عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > فرودگاه شاهرود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

فرودگاه شاهرود
    ازآنجاكه روز به روز شاهد كاهش تعداد مسافران پرواز هاي شاهرود هستيم واين موضوع به هيچ وجه خوشايند نميباشد ....

   

باسلام- ازآنجاكه روز به روز شاهد كاهش تعداد مسافران پرواز هاي شاهرود هستيم واين موضوع به هيچ وجه خوشايند نميباشد پيشنهادات زير را جهت فعاليت هرچه بيشتر اين فرودگاه به استحضار ميرساند:

١- در بعد مسافري :شايد باتوجه به ساعات وروزهاي پرواز همچنان با عدم مطلوبيت مواجه هستيم اما چنانچه در ابعادي مانند توريست  وگردشگري داخلي وخارجي  بررسي وهمت نماييم مطمئنا پاسخ خواهيم گرفت .حتماً درسفر تركيه ، ملاحظه نموده ايد كه سرمایه گذاری برروی توریست وصنعت توریسم باعث چه تغییراتی  درمنطقه میگردد.آنهم منطقه ای با جاذبه های خاص (جنگل ابر، دشت کویر وخوارتوران،مجن وچهارباغ ، بایزید وشیخ ابوالحسن ،ابن یمین وشیخ حسن جوری ، کاروانسراهای قدیمی، و...).ضمن آنکه میتوان از جاذبه های دامغان نیز به نفع خودمان سود ببریم.

٢- در بحث توریست میتوان حتی برروی توریست خاص مثل توریست پزشکی یا توریست شکار و... ،نیز فکر کرد ،پزشکان متخصص شاهرودی که مایل به حضور موقت باشند کم نیستند.اگر بتوانیم مراکز درمانی با امکانات مناسب ودرجه یک را با همفکری این عزیزان ایجاد نماییم مطمئن باشید با آب وهوای جذاب شهرمان ،ناخودآگاه با هجوم گردشگر داخلی وخارجی مواجه خواهیم شدواگر تنها ٣٠% این گردشگران برای رفت وآمد از هواپیما استفاده کنند دیگر مشکلی برای توجیه فرودگاه نخواهیم داشت.شما تاثیر مرکز فوق تخصصی قلب در کردکوی را بررسی بفرمایید  تاببینید که همین مرکز چه تعداد گردشگر رابه این شهر گسیل داشته است.حال با حضور افرادی جون دکتر یارمحمدی ، دکتر محمد فرهادی و.... ببینید چه مراکزی در این شهر قابل ساخت میباشد خوشبختانه با وجود بیمارستان نیمه تمام ایت اله شاهرودی ،زیر ساخت این موضوع نیز آماده است وفقط کمی مدیریت ،برنامه ریزی وهمکاری وهمفکری  وهمدلی میخواهد .

٢- مرکز پرواز محیط زیستی

باتوجه به سطح وسیع مناطق حفاظت شده ونیز مراتع ، لزوم ایجاد مرکز پرواز حفاظت محیط زیست مشابه آنچه دراستان فارس ایجاد شده ومجهز به هواپیماهای کوچک وبالگرد میباشد کاملا احساس میشود.دراینحالت ما پشتیبانی شمالشرق را میتوانیم داشته باشیم.

٣- مرکز باروری ابرهای وزارت نیرو

با توجه به رابطه خوب شما با وزیر محترم نیرو ولزوم باروری ابرها جهت مبارزه با خشکسالی وسیع منطقه ،ایجاد این مرکز جهت پشتیبانی شمالشرق کشور بسیار مناسب میباشد.

٤- مرکز پدافند هوایی شمالشرق کشور

با توجه به حضور گروه پدافند ده محرم ونیز لشکر ٢٥ ذوالفقار هماهنگی جهت ایجاد مرکز وفرماندهی پدافند شمالشرق ونیز هوانیروز ارتش یا سپاه میتواند در فعالیت فرودگاه بسیار تاثیر گذار باشد. ضمن آنکه ایجاد مرکز اموزش ورزشهای هوایی ونیز خلبانی میتواند ضمن تسریع در خروج برخی از ادارات از تهران میشود ،باعث رونق شهر نیز خواهد شد.

٥- شعبه فرودگاه پیام کرج

اگر به حافظه مطبوعات برگردیم در زمان مرحوم حسینی ،قرار براین بود فرودگاه ویژه مرسولات پست(فرودگاه پیام )درشاهرود ایجاد شود که متاسفانه با فوت ایشان به کرج منتقل گردید به نظر میرسد ایجاد شعبه ای ازاین فرودگاه باتمرکز برروی مرسولات استانهای مازندران ، گلستان ،خراسان  شمالی ، رضوی وجنوبی ونیز استان سمنان (حتی با یک هواپیمای کوچک)بسیار موثر باشد.

سایر موارد در فرصتی دیگر به استحضار میرسد.

دوشنبه ١ آذر ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/10/01 12:46
0
0
اجازه دهید صریح و ساده بنویسم . متاسفانه کم لطفی در حق پروازهای شاهرود از طرف مسئولین هم کم اتفاق نمی افتد . 1- در حالیکه بلیط قطار پردیس 15000 تومانی در باجه فروش بلیط راه آهن یلفت نمیشود ، یکبار هم از مسئولین راه آهن حتی در روزهای سه شنبه و پنجشنبه که پرواز برقرار است نشنیدم که فقط با 10000 تومان هزینه بیشتر میتوانید همین امروز به تخران و یا مشهد پرواز کنید که هم راحت تر است ، هم سریعتر و هم بیدلیل نباید در راه آهن بدنبال آشنا باشید شاید راهی برای شما پیدا کند و عمدتا هم ناراضی و ناراحت به شهر برگردید . 2- آیا تابلوی مربوط به بلیط سوبسید دار در راه آهن ، و ادارت دیگر ، شهرداری ، دانشگاه ها ، و مراکز رفت و آمد دانشجویان شهرستانی و ... نصب شده است ! بنده که ندیدم ! 3- در تماسی نزدیک با یکی از مسئولین شهر قصه من بکش او بکش را شنیدم که بله قرار بوده بودجه حمایت از پرواز ها را حسن و حسین بدهند و حالا چون نداده اند ما هم چفتیم سازمان متبوع ما ندهد . نه انگار مسئولی از مسئولان شهر است 4- خدمت نماینده محترم عرض کردم پرواز میبایست بگونه ای باشد که امکان خرید بلیط برای مسافران تهرانی عازم مشهد ( و بالعکس ) روی آن وجود داشته باشد که اعلام شد الان هم میتوانند اینکار را کنند که بنده عرض کردم خیر ! چگونه مسافر تهران بلیط شاهرود بخرد و بیاید در شاهرود در فاصله اندک بین تخلیه و مسافرگیری مجدد دوباره بلیط مشهد را از فرودگاه شاهرود بخرد ! تکلیف وسایل او چه میشود تکلیف گارد حفاظت چه میشود که گاها بدلیل کم تجربگی مسافر را بیش از حد معقول وارسی و به اصطلاح امروزی برای او کلاس میگذارند . 4- کاش این سوبسید را به مسافران تهرانی عازم مشهد ( و بالعکس ) این پرواز میدادیم تا تاخیر احتمالی برای آنها شیرین تر باشد اگرچه همواره مسافرین نشهدی منتظر پرواز و بالعکس را در فرودگاه های مربوطه میتوان مشاهده نمود . 5- آیا هیچ فکر کرده ایم چقدر اطلاع رسانی میکنیم . همین که ما گفتیم و گفتند را میتوان اطلاع رسانی نام نهاد . چرا از نشریات محلی نخواهیم که همواره کادری از نشریه خود را تخصیص به تبلیغ این موضوع ندهند . از نماینده محترم خواسته بودم بهر بهانه بدنبال داشتن رادیوی محلی باشیم حتی به بهانه و یا دلیل واقعی پخش اذان شرعی به موقع برای بزرگترین شهر استان ! آیا داشتن این رادیو و واختصاص دقایقی از وقت روزانه آن به اطلاع رسانی هائی اینچنینی نمیتواند کمی به حل مشکلات شهر و در این مورد پروازهای شاهرود بنماید ! 6- متاسفانه نحوه برخورد فروشندگان بلیط هواپیما در شاهرود نیز کمتر از ارائه زهر مار نیست ! بجای تشویق و ترغیب مسافران ، گوئی شعار من میدونستم خورده اند و دایم آیه یاس میخوانند . گوئی انتقاد کردن شخصیت می آورد . بگذریم شاید بهتر باشد در این زمینه کمی کمتر شاهرودی باشیم تا با دیدی باز تر به توسعه شهرمان جدای از آنکه چقدر به نفع ما تمام میشود باشیم . اگر ما حوصله سوار شدن به هواپیما را نداریم بقیه را از این کار با بهانه هائی مثل عدم اطمینان از ساعات پرواز و یا عدم امنیت و گرانی .... منع نکنیم . شاید ما یک روز نیازمند مسافرتی اورژانس باشیم که در آنموقع ممکن هست خیلی دیر باشد که فکر کنیم میتوانیم از هواپیما استفاده کنیم . به امید سلامتی و شادکامی کلیه شاهرودی های عاشق شاهرود
کاربر مهمان
1389/09/03 9:28
0
0
عالي بود منتظر ادامه مطالب شما و استفاده و در صورت امكان ارايه هر نوع كمكي به شما هستم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099