیبت وی را گذاشتند  و به ریز و درشت اقدامات وی گیرهای بنی اسرائیلی  روا  داشتند . با این اوصاف وعلیرغم  این نوع برخوردها و توهین ها ، ایشان نیز  مانند مرحوم حسینی  از سختکوش ترین و کارآمد ترین و نجیب ترین  نمایندگان بعد از انقلاب  شهرستان شاهرود بوده و حال برخی افراددر مرکز استان شرایطی را رقم زده اند که شهروندان شاهرودی باید نظاره گر خارج شدن چهر های خدومی چون دکتر  جلالی   از گود نمایندگی شهرستان شاهرود باشند و بخاطر رفتارهای دور از هنجار این افراد ،عطای نمایندگی را به لقایش ببخشند .

 

سخنی با یاوه گویان مرکز استان

این مساله برای مردم شاهرود روشن است که  در مرکز استان بدین خاطر که سیستم مدیریت اجرایی انحصا ر گرایانه پایه ریزی شده  ، نماینده مردم سمنان هر چند که ضعیف باشد این سیستم اجرایی ضعفهای آنها را پوشش می دهد و همانطورکه بر همگان آشکار شده از چهار دهه قبل روند رشد مرکز استان بسیار سریع بوده وربطی به چگونگی  فعالیت نمایندگان مجلس ندارد چون رانت های اختصاصی مرکز استان و نگاه تبعیض آمیز شرایط رشد را کاملا برای آنها فراهم کرده است .

برخلاف آن در  شهرستان شاهرود هشتاد درصد انرژی نماینده باید صرف مقابله با   توطئه ها و زیاده خواهی های روز افزون مرکز استان گردد و مدیران اجرایی نیزبه گونه ای گمارده می شوند که  بیشتر سیاست بله قربانگویی مرکز استان را اجرا نمایند و جسارت ندارندبخاطر حقوق شهروندان با مدیران رده بالای خود مجادله نمایند .

به همین دلیل است که رشد سریع مرکز استان نشان از فعالیت مثبت  نماینده آنها نیست و  برعکس در شاهرود نیز  آمار بیکاری فزاینده و اجرای کند مصوبات  دولت ودیگر شاخصه های توسعه  به فعالیت نماینده خیلی ربط ندارد بلکه این سیستم اجرایی است که در این استان غلط پایه ریزی شده  و نماینده شاهرود باید بیشتر انرژی خود را صرف این نمایند که  سیستم اجرایی شهرستان را به جلو هل بدهند .

ساختار قدرت  مرکز استان  نیز از 4 دهه پیش به گونه ای شکل گرفته که  اگر به افراد کم  جنبه فرصت خود نمایی داده شود این افراد دچار توهم خودبزرگ بینی و کوچک بینی دیگران ،توهم صحابه رسول ا... بودن خود و منافق بودن نماینده شاهرود و ... شده اند و امکاناتی که مرکزیت استان فراهم کرده باعث رانت خواری و ضایع کردن حقوق مردم شاهرود در تمام زمینه ها گردیده است و با روالی که  در پیش گرفته اند بکلی  فاتحه مدیریت ،اخلاق ،عدالت و ... در این استان خوانده شده است .

برخی از این افراد نیز  که  به ابزارهای رسانه ای دسترسی دارند زمینه نشر اکاذیب وفریب اذهان عمومی و اتهام زنی به دیگران و... را فراهم می کنند و دائما اقدام به فرافکنی نموده و همچنان  در حال کتمان حقیقت تلخ بی عدالتی در این استان می باشند یک نمونه از این اقداما ت برای گمراهی اذهان عمومی  اینست که بعد از ارسال نامه مردم شاهرود به ریاست جمهور محترم   ،در روزنامه پیام استان  مورخه    17 آبان ماه 1390 ضمن توهین گستاخانه به نماینده شاهرود ، با بی شرمی اعلام میکنند بودجه عمرانی شاهرود ازبودجه متوسط استانی بیشتر است .

یکی نیست به آنها بگوید با چه فرمولی حساب کرده اید که این نتیجه را بدست آورده اید ؟

1-همانطور که می دانید بودجه عمرانی  استان تا قبل از سال نود بصورت محرمانه تقسیم می شد و هیچ کس خبر نداشت که مبلغ  این بودجه برای هر شهرستان  چقدر می باشد وبعد از اعتراضات فراگیر  مردم شاهرود به این وضعیت ، از امسال این بودجه بصورت شهرستانی تقسیم گردید ه است .

2- بنا به برخی دلایل ،  اغلب مدیران ضعیفی در شهرستان شاهرود به کار گمارده می شوند که باعث می شوند  مبلغ زیادی از این بودجه ها جذب نشود  ودر آخر سال مالی به مرکز استان برگشت داده شود  .

3-چندین میلیارد تومان از بودجه استانی به اسم بودجه آزاد تقسیم می شود که مسلما مبلغ زیادی از این بودجه در مرکز استان هزینه می شود .

4- به لطف رانت های مرکز استان شهرک صنعتی سمنان به صورت افسار گریخته و بی رویه رشد کرده و باعث شده  که در آمد شهرداری سمنان تقریبا به  100میلیارد تومان رسیده وبیش از 4 برابر بودجه عمرانی کل دو شهرستان شاهرود و میامی گردد و با این اوصاف حتی اگر از بودجه استانی هیچ مبلغی به مرکز استان تخصیص پیدا نکند کوچکترین آسیبی به فعالیتهای آنها وارد نمی شود !!!

5-  با نگاه تبعیض آمیز مرکز استان در سال های گذشته و طبق آمارها ،بیشترپروژه ها و اقدامات  زیر ساختی و عمرانی در شهر سمنان و حتی روستا های تابعه آن به پایان رسیده ودر حالیکه تعدادی از روستاهای شهرستان شاهرود از لحاظ توسعه یافتگی مانند روستاهای سیستان وبلوچستان در محرومیت به سر می برند و جمعیت زیادی از این مناطق کوچ کرده اند  با این وضعیت آیا باید سرانه متوسط  بودجه عمرانی  سمنان برابر با شاهرود باشد ؟

6- نکته مبهم دیگر که  در بودجه وجوددارد چگونگی  اختصاص بودجه  پروژه های ملی می باشد و همچنین در زمانی که کسری بودجه وجود دارد وطرح ها اولویت بندی می شود چرا طرح های اولویت دار در سمنان اجرایی می شود و بودجه طرح های شاهرود منتفی می شود ؟

سیمای انحصاری سمنان !!!

در مورد عملکرد انحصاری سیمای استان و سانسور شدید اخبار مثبت شاهرود نیز اعتراضات مردمی  بسیار زیاد است و تا کنون هیچ یک از افرادی که در مرکزاستان صاحب قدرت و تریبون می باشند به این مساله رسیدگی نکرده اند .

مثلا اخیرا برنامه ای بصورت زنده و به نوبت در کل استان از شبکه سراسری پخش گردید و لی وقتی نوبت به شهرستان شاهرود رسید علیرغم اینکه چند بار به وسیله پیامک در مورد اجرای برنامه در شاهرود اطلاع رسانی گردید هیچ برنامه ای در شاهرود اجرا نگردید و با این کار مردم شریف شاهرود را مورد تمسخر قرار دادند و حتی کوچکترین عذر خواهی نیز در این  مورد به عمل نیاوردند  .

 جاذبه های تاریخی و گردشگری شاهرود را با نام سمنان منتشر می کنند  ...باید عملکرد ضعیف مدیران اجرایی در شهرستان شاهرود و استان به نقد  کشیده شود .

...علیرغم اینکه مردم شاهرود از لحاظ استعداد هنری و سینمایی در کشور سرآمد می باشند این افراد به نحو مطلوب مجال هنر نمایی در شبکه استانی را پیدا نمی کنند .

...آیا شما که در هفته چندین بار ملاقات های نماینده محترم ولی فقیه در استان با مردم ومسئولین سمنان را از طریق سیمای استان منعکس می کنید نمی توانید از ایشان سوال بفرمائید که چرا علیرغم درخواستهای مکرر مردم شاهرود ایشان از زمانی که این مسئولیت را در استان برعهده گرفته اند تا کنون حتی یکبار  با مردم شاهرود ملاقات عمومی نداشته ودر یک اجتماع عمومی مردم شاهرود حاضر نشده اند ؟

آیا غیر از این است که اگر ایشان و یا استاندار محترم در  این اجتماع عمومی حضورومستقیم  باسوالات شهروندان روبروشوند   واقعیاتی نظیر بی کاری شدید  وضعف مدیران اجرایی وبی عدالتی د راستان  را به طور کامل لمس خواهند کرد ؟

مانند حضور استاندار محترم در جمع موثرین شاهرودی (همزمان با کلنگ زنی سایت خودروسازی شاهرود ودر  حضور آقای نجم الدین )  که از سوال یکی از جانبازان شریف شاهرودی در خصوص بیکاری در شاهرود  و ... دلخور  گردید .

سخنی با استاندار محترم جناب آقای  دکتر رهی

آقای رهی   با انتصاب شما  بعنوان استاندار سمنان  مردم شاهرود امیدوار بودند که  بالاخره    نقطه  عطفی در مدیریت استان شکل بگیردو روش مدیریتی غلط گذشته تکرار نگردد  اما افسوس  که وضعیت   بدینگونه پیش نرفت .

استاندار ارجمند    در اکثر مواقع که مردم شما را ازسیمای اختصاصی  سمنان مشاهده می کنند  و یا حضوری به شاهرود تشریف می آورید  فقط بدنبال پیشرفت  پروژ ه های مسکن مهر                   می باشید هر چند این حرکت شما قابل تقدیر است و لی  سوالی که برای مردم شاهرود  مطر ح است اینست که  با این  آمار بیکاری بالا در شاهرود  ، مسکن  مهر چه دردی از جوانان بیکار  شاهرود ی را دوا می کند که شما بجای ایجاد  پروژه  های اشتغالزایی  اینقدر بر روی مسکن مهر پافشاری می کنید ؟؟

آمار اشتغالزایی که اعلام میفرمائید تحقق یافته بر چه مبنایی است ؟ آیا صرفا پرداخت یک وام 5 میلیون تومانی اشتغالزایی مبنای ایجاد یک شغل می باشد ؟ توضیح دهید ؟

در مورد نامه 27 بندی مردم شاهرود به ریاست محترم جمهور که بیشتر مدیریت اجرایی  استان مسئول   عدم اجرای مصوبات دولت  د رشهرستان شاهرود می باشد چه  پاسخی برای مردم شاهرود دارید ؟

در بحث  احداث کارخانه خودروسازی  در شرق استان  شما نیز اسیر لابی های  مرکز استان شدید  و فقط اسم این پروژه نصیب شهرستان   شاهرود گردید و الباقی به همان جای همیشکی  یعنی شهرک  صنعتی سمنان  رفت آیا این عدالت است ؟

در جلسه ای  که اخیرا در شاهرود داشتید و از وضعیت پیشرفت   پروژ ه ها در شاهرود  گلایه داشتید  فرمودید در شاهرود باید خودم آستینها را بالا بزنم   سوال مردم شاهرود اینست که چرامدیریت  اجرایی شهرستان را به یک نیروی توانمند شاهرودی نسپردید که حالا مجبور شوید خودتان آستین بالا بزنید؟

آنچه مسلم است    مدیریت اجرایی استان  به شهرستان سمنان و مخصوصا به شهرک صنعتی سمنان یک نگاه  پدرانه و دلسوزانه دارد  و برعکس  به شهرستان شاهرود وبخصوص  صنعت شاهرود  به عنوان یک رقیب نگاه  می کند و جنابعالی در مدت  حضورتان در راس مدیریت اجرایی استان نتوانستید  تغییری در این  دید گاه غلط بوجود آورید.

استان شدن شاهرود :

در همین روزنامه تفرقه افکن پیام استان اعلام میکنند که مردم شاهرود مخالف جدایی از سمنان هستند در صورتیکه مردم شاهرود از زمان نمایندگی مرحوم حسینی به صورت خیلی جدی برای رفع مشکل بی عدالتی بدنبال استان شدن شاهرود بودند .

در سفر مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور و دیگر مسئولین بلند پایه نظام به شهرستان شاهرود مهمترین شعارمردم شاهرود  (ندای هر شاهرودی جدایی از سمنا ن است ) بوده و اگر به آرشیو خبر ی این سفرها  نگاهی بیاندازید این مطلب به شما اثبات می شود .

شهرستان شدن بسطام و بیارجمند :

سیاست دوگانه مرکزاستان زمانی بارزتر شد که آنها برای شهرستان شدن میامی دایه مهربان تر از مادر شدند علیرغم اینکه مردم و نماینده محترم  شاهرود نیز با شهرستان شدن میامی موافق بودند و خواستار انجام اینکار در کمال آرامش بودند ولی این افراد قصد سوء استفاده از این قضیه را داشتند  و اکنون که میامی شهرستان شده است  در روند معرفی فرماندار و استقرار دیگر ادارات د راین شهرستان خساست به خر ج می دهند و مدیران اجرایی استان باید در این مورد سرعت عمل بیشتر داشته باشند .

شهرستان شدن بسطام و بیارجمند نیز خواسته نماینده محترم و مردم شریف شاهرود می باشد و بخش بسطام شرایط کاملا مساعدی  برای شهرستان شدن دارد .

بخش بیارجمند نیز با تدبیر می تواند شهرستان بشود مثلا با اضافه شدن تعدادی از روستاهای استان خراسان رضوی که به این بخش نزدیک می باشند کاملا قابلیت شهرستان شدن پیدا می کنند و یا با روشهای معقول دیگر ...

حسادت های بچگانه بجای همدلی و اتحاد !!!

همانطور که همه  شهروندان استان اطلاع دارند دکتر جلالی یکی از موثر ترین نمایندگان مجلس  در سطح ملی می باشد و مسئولیت های مهمی که بر دوش ایشان می باشد نشان از لیاقت و توانایی های بالای وی دارد

...لذا در زمان حال بیشترین چیزی که به حرکت توسعه شاهرود آسیب وارد می کند بی ثباتی و تغییر مدیریت در عالی ترین مقام مردمی شهرستان می باشد و باعث خواهد شد که چرخهای توسعه شهرستان کاملا از حرکت بایستد ( موضوعی  که هدف اصلی  افراد زیاده خواه در مرکز استان می باشد )

... با آرزوی توفیق و سلامتی روز افزون برای فرزند برومند و توانای شهرستان شاهرود

 

جمعی از شهروندان و دانشجویان شهرستان شاهرودو میامی
شنبه ١٩ آذر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/09/21 21:4
1
2
بنده نمایندهای می خوام مرد باشه مثل داش کاظم . کاظم دوستت داریم
کاربر مهمان
1390/09/21 18:38
1
2
دکتر جلالی حامی قدرتمند آموزش عالی شاهرود و آموزش عالی شاهرود حامی قدرتمندکاظم جلالی . درود بر فرزند برومند شاهوار
کاربر مهمان
1390/09/21 17:2
1
3
بنده این دوره بدلایلی نمی خواستم رای بدم ولی فقط به عشق کاظم جلالی و حمایت از این چهره مردمی و دوست داشتنی خودم به اتفاق کلی افرادی که دور و برم هستند و هر کدام نیز کلی زیر مجموعه دارند به ایشان رای می دهیم و مطمئن هستم رای این دوره دکتر بالاتر از سه دوره اخیر خواهد بود . به امید استان شاهوار . موفق و پیروز باشی دکتر
کاربر مهمان
1390/09/21 12:33
1
3
رای اول مردم شاهرود فقط کاظم جلالی بوده وهست واین موضوع را مردم همیشه در صحنه شهرستان شاهرود همیشه اثبات کرده اند . این را به مسئولین قول میدهیم که اگر کاظم جلالی هم نیاید باز در کاغذ رای خود نامی جز نام او ننویسیم
کاربر مهمان
1390/09/21 9:56
1
2
http://shahroodnews.com/post/376
کاربر مهمان
1390/09/21 2:52
1
2
دانشمندفرزانه دکتر کاظم جلالی عصاره ی مردم شهرستان شاهرودومیامی و مردم بسطام است وتمام سهم مردم این مناطق از قدرت،پس بادل وجان دوستش داریم.
کاربر مهمان
1390/09/20 20:51
2
3
در پای صندوقهای رای جواب تمامی افرادی که به فرزند برومند شاهرود توهین کردند می دهیم . همه با هم شاهرود برای حماسه ساز استان شاهوار . درود بر تو ای جلالی
کاربر مهمان
1390/09/20 10:8
3
4
کندوی مردمی تا آخر با مردم بمان . تا خون در رگ ماست جلالی نماینده ماست .
کاربر مهمان
1390/09/20 9:3
3
4
ما به اين فرزند دلير استان شاهوار و ايران افتخار مي كنيم درود بر تو اي دكتر الهي سربلند باشي و درد و بلات بخوره به جون دشمنات
کاربر مهمان
1390/09/20 8:37
3
1
بیچاره جمعی از مردم که جلالی تمامی بیانیه های خود رو به این نام انتشار مده ............. اقای جلالی خودتی
کاربر مهمان
1390/09/19 22:31
1
3
ضمن تقدیر و تشکر از هفته نامه کندوی البرز . اگر مطلب نامه بدون سانسور و بطور کامل در این هفته نامه چاپ می شد بهتر بود .
کاربر مهمان
1390/09/19 18:20
3
10
ما مردم شاهرود از دكتر جلالي قهرمان بخاطر تمام تلاشهاي شبانه روزي ايشان تشكر ميكنيم و همچنين از هفته نامه كندو بخاطر متن كامل و دلنشينش
کاربر مهمان
1390/09/19 16:12
11
2
لطف کنید مسئولیت های به اصطلاح ملی را لیست نمایید. وقتی نماینده ای توان گزارش دهی از چند زندان را ندارد و فورا استعفا می دهد . وقتی نماینده ای فقط بلد است داد وفریاد ها را درجمع شاهرودیها بزند و اختلاف ایجاد کند و ماهی بگیر د . وقتی فقط میرزا بنویس شورای امنیت شده است . ضمنا برادر عزیزی که نامه را به نام دانشجویان شاهرودی و میامی نوشته ای ؛ برای دنیای دیگران ؛ آخرت خود را خراب نکن . . تغییر مدیریت در سطح عالی ترین مقامی که غیر از سخنرانی در روستانها و شاهرودیها و هر چند سالی در مجلس برای خالی نبودن عریضه می فرمایند. چرخ توسعه ای که بلبرینگ هایش را ایشان شکسته و چرخها یش را فقط برای موج سواری بکار می برد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099