عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > رئیس شورای شهر مهدی شهر استعفا کرد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

رئیس شورای شهر مهدی شهر استعفا کرد
    همانگونه که در خبرها آمد، منوچهر مستخدمین حسینی رییس شورای شهر مهدی شهر در اعتراض به آنچه بی تفاوتی مسئولان ارشد استان نسبت به نیازهای مهدیشهر خوانده شد، و نیز در واکنش به جابجایی پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدی شهر، از سمت خود استعفا کرد.

   

همانگونه که در خبرها آمد، منوچهر مستخدمین حسینی رییس شورای شهر مهدی شهر در اعتراض به آنچه بی تفاوتی مسئولان ارشد استان نسبت به نیازهای مهدیشهر خوانده شد، و نیز در واکنش به جابجایی پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدی شهر، از سمت خود استعفا کرد. گفته می شد عامل مهمی که در تصمیم وی نقش داشته، برخورد خارج از عرف و ادبیات نامناسب استاندار سمنان با او در جلسه اداری ۲۸ آبان ۹۰ استانداری بوده است.

خبر استعفای رئیس شورای شهر مهدی شهر بی درنگ در سایت های سنگسرنیوز – مهدیشهرنیوز – سایت رسمی شورای شهر و محافل خصوصی و عمومی مهدی شهر پیچید و همه نگاهها را به سمت ساختمان قدیمی خیابان امام معطوف کرد.

البته استعفای روسای شورای شهر در مهدی شهر اتفاق تازه ای نبود. پیش از آن، یکبار علی عبدالحسینی رئیس شورای شهر در دوره دوم و امام وردی نورانی رئیس پیشین شورای شهر (در دوره سوم) هر یک با انگیزه های مشابه از سمت خود کناره گیری کرده بودند، اما چه عاملی سبب شد که خبر استعفای منوچهر مستخدمین اینگونه بازتاب پیدا کند ؟

سایت مهدی شهر نیوز بلافاصله به تحلیل واقعه پرداخت و از رئیس مستعفی شورای شهر خواست در این شرایط حساس شهر را تنها نگذارد چرا که استعفای او کمکی به وضعیت فعلی نمی کند و نمی تواند روش کارآمدی برای برون رفت از شرایط دشوار کنونی باشد. مهدی شهر نیوز با تاکید بر این واقعیت که کار در مهدی شهر تلاش چند برابری می خواهد، پیام مهم استعفای رئیس شورا را به بن بست رسیدن همه تلاش ها در راه احقاق حقوق مهدی شهر دانست و خروج مسائل این شهرستان از روال قانونی، و جایگزین شدن ارتباطات غیر رسمی به جای ضوابط قانونی را از دیگر پیام ها و سیگنال های کناره گیری این فرهنگی با سابقه خواند. این سایت با تاکید بر قانونمداری، از سازمان های نظارتی و قضایی خواست با ورود به مسائل سه ساله اخیر مهدیشهر، عملکرد مسئولان استان را مورد بررسی قرار دهند.

از سوی دیگر ستاد مردمی دکتر احمدی نژاد در شهرستان مهدی شهر نیز در قبال استعفای رییس شورای شهر موضع گرفت و خواستار اجرای مصوبات هیئت دولت به دور از هرگونه فشار منطقه ای شد.
طولی نکشید که نمایندگان اولیای دانش آموزان در شورای آموزش و پرورش شهرستان مهدی شهر نیز با ارسال نامه ای به استاندار سمنان به دفاع از حقوق ۵۰۰۰ دانش آموز سنگسری(مهدی شهری) پرداخته و خواستار تسریع در اجرای پروژه ی استخر شنای دانش آموزی شدند.

این اتفاق به عاملی برای وحدت همه گروه ها، تشکل ها و نهاد های مردمی بدل شد. زیرا نمایندگان تشکل های مردمی نیز در یک اقدام هماهنگ به دیدار اعضای شورای شهر شتافته و در جریان یک دیدار چند ساعته، از موضع منوچهر مستخدمین حسینی در قبال جانب داری از حقوق مردم و جلوگیری از حذف مصوبات مهدی شهر حمایت کردند.

فردای آن روز تریبون نماز جمعه نیز از این واقعه متاثر شد. همانطور که پیش بینی می شد این ماجرا به حسینیه المهدی (محل برگزاری نمازجمعه) نیز راه یافت و واکنش حجت الاسلام والمسلمین بارانی امام جمعه شهر را برانگیخت. حجت الاسلام بارانی با تاکید بر اجرایی شدن پروژه های مهدی شهر، بویژه استخر شنای دانش آموزی، جابجایی این مصوبه را خلاف اخلاق و خلاف عدالت خواند. امام جمعه مهدی شهر با سوالی آمیخته با کنایه، خطاب به مسئولان ارشد آموزش و پرورش استان گفت : ” شما که در کلاس درس به دانش آموزانتان درس وفای به عهد می دهید، چگونه به ۵۰۰۰ دانش آموز مهدی شهری وعده ساخت استخر می دهید، اما به وعده خود عمل نمی کنید؟ ” ندای تکبیر نمازگزاران مهر تاییدی بر ضرورت احقاق حق مردم بود. مردم نیز با تکبیر خود خواستار اجرای این مصوبه شدند.

ماجرای استخر شنا با نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورای حسینی، تحت الشعاع آیین عزاداری ایام پایانی دهه اول محرم قرار گرفت و موقتا به حاشیه رفت، اما تشکل های مردمی در این چند روز نیز بیکار ننشسته و به تلاش های خود برای استیفای حق ادامه دادند.

حالا نوبت دکتر کواکبیان بود تا با ورود به ماجرا در ماه های پایانی سال ۱۳۹۰ و نزدیک شدن به انتخابات مجلس نهم، وجهه خود را در نزد مردم مهدی شهر بهبود بخشد.

او از نمایندگان مردم در شورای شهر و نمایندگان تشکل ها و نهادهای مردمی مهدی شهر دعوت کرد تا برای مذاکره پیرامون مشکلات شهر به دفتر کارش در سمنان بروند. اما نمایندگان مورد نظر که پیش از این، خدمت دلسوزانه و درخور توجهی از وی ندیده بودند، یک صدا حضور در جلسه فوق را که بوی تبلیغات انتخاباتی میداد، تحریم کرده و از او خواستند چنانچه حرف و نظری دارد به مهدی شهر بیاید و آن را در جمع مردم این شهر مطرح کند.

این نکته هم قابل توجه است که دکتر کواکبیان در همان جلسه که به رئیس شورای شهر مهدی شهر جسارت شد، هیچ عکس العملی در دفاع از وی و جلوگیری از حذف مصوبه استخر نشان نداد، و این امر موجب تضعیف هرچه بیشتر جایگاه وی در نزد مردم مهدی شهر شد.

دردناک ترین بخش این ماجراها، بی اعتنایی کامل مسئولان استان به سوالات و مسائل مطرح شده از سوی مردم مهدیشهر بود. همین مسئولان محترم که پروژه مهم بیمارستان ۶۴ تختخوابی و پروژه دانشکده منابع طبیعی مهدیشهر (مصوبه دور سوم) را (ظاهرا) به دلیل اختلاف نظر مردم بر سر محل تاسیس، چندین ماه به تاخیر انداختند (و هنوز هم مشخص نیست کلنگ این دو پروژه چه زمانی به زمین زده میشود)  این بار نشان دادند که گویی نظر مردم برایشان اهمیتی ندارد !

در همین حال از استانداری سمنان خبر رسید که در کمیته برنامه ریزی استان که روز شنبه ۱۲ آذر ۹۰ تشکیل جلسه داده بود، به طور شفاهی به بنائیان سفید مدیرکل آموزش و پرورش استان دستور داده شده است که بخشی از اعتبارات استخر شنای دانش آموزی مهدی شهر را صرف ساخت یک سالن ورزشی در فولادمحله و بخشی دیگر را هم برای ساخت یک سالن ورزشی در روستای لرد خطیرکوه هزینه نماید!

شنیده ها حاکی است، یکی دیگر از خروجی های این جلسه، دستور جابجایی پروژه استخر دانش آموزی شاهرود به میامی، و انتقال پروژه استخر دانش آموزی گرمسار به ایوانکی بوده است که به نظر نمی رسد چندان جدی باشد، زیرا دکتر جلالی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوال “سنگسر امروز”  درباره صحت و سقم انتقال استخر شاهرود به میامی اظهار بی اطلاعی کرده و گفته است حتما در این باره تحقیق خواهد کرد.

بدون شک نیاز جوانان فولاد محله و خطیرکوه به امکانات ورزشی و نظایر آن را نمی توان انکار کرد.
نسیم عدالت باید در همه نقاط شهرستان مهدیشهر بوزد. اما نیل به عدالت مورد نظر، راهکار مشخصی دارد و نمی توان پروژه ای را که بر اساس نیاز جمعیت دانش آموزی مهدیشهر تصویب شده، و گروه های کارشناسی متعددی در باره آن اعلام نظر کرده اند، و قول احداث آن نیز بارها از طریق رسانه ها و جراید داده شده است، به یکباره حذف کرد و با ماهیتی دگرگون شده، به مناطق دیگر انتقال داد.

پروژه احداث و تجهیز استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر یکی از مصوبات هیات دولت است که با اعتبار ۴ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریالی و مشارکت ۳۰ درصدی استان، برای ۵۰۰۰ دانش آموز مهدیشهر در نظر گرفته شده است. حتی زمین این استخر نیز از مدت ها قبل انتخاب شده و علاوه بر تبادل موافقتنامه با دستگاه مجری، کلیه مراحل رسمی و قانونی برای آغاز این پروژه طی شده است.
این روزها مردم مهدیشهر به وعده های عملی نشده دولت در مهدیشهر می اندیشند.
آنها می دانند که دولت صرف نظر از همه تنگ نظری ها و بی مهری های رایج در استان ها، پروژه های عادلانه ای را برای جای جای ایران اسلامی تصویب می کند، اما چه مشکلی با مهدیشهر وجود دارد، که در مسیر اجرای پروژه های مصوب این شهر سنگ اندازی و مانع تراشی می شود؟

“سنگسر امروز ” در پیگیری این موضوع تا حصول نتیجه، با مردم مهدیشهر همراهی می کند.

دوشنبه ٢١ آذر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/09/23 16:47
0
3
همه مردم مهدی شهر در صورت تاسیس استان شاهوار خواهان الحاق به آن استان هستند مردم مهدی شهر با یک رای گیری چنین خواسته ای را نشان خواهند داد .عدم رای مردم مهدی شهر به تمامی نمایندگان سی سال اخیر سمنان گواهی است بر این ادعا .ما از نماینده شاهرود انتظار بیشتری در این زمینه داریم
کاربر مهمان
1390/09/22 1:35
1
3
با سلام و سپاس از دوستان شاهرودی به سبب حمایت موثر ظاهرا خبر مربوط به سایت سنگسرامروز میباشد که به اشتباه سنگسرنیوز درج شده است با تکر
کاربر مهمان
1390/09/21 21:48
2
4
با سپاس از شما دکتر جلالی عزیز به جهت حمایت از مردم مظلوم مهدیشهر ای کاش ای کاش شاهرود و مهدیشهر نزدیک هم بودند هم شما نماینده ما می شدید و هم ما جزئی از استان شاهوار افسوس که در کنار مرکز استان بودن برای شهر ما بسیار گران تمام شده است
کاربر مهمان
1390/09/21 20:13
2
4
بی عدالتی در همه جا محکوم است چه در حق مردم شاهرود باشد ، چه مهدیشهر و چه جاهای دیگر . آفرین به مردم مهدیشهر
کاربر مهمان
1390/09/21 13:56
1
8
آقای کواکبیان بهتره بجای اینکه توی استان تفرقه بیاندازی...... خودتو تو مهدیشهر درست کنی .
کاربر مهمان
1390/09/21 11:57
2
6
جناب دکتر جلالی ،نماینده محترم -پیشنهاد میگردد لغو مصوبه اصلی (احداث استخر شنا در شاهرود) ولو به صورت شفاهی را هر چه سریعتر به اطلاع مردم عزیز برسانید تا از این اقدام جلوگیری گردد.ضمنا چگونه است که در تمام جلسات استانی این نماینده ...شهرسمنان حضور دارن.د آیا از شما دعوت نمیگردد یا به دلیل مشغله امکان حضور ندارید؟
کاربر مهمان
1390/09/21 10:7
1
9
احسنت به رئيس شوراي شهر و ساير مردم مهديشهر.ان شاءالله كه مردم شاهرود هم اينگونه عمل نمايند تا شايد بتوانند اندكي بله اندكي از حقوق تضييع شده خود را باز پس بگيرند.ولي افسوس از بي مهري برخي مسئولين شهر شاهرود
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099