عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > شهرک سینمایی یک گام به پیش


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شهرک سینمایی یک گام به پیش
    بنا به گزارش خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی با دعوت دکتر کاظم جلالی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی، دکتر عسکری معاون فنی سازمان صدا و سیما به شاهرود سفر کرد تا جهت احداث شهرک سینمایی آخرین تصمیمات در مورد مکان آن اتخاذ گردد. هم چنین دکتر جلالی از استاد داود میرباقری کارگردان نامی کشور نیز دعوت کرد تا در این روز هیئت را همراهی نمایند.

   

بنا به گزارش خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی با دعوت دکتر کاظم جلالی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی، دکتر عسکری معاون فنی سازمان صدا و سیما به شاهرود سفر کرد تا جهت احداث شهرک سینمایی آخرین تصمیمات در مورد مکان آن اتخاذ گردد. هم چنین دکتر جلالی از استاد داود میرباقری کارگردان نامی کشور نیز دعوت کرد تا در این روز هیئت را همراهی نمایند.

شایان ذکر است مدتی پیش که نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی با ریاست سازمان صدا و سیما به اتفاق داود میرباقری دیدار داشت، مهندس ضرغامی مقرر کرد که دکتر عسکری معاون فنی سازمان ضمن سفر به شاهرود، عملیات جانمایی پروژه شهرک سینمایی را نهایی نماید.

در سفر پنج شبه گذشته دکتر عسکری به شاهرود ابتدا جلسه ای توجیهی با حضور دکتر جلالی و استاد داود میرباقری برگزار شد سپس با هماهنگی که توسط نماینده شهرستان با سردار رادان جانشین نیروی انتظامی انجام پذیرفت هلی کوپتر امدادی پلیس در اختیار هیئت قرار گرفت و دکتر عسکری، دکتر جلالی، استاد میرباقری، مهندس بندرآبادی و دو تن از مسئولین و کارشناسان سازمان صدا و سیما بیش از یک ساعت بر فراز مناطقی از شهرستان شاهرود از جمله دامنه های شاهوار، جنگل ابر و برخی مناطق کویری پرواز کردند و سپس با اتومبیل برخی دیگر از مناطق مورد نظر را بازدید کردند و نهایتاً سه اولویت از نظر مکان شهرک سینمایی در نظر گرفته شد.

پس از پایان یک بازید طولانی هوایی و زمینی، جلسه ای با حضور امام جمعه شاهرود و جمعی از مسئولین برگزار شد.

در این جلسه مهندس بندرآبادی معاون استاندار و فرماندار شاهرود ضمن عرض خیر مقدم به دکتر عسکری و تشکر از تلاش های دکتر جلالی جهت به ثمر رساندن پروژه شهرک سینمایی، برآمادگی شهرستان و مسئولین جهت هر نوع همکاری جهت به نتیجه رسیدن این پروژه مهم تاکید کرد.

سپس حضرت حجة الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شاهرود ضمن بیانات کوتاهی از صدا و سیما در جهت تحقق این پروژه تقدیر نمود.

پس از آن دکتر جلالی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی ضمن برشمردن ویژگی های منطقه به عنوان یک قاره کوچک بر عناصری همانند تنوع آب و هوایی و جغرافیایی اشاره کرد و گفت: « در شاهرود دو قطب بزرگ عرفان ، بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی مدفونند و بیشترین مناطق حفاظت شده همانند توران در این منطقه قرار دارد و همانطور که از آسمان مناطق مختلف را ملاحظه کردید لوکیشن های متنوع در منطقه عملاً موجب تسهیل در امر فیلم سازی می شود و ما به دلیل شاهرودی بودن بر این عناصر تاکید نمی کنیم بلکه سالیانی پیش یک مطالعه دانشگاهی بر روی محل ایجاد شهرک سینمایی انجام شد و آن محقق بی طرف و غیرشاهرودی به این جمع بندی رسیده است که بهترین منطقه جهت ایجاد یک شهرک سینمایی شاهرود می باشد.»

سپس استاد داود میرباقری لب به سخن گشود و گفت: « علاوه بر همه امتیازهای اشاره شده یکی از بهترین مزیت های شاهرود، نیروی انسانی آن است که ما در مناطق دیگری که کار می کردیم از این نظر دارای مشکل جدی بودیم و این که من از شاهرود برای شهرک سینمایی دفاع می کنم صرفاً به دلیل شاهرودی بودنم نیست بلکه پتانسیل بالای این منطقه است که من آن را در جریان سریال مختارنامه بیشتر پی بردم و از نظر لوکیشن و آب و هوا در منطقه شاهرود برای فیلمبرداری مشکلی وجود ندارد. مثلاً به محض این که در منطقه ای ابری یا برفی می شد با مسافتی کوتاه می توانستیم به منطقه مناسب و آفتابی جهت فیلمبرداری دست یابیم.

در پایان دکتر عسکری معاون فنی سازمان صدا و سیما ضمن تشکر از دکتر جلالی و استاد میرباقری بر ظرفیت های مختلف شهرستان شاهرود جهت احداث شهرک سینمایی صحه گذاشت و گزارشی از بازدید خود از مناطق مختلف شاهرود ارائه کرد و گفت: « ما ظرف یک هفته آینده از سه منطقه مورد نظر یک منطقه را انتخاب می کنیم و امیدواریم مسئولین استان و شهرستان جهت انجام این پروه بزرگ مساعدت جدی نمایند.»

دکتر جلالی در پایان اشاره کرد که: « ما آماده امضا تفاهم نامه جهت آغاز عملیات اجرایی با سازمان صدا و سیما پس از نهایی کردن محل احداث شهرک سینمایی هستیم.»

پس از این جلسه دکتر عسکری به اتفاق دکتر جلالی از مرکز دیجیتال شاهرود بازدید کردند. عملیات ساختمانی این مرکز به پایان رسیده است و دکتر عسکری دستور نصب تجهیزات آن را صادر کرد و وعده داد که تا پایان سال جاری این مرکز مورد بهره برداری قرار گرفته و مردم شاهرود از آن بهره مند شوند.

سه شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/10/01 20:37
0
1
خواهش می کنم از شما عزیزان که بحث ا..ن نکنید سه من ان که جایی نیست که ما در موردش صحبت کنیم از اسمش بدم میاد... می دهند به فکر استان شاهوار باشین با هم دوست باشین ممنون
کاربر مهمان
1390/09/27 8:40
0
2
بچه های شاهرودهمه عاشق کاظم جلالی هستند . این کامنت های خلاف واقع همگی از مرکز استان است .چون ثابت کرده اند که در بی ........... در کشور اول هستند .
کاربر مهمان
1390/09/26 17:21
0
2
واقعا دکتر جلالی امیر کبیر شاهرود می باشد . خداوند به ایشان صحت و سلامت وافر عنایت فرماید .
کاربر مهمان
1390/09/25 18:17
5
0
من نویسنده کامنت شماره 4 هستم وبچه شاهرودم .الان میدانم برای تبلیغات این توسایت گذاشتن
کاربر مهمان
1390/09/25 16:27
1
5
با درود بر دکتر جلالی عزیز من هم از تمام زحمات شما سپاسگذار و بابت توهین برخی از مردم شرمسارم. هر چند گرفتاری این مردم کم نیست و بسیار ی از مشکلات مخصوصا در زمینه بیکاری و کشاورزی و دامپروری پدر بسیاری را درآورده اما این مسائل چیزی از تلاشهای شما و کفایت شما کم نمی کند. ساختن این شهرک می تواند باعث ایجاد شغل، رونق صنعت گردشگری و آمد و شد بسیاری از اهالی هنر به این شهر شود. حتی وقتی خود مردم فرهنگ و پول سینما رفتن را نداشته باشند و تنها سینمای شهر تعطیل شده باشد. بعنوان یک شهروند بسطامی آرزوی موفقیت برای شما نماینده عزیز را داریم
کاربر مهمان
1390/09/25 15:33
1
6
باز یه سمنانی سنگ بنداخت مین پیتی تکن هادا فکر کرد سخنرانی کرده. برو گل مشکته بگی دایی جون. بچه زدن نداره والا حالیت هکردم به دکتر بد بگی پی سرت همیاد. نکبت
کاربر مهمان
1390/09/25 11:39
1
5
داش کاظم حامی بزرگ آموزش عالی شاهرود .
کاربر مهمان
1390/09/25 3:16
1
4
انشاالله دكتر در دور بد شركت كند تا بيني آدمهاي گذافه گو رابرا چهارمين بار به خاك ماليم درود بر بزرگ مرد شاهرود
کاربر مهمان
1390/09/24 17:37
2
7
درود بر امیر کبیر شاهرود.
کاربر مهمان
1390/09/24 17:7
2
6
سمنان شهر اخلاق !!!!!!!!!!!!!!!!!!! لطفا این تابلو را از دوروبر شهرتان بردارید اگر اخلاق این بود وای به حال بی اخلاقی های شما !!!!!!!!!! برا تون متاسفیم سمنان
کاربر مهمان
1390/09/24 12:27
3
6
ظاهرا سمنانی ها از تخریب جلالی سیر نشده و اومدند تواین سایت به عنوان شاهرودی به دکتر توهین میکنند
کاربر مهمان
1390/09/24 11:49
3
7
تا جلالی هست شاهرودپاینده است .
کاربر مهمان
1390/09/24 11:23
3
7
فرهنگ ما شاهرودیها این است : هر کس در این سرای درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید چو آنکس به درگاه باریتعالی به جان ارزد به در گاه بوالحسن به لقمه نانی ارزد . اما فرهنگ برخی افراد در مرکز استان .....قضاوت با خود شما باشد .
کاربر مهمان
1390/09/23 21:28
11
2
ای داد، ای بابا، مردمان با فرهنگ که بویی از فرهنگ برده اید شما که کاملا به فکر مردم هستید خود خود شما بله ما که یک سینما هم نداریم شهرک سینمایی می خواهیم چه کار؟
کاربر مهمان
1390/09/23 17:30
3
12
کامنت شماره 4: احتمال بسیار زیاد شما شهروند شهری هستی که بویی از فرهنگ نبرده اید و مانند اهالی چاله میدان حرف می زنید . این حرفهای شما کاملا از حسادت شماست . رسم مهمان نوازی شما را بارها دید ه ایم و تاسف خوردیم که هم استانی شما هستم واقعا آبروی استان را برده اید با این فرهنگ برره ای تان . داش کاظم دوست داریم
کاربر مهمان
1390/09/23 10:14
15
2
ضمن تقدیر و تشکر از نماینده شکم پرور وخرس شاهرودو میامی الحق والانصاف مسئولیتهای مهم دکتر جلالی در عرصه ملی و بین المللی باعث شده که ایشان به چهره ای ضد انقلاب در کشور تبدیل شود و اکثر مسئولین رده بالای کشوری ایشان راآدم حساب نکنند. . مردم شریف شهرستان شاهرود باید قدر این نماینده عزیزمان را بدانیم که جز جیب خود به مردم فکر نمیکند.برخی افراد در مرکز استان باعث کناره گیری ایشان از کاندیداتوری شده اند دستشان درد نکند . مسلما دوره آینده نمایندگی شاهرود با حضور دکتر جلالی بعنوان انصرافی از نمایندگی دوره ای طلایی برای شهرستان شاهرود خواهد بود . استان شاهوار با عدم حضور ایشان به قله های رفیع دست خواهد یافت. آدم باش کاظم
کاربر مهمان
1390/09/23 0:11
3
8
برهیچ کس پوشیده نیست که نماینده محبوب ومردمی شهرستان شاهرود هم چهره ملی بوده و هم جزو ده نماینده برتر در مجلس شورای اسلامی میباشد. لذا نکته قابل توجه اینجاست که امروز مردم همیشه در صحنه شاهرود مردم ولایت مدار ومردمی که برای این آب و خاک هزاران هزار شهید داده اند تحت تاثیر عوامل مخرب قرار نگیرند . بسیارند کسانی که خواهان عدم حضور این نماینده محبوب و مردمی در این دوره از انتخابات بوده و به دنبال بستری مناسبند تا با فریب مردم را از آنچه که حق مسلمشان است دور نمایند. شاهرود بعد از گذشت 12 سال امروز در کشور مطرح است واین اهمیت را مدیون نماینده توامند آنیم . نماینده ای که اگر در این سالها نبود دیگر شاهرودی وجود نداشت . نماینده ای که با چنگ ودندان از داشته های این شهر مراقبت و پاسداری کرد تا هر شاهرودی امروز با افتخار از اداره کل هائی در بزرگترین شهرستان کشور نام ببرد که سالهاست استان نشینها در حسرت جابجائی آنها بسر میبرند. پس همگی باعزمی انقلابی فرزند برومند این آب و خاک کاظم جلالی را برای چهارمین بار به میدان فراخوانیم تا او با جان ودل ندایمان را لبیک گوید و شاهرود را به استان شاهوار تبدیل سازد.
کاربر مهمان
1390/09/22 18:15
3
16
ضمن تقدیر و تشکر از نماینده فعال و پر انرژی شاهرودو میامی الحق والانصاف مسئولیتهای مهم دکتر جلالی در عرصه ملی و بین المللی باعث شده که ایشان به چهره ای شاخص وتاثیر گذار در کشور تبدیل شود و اکثر مسئولین رده بالای کشوری حساب ویژه ای برای وی باز کنند . مردم شریف شهرستان شاهرود باید قدر این نماینده عزیزمان را بدانیم و نگذاریم کارشکنی برخی افراد در مرکز استان باعث کناره گیری ایشان از کاندیداتوری شود . مسلما دوره آینده نمایندگی شاهرود با حضور دکتر جلالی بعنوان نماینده دوره ای طلایی برای شهرستان شاهرود خواهد بود . استان شاهوار با حضور ایشان تحقق خواهد یافت . موفق و پیروز باشی داش کاظم
کاربر مهمان
1390/09/22 16:39
3
17
جناب آقای دکتر جلالی شما خود از رزمندگان دوران دفاع مقدس هستی و بر ایثار و فداکاری رزمندگان و مردم این شهرستان در شرایط حساس و بحرانی نظام جمهوری اسلامی واقف هستید لذا همین مردم شهید پرور از شما تقاضادارند با همان روحیه ونیت خالصانه زمان جنگ برای سر بلندی و پیشرفت این شهرستان تلاش کنید خداوند عمل خالصانه هیچ بنده ای را بی اجر نمی گذارد ناگفته نماند دعای خیر بسیاری از مردم پشتوانه شما می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099